Bábätko od začiatku odmieta príkrmy

zuzka199
20. mar 2016

Milé mamičky, prosím Vás o radu, ak máte podobnú skúsenosť. Môj syn má 7 mesiacov a je plne kojený. Už mesiac mu dávam nemliečne príkrmy: zeleninu aj mäsko. Ale od prvej lyžičky až do dnes nechce jesť. Keď sa k nemu priblížim s lyžičkou neotvorí ústa ani za svet. Keď ho nejako zabavím a on ústa otvorí a vložím mu lyžičku s jedlom, tak jedlo nevypľuje ale ho zje. Zje tak max. 5-6 lyžičiek a potom už plače, tak už doňho viac netlačím. Keďže už má 7 mesiacov, chcem mu dávať denne dva príkrmy, dnes som skúsila ryžovú kašu a trochu jabĺčka do toho ale zjedol len trošku. Mala ste niektorá tiež takého lenivého jedáka? 🙂 ak áno, kedy sa to tak prelomilo? ďakujem za každú odpoveď. 😵

monka338
30. mar 2016

@zuzka199 ja si myslim a podla vlastne skusenosti viem, ze v 7-mich mesiacoch staci davat len jeden prikrm denne a ostatne mliecko. Ja som kojila 19 mesiacov. Od 1/2 8-meho kludne zacni pridavat kasicky na veceru. Kupovala som Sunarky a pod. No davala som aj mliecne a potom som niekde citala, ze dieta, ktore je kojene by nemalo mat prikrm s umelym mlíekom. Tak davaj nemliecne.

Pre ostatne mamicky, co a tyka napinania, tak to sme mali aj my. Pokrm som preto mixovala + som pridala aj trosku vodicky (v ktore sa napr. varila mrkva) a spravila som ho tak dost redsi ale nie uplne. Moze byt, ze vacsi kus alebo hutnejsie jedlo ho napina. Chce to len cas a pomalicky. Nemusite hned dat plnu lyzicku ale tak na spicku a pod....

Viem, ze pre niektore sa zdam "mudra", ale tiez a + ostatne mamicky sme si tym presli))))) a neraz som si pri tom aj poplakala...

mersy1
30. mar 2016

Mam 10 mesačneho syna a riešili sme rovnaky problem.Začala som prikrmovat ked mal 5,5 mesiaca ale do 8 mesiaca ked som dostala 3 lýžičky bol super uspech skusila som všetko možne (rozne chute,konzistenciu, spievat ,tancovat, krmit rukamy ale aj špecialnu lyžičku nič nezaberalo skončilo to tak že za 3 mesiace pribral len 150g bol plne kojeny a nemala som pcit že by bol hladny. zastal psychomotoricky prestal sa pretačat a bol unaveny. Flašu a cumel odmietal od narodenia. Davala som krvne testy boli uplne v poriadku no davala som mu aj železo. Lekarka nam predpísala vysokoenergeticke napoje (Infantriny) ale nevedela som ani to don dostat ako tak striekačkov par ml. Nevedela som či nechce jest alebo nevie. jedneho dna ked mal 8,5 m. ale zrazu zjedol čo to na ranajky a zrazu na obet takisto a pomaly sa to rozbeholo. od toho momentu začal priberat 350 g týždenne. Koli zastatiu v psychomotorickom vývoji sme skončili na rehabilitáciach kde ma hned upozornili že ma "hypotonicky jazyk" tiekli mu sliny a jazýček mal často von. Ukazala mi cviky kde šlo v podstate o to aby hýbal jazýčkom po týždni nam zrazu začal blabotat (a to mal už 8,5 mesiaca) a zlepšilo sa mu prehltanie. teraz nieje dobrý jedak treba ho pri jedení zabavit v jedle je vyberavý ale aspon prehltne i ked kusky mu stale robia problem napína ho ale vidím že sa to stale zlepšuje. Nechcela som ta nastrašit alebo niečo podobne aj mne každý radil aby som to neriešila že je ešte maly že sa to samo spraví atd. Určite daj krvne tasty budeš kludnejšia a sleduj vahove prírastky pokial pekne pribera tak je to ok. Mi mame teraz 10 m a 7600g takže mame čo dohanat.

zuzka199
autor
3. apr 2016

@mersy1 dakujem ti pekne za tvoju odpoved a hlavne ma velmi mrzi ze ste sa takto natrapili a mate s tym starosti. Moj maly sa nastastie uz viac rozjedol. Uvidime ako to pojde dalej ale dnes zjedol cely obed, skoro 100 ml. Ale fakt ma mrzi lebo viem ako som sa trapila a keby to tak malo trvat dalej tak ma to stalo vela sil. uvidime no, maly sa este neplazi, vam sa kedy zacal? a sedi uz sam? budem drzat palce aby sa rozpapal este viac.

mirreckall
3. apr 2016

@zuzka199 ahoj, moje baby hrozne jedacky boli obidve :D prikrmy cista katastrofa, natrapila som sa, nervacila som, uplne psycho...zlomilo sa to u obidvoch asi okolo roku a pol...teraz maju dva a tri roky a su z nich vzorne jedacky 🙂 chce to len pevne nervy a ked chce mlieko, tak mu ho daj ;)

mirreckall
3. apr 2016

@zuzka199 ahoj, moje baby hrozne jedacky boli obidve :D prikrmy cista katastrofa, natrapila som sa, nervacila som, uplne psycho...zlomilo sa to u obidvoch asi okolo roku a pol...teraz maju dva a tri roky a su z nich vzorne jedacky 🙂 (a inak obe maju 11 kg, su sledovane na gastre, vahu uz neriesia, lebo neobsedia ani na kontrole :D )chce to len pevne nervy a ked chce mlieko, tak mu ho daj ;)

zuzka199
autor
4. apr 2016

@mirreckall dakujem za odpoved. aj za podporu 🙂 nastastie sa uz trochu rozjedol, takze uvidime ako to bude pokracovat, hadam tak ako doteraz ze popapa co mu dam. ale verim ze to boli psycho stavy hlane ked to tak dlho trvalo. a kedy sa ti zacali plazit, sediet stvornozkovat a tak?

mirreckall
4. apr 2016

Starsia sediet az v 8 mesiacoch, a chodit az v 16... Mladsia uplny opak, behala uz v 11 mesiacoch 🙂

zuzka199
autor
4. apr 2016

@mirreckall dakujem za odpoved a plazila sa ta starsia kedy?

mirreckall
4. apr 2016

Okolo 10 mesiacov...este sme sa smiali ze jej neurologicka napisala, ze sa plazi ako vojak 🙂 a inak s jedlom vymyslaju doteraz u babiek a deda 🙂 doma a v skolke zjedia pekne 🙂

mersy1
4. apr 2016

no zatial sa neplazí ako som písala prestal sa pretačat a zastal psychomotoricky začal ako ta jest ked mal 8,5 mesiaca do týždna- dvoch nato sa začal opat pretačat, blaotat, smiat v ten den ked spapal obed sme ho nepoznavali dieta ako vymenene, ale stale je vidno rozdiel že čo to zameškal chodíme cvičit , cvičíme aj doma na fitlopte ale zatial nič i ked od kedy papa robí obrovske pokroky.( 100ml je u nas max davka viac donho na 1x nedostanem a to ma 10. mesiacov

zuzka199
autor
9. apr 2016

@mersy1 som rada ze ked zacal jest vela sa toho zlepsilo a prajem vam aby to tak islo aj nadalej. takze zje tak 100ml? Moj maly tiez viac nezje ale som rada ze sa rozpapal aspon takto 🙂 a kolkokrat denne mu davas jest?

zuzka199
autor
9. apr 2016

@mirreckall jaj takze najprv sedela az potom sa plazila hej? Moj sa snazi uz pretocit z bruska naspat a dviha dupu hore, akoby naklakoval ale este sa neplazi. Nechcem ho plasit, ved on ma ma aj tak na haku, co chce to spravi 🙂 ale citim ja na sebe, ze uz chcem aby sa pohol dalej.

mersy1
9. apr 2016

Davam mu 3x i ked by som mu rada dala 4x ale on spinka tak do pol osmej a chodí spat o 7 večer. cez den ale spí len 2x po 40min. Inak ho kojím na požiadanie tak 2-3x denne a v noci tak 2x si pýta. On ma take obdobia niekedy plače ešte len vidí lyžičku inokedy spapa pekne bez reptania jeden den tak. teraz začal met celkom dobre obdobie tak uvidíme dufam že mu to vydrží

12jarka13
15. apr 2020

@siska53
Ahoj akurad citam komentar od teba.
Tak ma zaujalo ze tiez ste mali problem od zaciatku s prikrmamy??
Lebo my ano od ukonceneho 4 mesiaca som skusala najskor mrkvu.ale nechcela tak som skusala o dva dni tiez nic a vzdy som dala pauzu a skusila.
Potom som skusala aj inu zeleninku, ovocie..
No mala ma rok a nechce nic papat. Chlebik rozok briosku hryzie spapa kusok.
To papala od zaciatku. Ale varene nie 😥🙈uz som fakt zufala..je plne kojena.skusala som mlieko uz kravske..kase..vyzivy..kupenske hipp jedla..nic z toho nezje.
Jablcko a banan iba tak ked si sama moze hryzt
Ine ovocie nechce.
Mrkvu tiez ked jej dam do ruky surovy tak hryzie.
Varene jedlo ked sa stane ze jej dam do ust tak vypluje.

siska53
17. apr 2020

@12jarka13 no..ano, nebolo to lahke..ona doteraz je taky typ jedaka, ze ako co a ako kedy.. a to uz ma 8 rokov..

midka
17. apr 2020

no, drzim palce, aj ja som obe deti,, zacala prikrmovat az po 6 mesiacoch,, dovtedy plne kojene,, jasne, obcas sa nam darilo s prikmrmami lepsie obcas horsie,, ale rovnako sme na tom aj my dospeli, nieco nam chuti viac, nieco menej,, zacinala som jednodruhove, dvojdruhove, potom pridala dalsie,, sladke az neskor,,, umele mlieko sme nedavali az ovela neskor nejake kasicky,,, ale klasicka mrkva + masko,, je take celkom neutralne,, staci par lyziciek na zaciatok,, ono to urcite pojde,, ...treba vydrzat,, ,,,ja som teda mala doma leniveho jedaka, ako si nazvala,, uplne presne to na neho sedelo,, jemu sa ani to mliecko nechcelo pit 🙂 ....no su aj take deti,,,