Čím prisladiť dieťatku čajík a mliečko?

Mamičky, babenky prosím poraďte čím sladíte vaším malým bábätkám čajík a mliečko. Ďakujem za všetky rady a informácie 😉

rusalinka
2. aug 2014

ničím 🙂

mimi321
2. aug 2014

Načo sladiť? Ničím...

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fotoarch
2. aug 2014

Ak ho uz teraz naucite na sladene, tak vam ako skolkar cistu vodu nikdy nevypije 🙂

akire33
2. aug 2014

netreba ničím

veriiii
2. aug 2014

ja tiez poradim -neucit babo na sladke..mliecko je dost sladke(aj materske aj umele aj kravske) a cajik ak je smadny vypije aj nesladeny..a radsej vodicku tak ci tak..babo sa nauci na sladke,moze byt neskor aj problem so zavadzanim zeleninovych prikrmov a aj s pitim-bude si vyzadovat len sladke cajiky, malinovky, kakao atd..a ucinky cukrov na zuby, obezitu, celkovy zdravotny stav ani nemusim rozvijat..

imanuel
2. aug 2014

Ničím, ničím, ničím. 😉

fopka
2. aug 2014

ničim... moj ma viac ako rok a este okrem čistej vody a mliecka (by mi nenapadlo mu ho sladiť) nic ine nepil... nevidim dovod pchat do deti sladke caje a uz vobec nie sladene mlieko

dasamo
2. aug 2014

Melasa

siska53
2. aug 2014

Nicim..pokial viem,UM je sladke dost a babu treba dat cistu nicim neochutenu vodu. A ked uz caj,tak bez cukru. Kvoli zubkom.
Na sladke naucit co najneskor.idealne nikdy.
A zdravsie cukry do buducnosti (tak najskor idealne po 2.r.ked uz,tak xylitol,stevia.....este ako-tak cukor z kokosovych kvetov ci trstinovy cukor.
Sladit sa da i melasou ci javorovym sirupom a medom,ale opat cim neskor,tym lepsie.

abeata
2. aug 2014

...musím iba súhlasiť...sladiť netreba.

zuzanockamt
2. aug 2014

uplne malemu som nesladila ... ale teraz ma takmer 4 roky a uz dlhsie sladim medom melasou, trstinovym cukrom

lakaposhka
2. aug 2014

babatkam sa nema sladit nicim. z odborneho hladiska mozem len vystrihat pred sladenim lebo potom je problem , kedze deti zaspavaju so sladenym mliekom resp. cajom a v 3 rokoch budu mat vysoku kazivost zubov. Nie je to o genetike,ale o hygiene a dietetickych navykoch.............

stanislavao
2. aug 2014

nicim a ziadny caj, ale vodu.

ivet1371
3. aug 2014

pit len vodu a mlieko nesladit

prasiatko30
3. aug 2014

Nicim

pribinak
3. aug 2014

Cez zimu dávam med do čaju, ale my sme uz škôlkari

0silvia0
3. aug 2014

žiadne sladenie, nepestuj návyk na sladké. Čím menej cukru, tým lepšie. A neskôr v škôlkarskom veku odporúčam nesladiť čaje, žiadne sladené vody, žiadne sirupy, ktoré ešte donedávna boli bežnou praxou v škôlkach. Pri takomto návyku nič nie je deťom dosť sladké. Zo sladkého pitia sa chudé deti najedia a nechcú poriadne jesť a pevné deti priberajú 😒

ivetoy
3. aug 2014

nic