Detské piškóty. Kde ich dostať kúpiť?

junovka
3. mar 2008

detskepiskoty
Mate s nimi skusenosti?Neviete, kde ich dostat kupit? 😉

kili
7. mar 2008

neviete ako je to s bielkom? do roka by ho dieťa nemalo a tieto piškóti ich obsahujú. A tiež sa mi páčia klasik marina keksi, len tiež obsahujú celé vajcia tak neviem, či ich malí môžu.

lusil2005
7. mar 2008

nam sa tiez najviac pacia tie nestle susienky. su super do ruky. nestraca sa jej to v rucicke.

martinaema
7. mar 2008

tak ja neviem - práve som si pozrela zloženie obyč. jednoťáckych piškótiek a čuduj sa svete, tiež obsahujú iba vajcia, cukor a múku - presne ako tie detské. 😉

ikke
7. mar 2008

kili, lenze to je PR clanok 😅 a zas nic o tom bielku nepovedal...
inak kedysi byvalo na vsetkych piskotach pisane, ze vhodne pre deti od 6 mesiacov... 😕

kili
7. mar 2008

ikke, čo je to to PR 😅
ja viem, že tam o tom bielku písané nie je, ja som to sem dala na margo toho, že je rovnaké zloženie ako obyčajné piškóty, rozdiel je v pomere

ikke
7. mar 2008

kili, public relations, teda ako publikum oblbnut dobrym vztahom a peknymi recami 😀 proste reklama 😉

kili
7. mar 2008

aaaaháááá 😀

mata79
7. mar 2008

Nutrilon ma kasu s piskotkami urcenu detom od 7.mesiaca.
Tak som tam dnes napisala, ze ci to mozu aj deti, ked to obsahuje piskotky - ktore spominaju v zlozeni Nutrilon kase, a teda aj vajicka cele aj s bielkom, co v zlozeni napisane nie je.

Hned mi odpisali, ze kasa obsahuje 7% piskot, ktore prirodzene obsahuju aj vajicka - aj s bielkami. Ale ze to je minimalne mnozstvo, je to neskodne pre deticky a je to aj schvalene pediatrickou komorou. Nebali by tuto kasu s piskotkami papat deti s vrodenou predispoziciou na alergiu.

Tak si teda vyberme.... 😅
Ze by sme papali max 7% piskotiek z balika.......? 😀

dominica
7. mar 2008

mata79 😀 😀 😀

ja z toho veľkú vedu nerobím, voľakedy sa fakt písalo na piškótach, že pre deti od 6 mes. a toho bielka tam zas nie je toľko...
Normálne viem, že bielok je alergén a samozrejme ho dieťaťu nedám, ale koľko ho je v piškótach? A koľko tých piškót dieťa zje? Malý ich nechce, ale ak by ich chcel, tak mu ich kľudne dám...
Držím sa zásad modernej výživy, ale myslím, že piškóty ešte deťom neublížili...

kili
7. mar 2008

ide o to, že podľa toho článku opisujú, aké ich piškóty sú super, lebo obsahujú veľa vajec, takže to možno už tak mizivé množstvo nie je 😕

ivankaalenka
10. mar 2008

no, do roka by som piskoty nedavala za nic na svete. Okrem toho, bielku sa snazim vyhnut este aj teraz, pretoze je to zataz na detsky organizmus, napr. oblicky sa vyvijaju az do 2 rokov...ale davala som teraz piskoty...no, myslim, ze najdem alrternativu, napr tie ryzove. Ja som si tiez vsimla, ze tam velice pisu na tych piskotach, ze od 6. mesiaca, ale to je pekna blbost, to by som ani nahodou nerobila 😖 , lebo je tam muka, kebyze opomeniem vajcia. By ma zaujimalo, kto si to moze dovolit napisat!!! Je to otrasne.Aj ine vyrobky, napriklad jahody, ze od 4. mesiaca...By som ich tak fackala tych vyrobcov! 😠 😠 😠

letuskah
10. mar 2008

ivankaalenka ked sa prejdes po regaly s vyzivou pre dojcata tak ta aj slak moze trafit co vsetko je vhodne pre deti od 4,6,8 mesiacov ale piskoty nemusia byt az tak zle, ja som teraz zacala davat susienky ale to tak 1 za dva dni, nech si zvyka aj na ine ako blatkova zelenina alebo ovocie

kili
10. mar 2008

podľa mňa sú najlepšie tie kukuričné chrumky al. kôrka chleba, no náš malý nechce nič tuhé 🙄

lusil2005
10. mar 2008

mne sa mala uci na piskotkach hryzkat a prezuvat. kym som jej nezacala davat piskotky, nechcela nic co nebolo rozmixovane...
a tiez mi nasa doktorka hovorila ze jej uz mozem sem tam korku z chleba dat zuzlat...

ale inac suhlasim - tie zlozenia na detskych vyrobkoch ze "zeler, por, petrzlen, jahody, juzne ovocie, CITRONOVA STAVA!!!" a to ja vacsinou pozeram 6m a menej...

wienika
11. mar 2008

ja si myslim, ze jedna dve piskotky nemozu uskodit...my sme (aspon teda ja) odchovana na piskotach a nikdy mi nic nebolo ani ziadne alergie...jedine, co mi prekaza, je ten cukor, kvoli zubkom...tie co mam ja, su od 6 mesiacov a ked jej jednu dam, vacsinou si nou masiruje dasienko, trosku ju ozuzle a potom odhodi... ale vyborne su tie kukuricne chrumky. ked ich uvidim, ich kupim, dufam ze budu malej chutit...

mata79
11. mar 2008

Wienika, to casto pocuvame od nasich mam, ze ony nam davali vsetko a tu sme.
Ale nezabudajme, ze kolko je taraz chorob s metabolickymi poruchami... celiakia, fenylketonuria, cukrovka, alergie.....
A druha vec je, ze kedysi sa tie vyrobky robili poctivo. Ale dnes sa kupuju same zmesy, susiny vajec, mlieka, vsetko, aby sa nekazilo a malo dlhu trvanlivost.
Tiez si myslim, ze jedna - dve piskotky neuskodia. Poznam maminy, co ako prvy prikrm kojacemu babu dali v 4. mesiaci presnidavku s piskotkami... To je ich vec o ony su zodpovedne....

Ale co sa tyka mna, radsej si pockame. Maleho najoblibenejsie jedlo je aj tak moje mliecko a ten grahamovy roztek a tie kukuricne slimaciky sa mu nepozdavali. Ten roztek sa mu lepsie cucka a kuse....

wienika
11. mar 2008

ano mata, mas pravdu, ze je teraz viac aj alergii aj inych chorob, ale netreba to prehanat, dnesne maminy su velmi prehnane starostlive, chcu pre svoje babo len to najlepsie a najzdravsie, ale co je v dnesnej dobe to naj?

lusil2005
11. mar 2008

inac tie kukuricne chrumky su super hlavne v tom ze ked babo zje celu, v podstate nic nezje 😀
ono je to len samy vzduch. akurat take na chrumanie 😝

hecha
11. mar 2008

zienky, nevadi Vam, že tie ryzove keksiky su made in china a su pecene na tuku. pripaleny tuk pre 7 mesacne dieta podla mna nie je bohvieco. to radsej risknem ten bielok v piskotach.

lusil2005
11. mar 2008

ale kukuricne su fajn nie? 😕
na ryzove som este nenatrafila.

martinaema
11. mar 2008

aminky ja kupujem na také maškrtenie v kočíku ryžové chrumky M-snacks - vyrába to slovenský výrobca, podľa etikety je to prírodný produkt, neobsahuje syntetické látky, ani soľ, iba 100% ryžovú krupicu. Nekupovala som to v žiadnom extra bio obchode, ale v tom najobyč. malinkom obchode u nás na sídlisku. A tento istý výrobca robí aj kukuričné chrumky s amarantom - tie sme ešte nemali.
Inak súhlasím s tým, že nič netreba preháňať aj čo sa stravovania krpcov týka. Ja napr. nerobím tragédie z toho, že malej občas sestrine decká strčia do pusy čokyku alebo keksík. Minule dokonca dedovi z taniera uchmatla kus domácej hurky a hneď si ju aj do pusy napchala 😀 A zalizovala sa akoby nikdy nič lepšie nejedla. 😅
Snažím sa ju naučiť na ovocie a zeleninku, ale malá sa naučí aj tak len to, čo vidí doma. Darmo jej budem miesto chystať extra zdravé bio hamky, keď uvidí u nás na tanieri klobásu alebo tak. Uf, ale som sa rozpísala.

wali
12. mar 2008

holky, skusali ste teda niekto tie slatinske piskoty? su teda dobre, ci nie? my sme ich totiz zrovna vcera dostali, ale ako tak citam, asi ich zjem sama, kedze podla vsetkeho obsahuju bielok 😒 zatial sme len na kukuricnych chrumkach a nerada by som malemu dala nieco, co by este nemal.

hecha
12. mar 2008

Je na obale kukuričných chrumiek uvedene, že su vhodne pre deti od ukonč. 6 mesiaca? kukuričné chrumky, ktoré ja poznam sú presolené, so stopami arašidov - alergén.

lusil2005
12. mar 2008

hecha tie co mame my su uplne bez soli a zlozenie: 100% kukurcina krupica. su vhodne pre celiaklikov tusim. ale o detoch tam neni nic.

certica
12. mar 2008

hecha, ty myslis ine, to nie su tie klasika chrumky, ale take dlhe zlte 😀 a mavaju ich nesolene, jemne solene, solene. akurat viem, ze byval trochu problem prave tie nesolene zohnat.
lusil caf 😎

dominica
12. mar 2008

stále je veľký problém nesolené dostať ☹

wienika
12. mar 2008

tak som dala na vase rady, ze babatka by nemali papat piskoty, tak som kupila hipp keksy, vyzera to ako piskoty ale neobsahuju ani vajcia ani ziadne umele farbiva akonzervacne latky...s vitaminom B1..malej chutia....odporucam... 😉

duricova
12. mar 2008

Ahojte 🙂 som tu novačik - ešte sa len orientujem.... 😉 , ale tieto piškotky doverne poznam - su vyborne - mnam , mnam - krehučke - a fakt na trhu jedinečne - ono tam nie je vajec vela - ale su z ČERSTVYCH vajec...a hlavne kontrolovanýýých....som z DETVY - tak som mala tu česť vidieť aj kde sa vyrabaju - tak to je špička - BUDOVA samy nerez....a velmi prisne predpisy...

vykalka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz