Od ktorého mesiaca môže dieťa jesť zakysané mliečne výrobky?

Zodpovedané
9. feb 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom zaradenia mliečnych výrobkov do jedálnička dieťaťa.

Odkedy môže dieťa kefír, acidofilné mlieko, kozí a ovčí jogurt či maslo?

V akom množstve sa môžu tieto produkty podávať 10-mesačnému dieťaťu?

Ďakujem

Dobrý deň,

kefír či acidko v menších množstvách môže dieťa po úspešnom zavedení bielkoviny kravského mlieka. Dajme tomu po 10. - 11. mesiaci.

Maslo na chlebík párkrát týždenne - nie denne. Ovčí kozí či kravský jogurt 1x denne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas