Treba banán ako prvý príkrm variť?

janulka5988
28. feb 2019

Ahojte 🙂 mozno hlupa otazka, ale radsej sa spytam, ked ste davali prvy banan (mala ma pol roka) nejak ste ho tepelne upravili ci normalne surovy ? Vsetko ostatne varim a mixujem. Dakujem😊

amieima
28. feb 2019

My sme dávali surový (postlacany vidličkou) a zatiaľ som sa nestretla s tým,že by ho niektorá z mamičiek tepelne upravovala

diewcatqoo
28. feb 2019

Ahoj, nieee.. banan sa nevari. To si ani neviem predstavit, aka zbrnda by z toho vznikla 🙂

mirkava
28. feb 2019

@janulka5988 varit banan? Nieeee to som nepocula 😉

diewcatqoo
28. feb 2019

Inak, ja som varila len jablko a hrusku asi len 2x, neskor uz surove. Ostatne ovocie som nikdy nevarila

vanilkavan
28. feb 2019

Ak sa bojíte dať surový, môžete vyskúšať najprv kúpiť výživku s banánom ( napríklad jablko banán). Tam je tepelne upravený. 🙂

mogaa
28. feb 2019

Surový, kludne môžeš dávať aj strúhané jabĺčko...už má pol roka, pomaličky v malých množstvách zaraďuj všetku zeleninku aj ovocie....malé množstvo na prvý krát a po troch dňoch ďaľšie nové jedlo...

monvitka
28. feb 2019

😀😀😀😀😅😅

domcci72
28. feb 2019

jeeejda to ta co napadlo, ze varit 🙂 banan som teda este nejak varit neskusala 🙂 kludne ho len popuc a tak podavaj 🙂

prabinka
28. feb 2019

Aj ja som dávala normálne surový. To by ma po pravde porazilo, keby ešte aj banán mám tepelne upravovať :D

evalin88
28. feb 2019

Ja som davala od 5 mesiacov surovy do nastruhaneho jablka. Treba postupne pridavat aby ho naprvy raz nezapieklo z bananu

eri444
28. feb 2019

Taktiež som toho názoru, že tieto veci netreba nijako upravovať a keď moja dcérka začne takéto veci papať, tak jej ich nebudem v žiadnom prípade upravovať.

vandicka7
28. feb 2019

Banan upravovat to som este nepocula, ale tak jasne, radsej sa opytat a byt si na istom 🙂

lucia147852
28. feb 2019

Tam kdr su banany domace ovocie je normalne ho varit. Resp. Existuje viac odrod bananov...aj odroda na varenie pretoze surova nechuti nic moc. Len ru si myslime ze banany su vsetky rovnake 😂 a k otazke. Nie klasicky banan som nevarila. Len popucila vidlickou 🙂

sisaka
28. feb 2019

@lucia147852 banán sa normálne nevari ani tam, kde je to “domáce” ovocie, asi máš na mysli plantains, tie vyzerajú ako banány a tie sa tepelne upravujú a nejedia surové, každý domorodec ale pozná rozdiel, ktorý je ktorý... pochybujem ale, že zakladateľka má na mysli plantains, s tými asi ťažko začína nejaká mamička na Slovensku prikrmy

mariejenka
28. feb 2019

Ahoj,uz len dodam,ze po konzumacii bananu sa v stolici babatka,mozu vyskytnúť akoby "nitky" drobne hnedaste.
Ja som si takto vystrelila z mojho muza,on uz na pohotovosť letel,ze maly ma cerviky😂😂schvalne som ho posielala prebalovat,ze co bude robit.
Zla som 😎😂

29simona29
1. mar 2019

@janulka5988 určite nie..nevarit. Vždy som len pretlačila vidličkou, odkedy ma hore aj dole 2 zúbky, odhryzuje si ho sam..

janulka5988
autor
4. mar 2019

Dakujem za vsetky odpovede😊😊

tina_8d
5. mar 2019

@janulka5988 tiez som práve hľadala, ako upraviť tepelne banán, Lebo v knihe od Bukovskeho - hned to bude anjelik, to tam tak uvádza 😮 🙈😂