Dávate 10 mesačnému dieťaťu jogurty a syry?

matusik24
27. dec 2013

Ahojte chcem sa Vás spýtať či dávate vašim deťom jogurty ,syry a maslo na chleba.Ja mám 10 mesačného synčeka a ešte som mu nič nedávala.Ak jedávate mliečne výrobky odkedy ste začali a dajte tipy na jedálniček .Nemali ste žiadne problémy pri ich jedení.Ďakujem.

red_kika
27. dec 2013

asi ma tu niekto ukrizuje, ale ja som malemu davala uz asi od pol roka biely jogurt. potom postupne robila krupicovu kasu s kravskym mliekom, chleba s maslom, natierkou atd.
nemal ziaden problem s tym

ariesi
27. dec 2013

masielko na chlebik trochu dam, aj ked casto to nepapa. a jogutry som zacala asi od konca 8 mesiaca, najprv biele, ale zo ho striasalo snad z kazdeho druhu, tak bud dam do bieleho jogurtu domaci dzem alebo ma dam Hollandiu alebo Tami jogurt ovocny /marhula, cucoriedka), zmiesam s ovsenymi vlockami a basti to jedna radost. a syr obcas eidam na pasiky.

hamca
27. dec 2013

Ja som zacala davat cca v 10 mesiaci mliecne vyrobky, ale maslo na chleba uz aj skor. Jogurt som zacala davat cisto biely, no dcerka ho nechcela, tak sme skusali pribinacikoch, jednotacikoch a pod. tie papala krasne. a potom sa naucila na biele jogurty a doteraz jeme prevazne cisto biele. Jedalnicek vtedy vyzeral asi takto:
Ranajky: chlieb s maslom alebo kvalitnym syrom ( s min 70 % tvarohu)
Desiata: ovocie
Obed: zelenina s masom
Olovrant: jogurt alebo piskoty, kusok chleba, co bolo po ruke 🙂
Vecera: kasa
A medzitym, ak mala chcela, tak si cucla MM.

saska.t
27. dec 2013

od 8 mes. moze dieta biely plnotucny jogurt najlepsie so zivymi kulturami tyypu holania,zvolensky atd. nie activia... od 10 mes. moze tvrdy syr typu eidam tiez plnotucny a Maslo tiez, nie margarin 😉

veriiii
27. dec 2013

ja som malej zacala davat 3.5% neochuteny jogurt, ked zacala 11. mesiac..vhodny je napr pomixovany ban analebo ovocnu vyzivu..Spociatku by som pridavala len par lyziciek jogurtu -cize mala cast jogurtu, vacsia cast napr ovocneho prikrmu..a sledovala ci to toleruje..
klasicke ochutene jogurty by sa malym detom nemali davat, jednak su sladene a jednak su prihustovane ,napr pektinmi, ci modifikovanym, skrobom..
chlebik mi mala este nezje, teda len o pooblizuje..takze syr a maslo bohuzial neporadim..

jadinka
27. dec 2013

Môj malý znáša mliečne výrobky dobre.. Poznám ale detičky, ktorý napr. po bielom jogurte vrackali..Malému veľmi chutí chlebík s obyčajným maslom, na to mu niekedy dám šunku, alebo tvrdý plnotučný syr (nie nátierkový). Ochutený jogurt som mu ešte nedával a(iba biely a dojčenské jogurty, ktoré napr. nájdeš v obchode pri výživách)..a tiež mu asi 1x do týždňa uvarím z plnotučného kravského mlieka krupičnú kašu.. 🙂 ale začnem už dávať aj nátierky, napr. vajíčkovú, drožďovú, rybaciu..podla mna 10 mesačné už kľudne môže 🙂

dadka75
27. dec 2013

Ja davam od ukonceneho 9. mes
masielko, jogurty a kvalitny makky syr. Nedavam tvaroh koli vysokemu obsahu bielkovin, kt. Velmi zatazuju oblicky dietatka. Alergia na laktozu prip. mliecnu bielkovinu sa nemusi prejavit hned ale aj o par mesiacov prip. Rokov. Dolezite je ci je predispozicia alergii v rodine (rodicia, stari rodicia) alebo nie.

mimake
27. dec 2013

mala problem nema ziaden a s nicim, davam jogurty ( zacala som s bielym teraz uz aj ovocny sabi alebo zvolensky) syr, maslo, prevarene polotucne netrvanlive mlieko.... zacala som tyzden pred 10 mesiacom

janaspa
27. dec 2013

Ahoj, aj ja mam 10mes syna🙂 druhy v poradi. Mne dr. pri prvom odporucala,ze pokial kojim nemusim sa s mliecnymi prikrmami nikam ponahlat. Pri starsom som zacala davat biely jogurt tak okolo roka. Ale rozhodnutie je na tebe, samozrejme, ja nikoho neodsudzujem,ani neporovnavam, kazda mamina podla vlastneho uvazenia, vsetky chceme pre svoje deturence to najlepsie. No a jedalnicek, smotana do varenia, masielko, z neho rozne pomazanky, lucina atd. Mlieko plnotucne,neskor polo. tvrde syry neskor, lebo su slane aj tvaroh.

linda20111
27. dec 2013

ahoj, ja som cca od 8mesiaca davala ovocny jogurt niekedy aj s pomletymi piskotami, chlebik s maslom so sunkou, syr iba ochutnaval, neskor puding, termix, pribinacek a monte. mal jeden cas take obdobie ze nechcel nic jest iba vanilkovy puging tak som nepozerala na to co sa moze, co by sa nemalo, bola som rada ze aspon nieco zjedol za cely den. takze podla mna kludne uz mozes davat vsetko co si pisala - maslo som myslela klasicke nie umeliny typu rama, perla...

sashha
27. dec 2013

malý v 10 mesiaci papal jogurtíky tie ,,detské,, Nestlé,; aj ovocné, ale len s ovocím ,,neexotickým,,; aj toľkokrát odsudzovaného Pribináčika; masielko na chlebík tiež, kravské mlieko ani syry nie, až od roka som mu začala variť z kravského kaše a pridávala do varenia.... nemal žiaden problém, papá už takmer všetko, okrem čokolády, orechov, húb, nezdravých jedál a sladkostí 🙂

petabela
27. dec 2013

Asi som krkavcia matka, ale moj takmer rocny drobec papa z mliecnych vyrobkov biely neochuteny jogurt, probiticky, nesladeny, nastriedacku so smotanovym, dochutim max. popucenym bananom. Ziadne activitie, pribinaciky, milaciky a pod., obcas detsku mliecnu diesiatu od nestle, aj to ked nie sme doma. Na chlebik obycajne maslo, pripadne lucinu pre deti... Cim skor si ich naucime na "maskrty" dospelych, tym tazsie budu papat... Len pre info, taveny syr som starsiemu drobcovi zacala davat v 3 rokoch a aj to max. raz za 2 tyzdne, kvoli taviacim soliam... Inac, uz som sa stretla aj s detskym tvrdym syrom, eidamom, tiez ma znizene mnozstvo soli... 😉

luciferova
27. dec 2013

Kuk moj clanok o jogurtoch, snad pomoze 😉

ivanka.7
28. dec 2013

Do roka som vobec nedavala mliecne, Elianka bola dojcena a kedze ja som svojho mala problemy s travenim bielkoviny kravskeho mlieka, chcela som ist na to pomalsie. Od roka som zacala pomaly skusat a vsetko bolo ok.
Z mliecnych veci davam biele jogurty, take, v ktorych je najmenej pridanych veci - prosto len mlieko, smotana a kultury. Obcas ovocny jogurt (hollandia). Zo syrov lucinu (klasicku, nie detsku, v tej je paradoxne tusim viac pridaneho ako v klasickej), pripadne kvalitny tvrdy malo slany syr. V klasickom vareni velmi mliecne veci nepouzivam, ale nevyhybam sa nicomu konkretne (okrem plesnovych syrov).

luba28
28. dec 2013

davam aj som davala,nikdy som nad tym nezamyslala,....vyskusala som a ked nic sa nestalo tak som dala,.....

mima1722
28. dec 2013

ja som mojej dcere davala jogurty od 7-8 mesiaca a vpohode 🙂 syry alebo maslo na chlieb trosku neskor sme zacali ale tiez do roka to vpohode vsetko papala takze my sme nemali ziadny problem v tomto 🙂

adazdca
28. dec 2013

jasné že dávam... začali sme smotanovým jogurtom cca v 6.mesiacoch /favorit je Bánovecký a Zvolenský/.. tvaroh až po roku, ked varím omáčky, tak so smotanou.. Na chleba a rožok dávam klasické maslo... , kaše som robila instantné od Nutrilon,Hami,Hipp,Nestle... Na miláčiky som ho zatial nenaučila a to máme už 18.mes. Niekedy mu vymiešam domáci milačik z tvarohu a kyslej smotany s vanilk.cukrom.. Syr má malý velmi rád.. Ked poviem, že ideme papať syrček, hned nabehne. Zo začiatku som dávala hlavne syr ementálového typu, lebo nie sú slané, sú skôr do sladka.. Teraz si už dá aj neúdenú liptovskú minipareničku, prípadne tekovský eidam.. Tavené syry nejem ani ja a nebude ani malý.. 🙂

whiterosses
28. dec 2013

áno dávala som, ... každý deň mala .. bud smotanového pribináčika, sem tam vanilkového .. alebo zvolenské.. jedna sestrička mi raz povedala, že jej nemám dávať Jogobelu .. lebo bola vyhádzaná, strašne.. boli sme u dr a tá nás poslala na kožné ani jedna z nich neodporúča jogobelu .. a od 10mes je na kravskom mlieku! bud na raňajky alebo na olovrant daj, .. niekedy ti zje viac niekedy menej ale nemáš sa čoho báť .. kludne aj keby skôr si začala nič by sa nestalo!!!! ja som ako 3mesačná jedla už hočo a som tu .. takže .. do toho!!!! :D

salome_82
28. dec 2013

V 8. mes. som dcérke dala jogurt, biely neochutený, ale nechutil jej. Až teraz jej zachutilo, keď jej dám do misky piškóty, smotanu a ovocie - v podstate takú mini smotanovú tortu urobím a za tým sa zalizuje potvorka 🙂 Syry miluje. Tie som jej začala dávať od 10. mes. Dávam detskú Lučinu a eidam nakrájaný na malé kocky. K tomu dostane pol krajca chleba do ruky a nie je spokojnejšieho dieťaťa. Pekne zobká. Maslo tiež od 10. mes., tenkú vrstvu na chlebík dávam 🙂 Myslím si, že kvalitné mliečne výrobky v čistej, neochutenej forme sú úplne OK od toho 10. mesiaca 🙂 Inak Zvolenský a Bánovecký jogurt sú vlastne kyslé smotany s pridanou jogurtovou kultúrou, takže preto jej dávam aj iba čistú smotanu 🙂

mdurickova
28. dec 2013

mojmu prvemu som davala od 10.mesiacov biely smotanovy jogurt, neochuteny az do 2rokov, potom som mu tam pridala lyzicku javoroveho sirupu, do 3rokov. Miloval to, doteraz mu to ostalo,az na to, ze teraz vedie cokoladovy🙂Mladsiemu som zacala tiez od 10.mesiacov,cisty biely mu nechutil, tak som mu hned pridala javoroveho sirupu, to ma velmi rad 🙂 odporucam 😉
nedavno som niekde citala, ze tavene syry su na prvom mieste v rakovinotvornych vyrobkoch, takze tie radsej nedavam...

sedmokravka
28. dec 2013

ahoj, ano davala som, teda skusala syr len tvrdy neudeny a jogurt smotanovy bez prichute, s ovocim a tak, zakamuflovat, ale moja to absolutne odmieta, bude mat 2 roky a odmieta syr a jogurt uplne 😒 maslo davam obycajne, ale aj floru, podla mna je to ok.

mimik79
28. dec 2013

kludne uz vsetko mozes, nas ma 13 m a chlebik s maslom papa uz davno, so syrov sme skusili Lucinu, ale nejako velmi nam to nechyba k zivotu zatial, myslim vseobecne syry, ale velmi dobre je davat TOFU biely obycajny, do hocicoho postruhat, aj do polievky, na chlebik...obsahuje vela zeleza a takisto masielko kravske, to zas obsahuje cholesterol ktory deti potrebuju na vyvin mozgu a z jogurtov davame asi od 8 mesiacov biely zvolensky, s popučenym bananikom alebo piskotkou

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barnica
1. jan 2014

Ja mu od deviateho mesiaca dávam syrík Lučinu klasický nie detský,maslo čerstvé neochutené,mliečko pije prevarené kúpne alebo sunar... Pudingy nechce papať ale za krupicu s medíkom by vraždil takže tak 🙂 A nepoužívam klasický med kvôli tomu že obsahuje peľové zrniečka ale stromovú medovicu smrekovú alebo jedľovú....