Aký tvaroh dávate vášmu dieťaťu?

lenulien
24. sep 2012

Ahojte,chcela by som sa prosím opýtať na vaše skúsenosti. Neviem, aký tvaroh mám kúpiť. Malý má už rok aj mesiac a čítala som,že od 1 roka sa tvaroh môže, tak by som mu chcela urobiť tvarohovú nátierku na raňajky raz začas, ale neviem, aký kúpiť. Myslela som,že je to jedno a keď som zobrala do ruky Rajo-bolo na ňom napísané, vhodný na priamu konzumáciu,tak som sa potešila,že ako som trafila a potom som si všimla,že je odtučnený. Deti by mali plnotučné výrobky,tak som hľadala, sú aj plnotučné tvarohy-cca 8-10% tuku v sušine. Tie budú pre deti asi vhodnejšie,ale moja otázka je, že či takého tvarohy sú tiež určené na priamu konzumáciu,keď to na nich nie je napísané. Doteraz som si myslela,že každý tvaroh sa môže dať na chleba a zjesť,ale prečo na tom Rajo bolo napísané,že je vhodný na priamu konzumáciu? To tie ostatné nie sú? Alebo ich môžem dať na chleba? Jeden nápis na tvarohu a čo neriešim 🙂 🙂 🙂 Prosím,napíšete,aké tvarohy vy kupujete, nie do varenia,ale na natretie na chleba? Ďakujem pekne.

ivett1
24. sep 2012

@lenulien ahoj, teda máš ty problémik😀... ale k veci, u nás je to jedno, kupujeme plnotučný (na priamu konzumáciu sú hadám všetky...) ...či už jemný - ten je na "rýchle" spracovanie, alebo aj hrudkový- pomocou ručného mixéra mám z neho raz dva jemný🙂... a správne si poznamenala, dôležité je, aby bol plnotučný😉

lenulien
autor
24. sep 2012

@ivett1 Aha,tak asi preto je napísané,že je na priamu konzumáciu,že je jemný. Ďakujem. Môžem sa ešte prosím opýtať,ako mám urobiť tvarohovú nátierku? Mám len zmiešať maslo s plnotučným (teda jemným) tvarohom a je to? Ďakujem za info. 🙂

katy1979
24. sep 2012

@lenulien vsetky su na priamu konzumaciu takze to co tam napise vyrobca neries. nikto netusi co tym autor myslel. Kludne aj odtucneny namiesto pribinacikov a podobnych umelych vyrobkov. urcite je to zdravsie a vyzivnejsie a to ze zje odtucneny mu neublizi. niektore deti hrudkovity odmietaju. u nas do pomazanky postruhana mrkvicka ci mlada cibulka cesnacik pazitka. to co je po ruke.

ivett1
24. sep 2012

@lenulien presne ako už napísala @katy1979 ...a ja miešam maslo (ale môžeš ho nahradiť aj nátierkovým ("delíčko"🙂...teda, ak sa dočítaš, že ho môžu tak malé deti😉...ja to už až tak nesledujem, lebo my sme predsa len "o kvapku" starší😉

lenulien
autor
24. sep 2012

@ivett1 Ďakujem za info, rastlinné maslo by vraj malé deti nemali-kôly umelinám,čo obsahuje, ale s normálnym maslom ho pomiešam a je nátierka. Ďakujem ti veľmi pekne.

lenulien
autor
24. sep 2012

@katy1979 Aj tebe Katy ďakujem,ste zlaté,že ste mi napísali vaše skúsenosti. Pribináčka nedávam a ani nebudem. Obsahuje viac e-čok ako zdravých vecí. Radšej urobím koktejl-pomixujem biely jogur,tvaroh,ovocie a je to zdravšie. Ďakujem vám.

kkl82
24. sep 2012

tak tak, rastlinne maslo radsej nahradte normalnym poctivym maslom od kraviciek 😉 nielenze v mnohych rastlinnych existuju rozne umele primesy, ale uz aj pri jeho vyrobe tuk prechadza chemickymi procesmi, ktorych vysledkom su zdraviu skodlive zluceniny s neprirodzenou bunkovou strukturou, ktore telu iba uskodia. to, ze obsahuje menej cholesterolu a ze tam vyrobca primiesa aj nejake vitaminy a mineraly, uz toho vela nezachrani... skuste si precitat nieco o stuzovani tukov a bude to jasne 😖

aduskatt
24. sep 2012

@lenulien rastlinne maslo by som nejedla ani ja ako dospela...ono je to vlstne len olej, ktory je chemickymi prisadami a procesmi upraveny tak, aby to vyzeralo ako maslo a dalo sa natierat miesto nalievania na chleba......ze bleeeeee

dusika11
24. sep 2012

ahojte v lidli je 400 G tvaroh s vanilkou na kolace..no netusim ci je to zdrave...ale kedze je to urcene na priamu konzumaciu na kolac a plnku tak som to ochutnala..a moje deti tiez..no a chuti mam dvojicky..kde by som sa dostala s pribinacikmi..pekne naladuju po 200 g poctiveho tvarohu na kolac s vanilkou...obcas ten hladky tvaroh vymiesam s ovocim..moji to maju velmi radi..a zjedia vela..malicke krabicky termixov a pribinacikov..velmi rychlo zivaju prazdnotou 😎 rastlinne maslo im nedavam..ani olej..ked tak olivovy

lenulien
autor
25. sep 2012

@dusika11 Ďakujem, stavím sa dnes v Lidli pozrieť ten tvaroh,veľmi nefandím ochuteným veciam pre malé deti,ani jogurty ochutené nepapápáme. Obsahujú veľa umelých prídavných látok. Sú aj bez umelýn ako Holandia,ale keďže má len rok,stále dávam len biely. Pozriem zloženie toho tvarohu,či tam nie je veľa umelých prísad a ak je,tak radšej ako si písala potom vymiesať jemný tvaroh s ovocím. Také ročné dieťa asi toho tvarohu nemôže veľa zjesť,keď do roku to nemohol vôbec. Asi len trošku na chlebík a postupne zvyšovať dávku z mesiaca na mesiac. Bojím sa,aby ho to nezaťažovalo. Ďakujem ti pekne za rady dusika11. 🙂

lenulien
autor
25. sep 2012

Ešte by som sa chcela opýtať, akú značku máte osvedčenú,aká najviac chudí deťom a vám. Lebo ja som tvaroh veľmi nejedávala,tak neviem. Pozerala som Rajo plnotučný - v takom modrom kelímku a vyzerá dobre. Má 8% tuku. Ale je asi hrudkovitý - to asi treba mixérom vymiešať na hladký. Ďakujem za rady. 🙂 🙂 🙂

lubena00
25. sep 2012

ja nedavam tvaroh ziadny ked uz na chlibik ale aj to len raaz za mesiac max 2krat tak v hipernove kupujem syr lucina pre deti bez ecok taka lienka je nanom ja to jedine davam na sperstrenie jedalnicka

dusika11
25. sep 2012

@lenulien no ja som tam vela ochucovadiel na obale nevidela..ved skuste ten neochuteny..aj parky z lidla maju az 80 percent mesa..ja co kupujem tak sa mi tam zda najkvalitnejsie veci..inac maju v lidli pre deti milacika..to je ako pribinacik..maju aj vanilkovy aj kakaovy..na tom sme ficali ako mensi..jogurt sme davali billa vanilka..a ovocny..ale ja pozeram pri dvoch aj aby vela bolo.. moji toho vela pojedia..maju strasne radi jogurty a tvarohy syr im nedavam.,...kazdy sa mi zda byt slany..ale deti aj maju obdobia..raz mi zobrali udeny syr s taniera..no..nezobrala som z ruky a ten im chutil,,,,o tyzden uz nechceli..potom obdobie varenej mrkvy nad parou..obdobie brokolice s cestovinou..teraz mame obdobie vanilky a kuracieho meska a hovedzej polievky.minuly rok mali radi slivky so sunarkovymi keksikmi teraz to nechcu..

lenulien
autor
25. sep 2012

@dusika11 Ďakujem za info, pozriem aj tie párky,ale to až keď bude väčší. Ja mám Lidl veľmi rada, to sú nemecké kvalitné výrobky,aj oblečenie. Ďakujem ešte raz za typy, pomohli mi.

lenulien
autor
25. sep 2012

@lubena00 Ten syr som pozerala,ale je na ňom napísané,že pre deti od 3 rokov,lebo je asi ako tavený vyrábaný,tak ten ešte nedávam,ale od 3 rokov určite budem,ste zlatá,že ste napísali. Tvaroh tiež nebudem dávať často,lebo je tam veľa bielkoviny kravského mlieka a zaťažuje to obličky,ale tak raz za týždeň t.j.max. 4x do mesiaca si myslím,že je to ok na chlebík natrieť. Majte sa pekne.