Čo mu dať jesť v noci po odstavení?

amelias
4. okt 2008

ahojte,
asi pred tyzdnom som prestala kojit nakolko maly odmietal mm.skusala som mu dat aj umele mliecko ale ziadne nechce.v noci som ho kojila 2 krat.teraz ho nekojim a zda sa mi ze je hladny,lebo sa stale budi a vypije flasku caju.neviem co mu mam dat v noci jest.rozmyslala som ze mu spravim riedku krupicovu kasu do kravskeho mlieka.lenze kravske mlieko nemoze.poradte co mu mam dat ☹

junovka
4. okt 2008

predtym ako ide spinkat, co papa?

dididi30
4. okt 2008

amelias, to som mala s malou, ona nechcela mlieko proste bola smadna, takze je to asi smadosko 😉 a trvalo to do 3 rokov, sak sme mali aj problem s naucenim sa na nocnik, lebo sa v noci aj sem tam pocikala co tolko pila, ale brutalne sme to zarazili a uz bolo dobre 😉 nocnik mame stale pri posteli pre istotu 😉

amelias
autor
4. okt 2008

papa kasu.aj predtym papal kasu a este som ho kojila

sstefi
4. okt 2008

nie je možné, že ani nie je hladny, len mu chyba didka? čajik mu davaš v noci?

dididi30
4. okt 2008

sstefi, ja si myslim tiez ,ze mu chyba cicik 😉 potrebuje nieco cumlat a co cumlik??

amelias
autor
4. okt 2008

cajik pije az sa mi zda ze vela.

amelias
autor
4. okt 2008

dudku ma ale stale ju vypluva.stale sa prehadzuje,kruti v posteli

vivien742
4. okt 2008

amelias, nebolo by veľmi rozumné ho v noci učiť jesť, keď už má deväť mesiacov. Asi si myslela tú kašu na večeru. Skús mu postupne množstvo čaju v noci znižovať.

amelias
autor
4. okt 2008

myslela som,ze by mu dobre padlo v noci vypit este flasku mliecka.vela deti sa vnoci budu na jedenie.alebo nie?mam v tom nejaky hokej 🙂

junovka
4. okt 2008

no, moja Timka taktomliecko pila hadam do 2 rokoch.A co sa tyka Nelinky, tak ta pije mliecko tiez, ale len vtedy, ked mame obdobie prerezavania sa zubkov.

Amelias, samozrejme, ze lepsie by bolo, keby ti pil mliecko, ked si este vyzaduje 😒 A co takto mu ponuknut este k tej kasi nejaky chlebik? 😅 😕

annag
5. okt 2008

amelias, na to, či potrebuje malý mliečko v noci, prídeš jednoducho - v priebehu 24 hodín má prijať 500 ml mlieka a mliečnych výrobkov, ak to spapá v priebehu dňa, tak v noci už mliečko nepotrebuje. Samozrejme, musí dobre papať aj príkrmy, teda by už mal papať aspoň 5 x denné dávky ako veľké deti a dospelí - raňajky, desiata, obed, olovrant, večera. Príliš veľa mlieka, najmä jeho prevaha tiež nie je z hľadiska trávenia a výživy to najsprávnejšie. On už je v 10 mesiaci, v tomto období už bábo v noci nemusí papať, svoje energetické nároky si má pokryť cez deň. Ak to takto je, tak v noci sa budí od smädu a preto, že bol doteraz tak zvyknutý. Preto mu v noci treba dať len vodu, lebo čajíky sú sladké a ničia sklovinu, zúbky, a cukor v nich tiež vytvára istú nočnú závislosť . 🙂

amelias
autor
5. okt 2008

annag
maly tolko mlieka za den nevypije,nakolko som ho prestala kojit (odmietal prsnik) a ziadne ine mliecko nechce.papa jogurt na ranajky a vecer kasu.cez den papa polievocku,masko,chlebik,vyzivnku,ovocie a tak.

annag
5. okt 2008

amelias,

takže by si ho mala naučiť na mliečko, a nemusíš ho učiť piť v noci, stačí, keď sa ho naučí piť cez deň 🙂

annag
5. okt 2008

amelias, som to predčasne odoslala, netráp sa s tým, že nejaký čas bude bez mlieka, snaž sa ho zatiaľ nahradiť napr. pridaním ďalšieho mliečneho výrobku v priebehu dňa, on sa postupne naučí, len ho nenúť nasilu. Radšej po troške, a daj mu také bežné, čo majú deti radi - Sunar, Bebu ... a nestriedaj značky, to by mu trvalo ešte dlhšie si navyknúť na novú chuť.