Dávali ste 7 mesačnému dieťaťu kravské mlieko?

pamag1805
16. nov 2014

dobrý večer, chcem sa opýtať odkedy ste davali dieťaťu čerstve mlieko 3,5%???alebo trvanlive 3,5%, prosím žiadne urážky a podobne veci.........dakujem za odpovede....

sissy27
16. nov 2014

obyčajné mlieko som dávala v tomto veku len do krupicovej kaše, ako mlieko do fľaše som dávala až cca okolo 1,5roka, dovtedy nutrilon... do varených vecí ako napr. omáčky alebo zemiakové pyré a podobne som dávala obyčajné plnotučné...

katarina1984
16. nov 2014

Moja mala (teraz11 mesacna) ked mala cca 9 mesiacov som skusila 60 ml kravskeho mlieka a na druhy den vecer to bola hroza...neskutocny plac,bolesti bruska...fuuu som sa riadne zapotila vtedy...od vtedy sa bojim...davam akurat tak do pudingov,ten spapa a pohodka

mamulienka30
16. nov 2014

Nie nedavala, lebo to pre tak malicke dieta nie je vhodne z asi miliona dovodov. Dostali ho az po roku na striedacku s kojenim.

danieli
16. nov 2014

Svagrina dávala, nebol problém, my sme nedávali az v roku a pol, maly mlieko zle znášal ako pisala katarina1984, doteraz sme s mliekom opatrní

mimi249
16. nov 2014

Nedavala, a ani nebudem davat 🙂

meluela
16. nov 2014

a neda sa na niecom inom usetrit (hracky, oblecenie ..)?
ked neskor kravske, tak bio tatranske alebo z rakuska bio, urcite nie tie z krabice s pol rocnou trvanlivostou .. to snad ani macka nevypije ...

pribinak
16. nov 2014

Ak nemôžeš dojčit, skús lacnejšie značky ako Babylove, Hami alebo Francúzske mlieko. Trvanlive mlieko určite nie, to uz nie je ani mlieko, iba biela voda.

musla12
16. nov 2014

Án dávala som od 5 mesiaca

jana_eyre
16. nov 2014

ked si prepocitas kolko stoji na liter davka umeleho mlieka baby love a kolko stoji liter najlacnejsieho plnotucneho mlieka prides na to, ze babylove je lacnejsie.. takze financne sa oplati viac davat babylove.. /trvanlive mozno vychadza este lacnejsie, ale pre deti sa vobec neodporuca/

pre vypocet - babylove 600g /z coho urobis niekolko litrov/ za 4,59e a napr. tesco plnotucne mlieko 1l za 0.89e..

co sa tyka zdravotneho hladiska, zas vyhrava umele mlieko, pretoze je upravovane pre deti - t.j. nezatazuje oblicky, pretoze ma menej bielkovin, pridane vitaminy.. kravske mlieko ma velmi vela bielkovin, ktore zatazuju detske oblicky a mozu ich poskodit.. okrem kalcia do telicka dietata nic ine nedodaju..

takze je na tebe co chces ponuknut svojmu dietatu, pokial mu nemozes ponuknut svoje vlastne mlieko.. hlavne treba vzdy mysliet na zdravie deti.. pretoze peniaze vzdy boli a budu, ale zdravie sa moze nenavratne poskodit...

katrinka8
16. nov 2014

Nie, nedávala. Až po 2. roku, keď bola dcérka dodojčená. Synček ešte dojčený a tiež plánujem až po 2. roku dávať kravské. Mimochodom, malá ho dlho nechcela, mala pár mesiacov úplne bez mlieka (jogurty jedla ale, aj syry atď.), kým si zvykla.

ria_zuzolova
16. nov 2014

Kravské sladké som dávala až od troch rokov na pitie, do varenia malé dávky (teda pár lyžíc) od roka, ako základ (kaše a pudingy) tiež až od troch. Acidofilné, resp. jogurtové na pitie som dávala o niečo skôr, cca od 2.5 roka.

aaaaandrea
16. nov 2014

Ja som kojila 2.5 roka ...a cca. Od 2 rokov som kravske mlieko pridavala do jedál .. do mliecnych polievok... omacok..

lucy125
17. nov 2014

My sme boli od naodenia na UM a od 15.mes. som začala davat kravske to 10dnove ale doteraz ho striedam s UM do 3r tak budem robit.Večer kravske ako kakavko a rano ochutene UM.

safranca15
17. nov 2014

Ja davam kravske odkedy som prestala kojit a to je od 10 mes ho pije

danusa21
17. nov 2014

Ja som mojej zacala davat pomalinky od 6. mesiaca vo varenych jedlach a v roku sme presli aj sem tam na pitie a vyvinul sa jej z toho ekzem a alergia na mliecnu bielkovinu. Keby mam este jedno dieta, kravske mlieko a mliecne vyrobky uz nedam vobec do 3 rokov a potom by som len malinko v podobe tvrdych syrov, raz za cas jogurt. Mozno sa to niektorym bude zdat divne, lebo sme tak nauceni, ale deti a dospeli zivocisne mlieko vobec nepotrebuju, zvysuje sa tym riziko alergii a ekzemov

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
henikav
17. nov 2014

Nie, nedavala som. Synovi pred rokmi som dala prvy krat kravske mlieko az po roku a dcerke 19 mesiacov stale kupujeme nutrilon, myslim si ze je lepsie adaptovany pre male bruska, aj ked si nemyslim ze kravske sa nemoze. Ked je na vyber, ja radsej vzdy to lepsie, hlavne pre deti, na nich setrit nechcem a hlavne po roku uz pijeme toho mliecka menej, takze nam krabica vydrzi takmer tyzden 😉

stanulienkat
17. nov 2014

Preboha, daj najskor od jedneho roka. Fuuuuuj

zita19
17. nov 2014

neriedene kravske mlieko je pre dojcata nevhodne pre vysoky obsah sodika, ktory neprimerane zatazuje ladviny. Pockaj s tym po roku.

gretocka
17. nov 2014

Od prveho roka plnotucne cerstve z mliekomatu prevarane vzdy pred konzumaciou. Postupne obcas aj trvanlive a striedam cca od jeden a pol roka s pohankovym mliekom. Deti zatial toleruju vsetko a ani nebyvaju casto chori.

standu
17. nov 2014

nedojcenemu dietatu by som asi nedala. ...aj ked umele je z kravy, ale predsa nie je ten organizmus tak chraneny. moje su dojcene a starsia KM do 2rokov nepoznala a mladsia cca od 9ho mesiaca ako sucast jedla teraz vypije tak pol deci max ked vidi sestru pit. starsia chora byva 1-2x rocne aj to bez atb a mladsia bola do roka velmi chora, aj zapal pluc mala a od roka ako by utal. moj zaver- nedojcenemu dietatu nedavat a umele mlieko cim skor nahradit zdravou normalnou stravou. okolo roka nepotrebuje dieta UM ak ma dobre zavedene prikrmy aj skor.

ivet1371
18. nov 2014

Staršiemu synovi som davala trvanlive od pol roka.ine mlieka odmietal.nič mu nebolo je zdravy chlap.to len teraz sa robi problem so všetkeho 🙂

zirka
18. nov 2014

Nie.

majjka4
18. nov 2014

od 1.5 roka (dovtedy bol dojceny), cerstve plnotucne, trvanlive urcite nie..

biancal
18. nov 2014

Nedavam a ani davat nebudem. Kravske mlieko je pre teliatka nie pre ludi 🙂

niki101988
18. nov 2014

Moja kamarátka dáva od polroka a malému nič nie je, samozrejme začala ako dokrm pri kojení kedže mu bolo už málo a dneska v 10mesiacoch mu ho dáva zahustené s kašou. Malý už aj dosť popaká takže mu to stačí, kupuje mu mlieko v mliekomate alebo na farme

zakoto
18. nov 2014

Nie, tiež až pred 2.rokom... a dovtedy sme boli na umelom....

senka111
14. dec 2014

Nie ani nebude. Syn má 9rokov a dodnes neje mliečne výrobky,Dcéra má 2roky kojena stále a tiež nebude.Syn ma k atopicky ekzem 8med.vďaka pani doktorka,ktorá mi odporucila dávať kravske 😣😣😣mlieko.Ja sprosta som jej verila.Učíme sa na vlastných chybách ach jaj.

jongopongo
14. dec 2014

Ahoj ja som zacala davat az ked som prestala kojit teda v 14tich mesiacoch, mlieko znasa dobre, ale kazde dietatko je ine a kazde ma aj inu znasanlivost na urcite potraviny, takze z tych reakcii si vybrat tu najobjektivnejsiu je tazke :D najzdravsie je kozie mlieko , tak ak mas moznost si niekde zohnat tak davat to , samozrejme mlieko malej prevaram 🙂 a o trvanlivom by som nerozmyslala vobec.

sense
14. dec 2014

az v 13-14 mesiacoch aj to na striedacku s UM a potom v 18 sme presli na cisto kravske , a davam len cerstve ziadne trvanlive