Je v poriadku, keď dvojmesačné bábo prespí 23 hodín?

Zodpovedané
10. feb 2022

Dobrý deň,

mám skoro dvojmesačnú dcérku, ktorá od narodenia prespí 23 hodín denne. Je predčasniatko a mala problém s prisatím. Dojčená preto nie je. Mlieka mám veľa, tak odsávam a kŕmim ju z fľaše. Papá každé 3 - 4 hodinky. Napapá sa a spí. Častokrát už aj fľašu doťahuje v polospánku.

Manžel, svokra, kamarátky - teda všetci riešia, že veľa spí. Vraj by mala byť už viac bdelá a vnímať okolie. Posielajú ma na neurológiu.

Pediatričke som to spomínala na poradni a tá problém v tom nevidí. Vraj je bábo spokojné a v spánku rastie.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem o presne akom predčasniatku hovoríme. Priberá? Prospieva? Počas bdelej fáze sleduje? Má pohyby s rukami a nohami?

Je to naozaj vyššia spánková potreba ako je bežná. Dieťatko by som potrebovala vyšetriť a poznať celkový stav.

Pokiaľ ste to však Vašej pani doktorke spomenuli a pri poznaní všetkých skutočností to vyhodnotila ako v poriadku, tak by sa nestrachovala.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas