Čo s dieťaťom, ktoré nebude jesť v škôlke?

meggyinka
3. okt 2018

Ahojte mamicky a mozno aj mi skor poradia ucitelky v skolke. Mam doma 2 rocnu dceru. Od januara ide do skolky ale vkuse premyslam co s nou ked nechce jest. Dakt zje ako vrabcek.a uz duplom nechce jest sama. Ked idem vybrat napr z pracky necham jej jogurt ze nech papka tak bude na to pozerat a nezje. Max ovocie je sama s vidlickou. Z polievok jej chuti len vyvar . Proste je to velly spekulant. Uz som skusala aj sirupy na chut do jedla vitaminy atd. Krvny obraz ma v poriadku aj zeleza. Ale nechce jest a fakt neviem co to bude potom.v skolke. Ako to riesia ucitelky.

asia83
3. okt 2018

@meggyinka Vy ste na tom presne ako my. Naša má 2,5 roka, v januári ide do škôlky a tiež to jedlo, ach. Len rozdiel medzi nami je v tom, že ja si z toho ťažkú hlavu nerobím. Učiteľkám som to už povedala. Naša zje iba vývar a makové hocičo, no a všetko z kysnutého cesta. Absolútne to neriešte, ony tam už mali detí... V škôlke sa jesť naučí, keď uvidí toľko detí jesť.

alyn
3. okt 2018

Uprimne, ja som to neriesila ani by som neriesila.. ked nechce. nech je hladna. Dcerka teraz zacala chodit do skolky a tiez neje olovrant, lebo nema rada natierky(ani ich nevyskusa) potom mi zahlasi ze chce rohlik lebo je hladna.. ja verim, ze hlad ju raz nauci..raz vyhra ten hlad nad vymyslanim..

slavkadi
3. okt 2018

Nauci sa 😉 Ked bude vidiet ostatnych jest prida sa. V skolke (teda aspon v nasej) to maju tak, ze deti nenutia jest, ale aspon nieco trosku musia spapat. Syn je tiez nejedak, ale len doma. V skolke sa rozjedol, niekedy si pyta aj duplu a zje aj take, co by doma ani neochutnal. Teraz je uz predskolak a v skolke zje vselico, a doma vymysla 😀 Tak si lem vypytat recepty, co varia v skolke a mozte doma skusat, ked jej nieco zachuti 😆

lujza123
3. okt 2018

Neboj, oni ked su deti spolu v skupine moc nespekuluju. Zrazu sa vedia aj same obliect, aj najest, aj v postielke same zaspat.
Inac moja bola tiez na "diete" od 2 do cca 5 rokov kedy jedla len vyvar so slizami, suchu ryzu, spagety s kecupom, suchy chleba a pri velmi dobrej nalade si dala termix alebo banan. Nic viac. A prezila, ked vyrastla zacala jest vsetko.

benit
3. okt 2018

@meggyinka moja bola taka ista. V skolke len suchy chlieb. Polievku len stavu a druhe len suche zemiaky, ryza a cestovina. Ovocie len jablko. Potesim ta uz ma 16 a stale zije.😂uz aj je normalne. Rozjrdla sa asi v 8.rokoch. tak este pockaj, pride to.

deti95060810
3. okt 2018

sesternica mala ten problém. raz ju učiteľky zavolali aby sa pozrela ako papá jej die´ta...Všetky deti jedli, len ona sedela a pozerala na deti ako jedia....povedali ,že aj také deti majú a ak má mamička možnosť , aby si dieťa brala pred obedom domov - za jedlo zbytočne platia...

meggyinka
autor
4. okt 2018

Mna to "trapi" aj preto lebo viem ze aj ja som.v skolke nejedla a velmi na mna kricali ucitelky a deti sa mi smiali. Mam neter ktora tiez malo papka..a sesternica ktora tam praxovala mi pobedala ze parkrat ju tak vyvrieskali ze mala nasilu do seba vsetko dala a o 5 min uz zvracala. Tak to ma hlavne strasi. Od zaciatku bola zly jedak aj preto sa nevie sama poriadne najest

ali76
4. okt 2018

@meggyinka ja pracujem v škôlke a my určite deti nenutime jest, ak nechcu.Každé dieta vie, ci je hladné a ci mu staci, kolko zje.

slavkadi
4. okt 2018

@meggyinka treba sa dohodnut s ucitelkami, aby dieta nenutili jest, ked nechce. A postupne sa rozpapa v kolektive, ked z toho nebudu robit take halo.

zeytin
4. okt 2018

U dcérky to robili tak, že sa s ňou dohodli, že z každého jedla ochutná 3 lyžičky... nakoniec zachutilo a krásne spapala. Jedli ostatné deti, jedla aj ona.

snezienka15
4. okt 2018

@lujza123 a zapchy nemala?nechybsla jej vlaknina?moj tiez velmi malo zje chyba mu vlaknina a uz sa to prejavuje zapchami.

janicka2315
11. okt 2018

U nas v skolke je tak ze dietatu daju napr.jeden mesiac na adaptaciu a pokial by ani tak nic nejedla tak by ju vyradili..Na rodicovskom rovno povedali ze oni si na svedomie nezoberu ze dieta bude cely den bez jedla

nelkaccc
23. nov 2019

@slavkadi moja bude mat vo februári 7 rokov a este sa nedonutila jest v skolke.

larazivago
23. nov 2019

@meggyinka možno by ste sa Vy mali inak nastaviť.. Ešte tam ani nechodí, a už riešite problém, ktorý ešte ani nenastal. A čím viac to budete riešiť, komentovať hlavne pred dcérou, tým viac ju samu o tom presvedčíte...

slavkadi
23. nov 2019

@nelkaccc a to ako dlho chodi do skolky? Teraz do predskolskej nastupila?

evittam
23. nov 2019

@slavkadi Tiez ma to napadlo. Uz by mala chodit do skoly. Predškolská je od 5.rokov.

nelkaccc
23. nov 2019

@slavkadi chodi od 4 rokov a ma odklad teraz do skoly.

meggyinka
autor
24. nov 2019

@larazivago prepáčte toto je rok stará téma takze nastavené to bolo asi fajn keďže sa krásne rozjedla

larazivago
26. nov 2019

@meggyinka tak potom je teda všetko v poriadku. Ešte budete schovávať jedlo možno 😁