Ktoré detské výživy z obchodu odporúčate?

bobula46
27. mar 2019

Maminky akú značku odporúčate pre deti? Syn má desať mesiacov, varím mu všetko doma ale keď niekam ideme rada by som si uľahčila prácu a kúpila mu takúto detskú výživu. Keďže sa absolútne nevyznám v tom čo je napísané vzadu v zložení (nikdy som na to nedávala pozor, pre syna mám skoro všetko domáce lebo mamina má záhradu a pre seba som naozaj nikdy nečítala zloženie). Prípadne, nejaký nápad na domáce detské výživy? Mám urobené jablkové z domácich skorých jabĺk, no chcelo by to aj niečo iné. Len nechcem zas teraz zbytočne kupovať nejaké marhule, broskyne lebo mi je jasné že teraz v zime sa asi len tak prirodzene nevypestujú čiže asi s tými domácimi počkám na sezónu a zatiaľ to prežijeme s kupovanými. Na raňajky má syn vždy jablko prípadne ku tomu mrkvu, hrušku no o chvíľu už domáce nebudeme mať tak by som rada dávala na raňajky detskú výživu. Ďakujem za odpovede 🙂

asia83
27. mar 2019

@bobula46 Ja som nerobila domáce, kvôli tej jednej výžive, čo zje za dva týždne, nazdar. Kupujem značku CBA, iba broskyňovú.

lucyluv
27. mar 2019

Najlepšie zloženie, čo som našla a čo mi teraz napadá je DMbio. Ale ja ozaj sledujem zloženie, nech tam nie je cukor, ani šťava z koncentrátu, ani žiadne ryžové múky.

misica16
27. mar 2019

@bobula46 my teraz kupujeme hlavne ovocne a podla mna su super lupilu z lidla, potom z dm a hipp. Vsetko je to 100% ovocie bez pridanych cukrov. V dm maju dobre aj zeleninove, alebo masovo zeleninove bez soli. Tiez ked ideme niekam na dlhsie kupime 😉

lucyluv
27. mar 2019

@misica16 áno aj tie lupilu si fajn a aj niektoré HiPP 🙂

bobula46
autor
27. mar 2019

Ďakujem babule tak skúsim z každej a uvidíme čo bude krpcovi najviac chutiť 🙂
Ja som zloženie pre seba nikdy nepozerala a teraz keď čosi kupujem malému tak najskôr pokukám kto tu čo odporúča a podľa toho :D ja mám celkovo problém prečítať tie mini písmenká a ešte horšie že sa do toho nevyznám :D ale začnem to už študovať :D

tana85
27. mar 2019

do coho sa nevyznas? to nie je kozmetika kde sa pisu kadejake chemicke nazvy. v detskej vyzive ma byt len zel. alebo ovocie, nejaka obilnina, maso, olej, prip.vitamin. hotovo. citat zlozenie je len o zvyku. kedysi som to tiez nerobila, ale potom trvalo par mesiacov, ze som si uz vytipovala potraviny, ktore mi zlozenim vyhovuju, a citam uz len ked kupuj3m nieco nove. vreckova lupa sa predava, velka ako kreditka, strcis ju do penazenky ak sa ti zdaju pismenka male

asia83
27. mar 2019

@lucyluv Tie bez cukru sú grc. Kubík, napríklad. To mňa napína z toho, čo potom dieťa? Deti potrebujú dlhodobú energiu, vylučovať inzulín, čomu cukor pomáha. Z jablka a banánov, IBA z nich, dlhodobú energiu mať nebudú.

bobula46
autor
27. mar 2019

@tana85 no však jasné, treba vedieť čo kupujeme. Ja mám dosť silné dioptrie takže preto mám problém to čítať, občas keď mám čas tak nájdem na internete, tam sú predsa len väčšie písmená, no v obchode by sa môj nákup predĺžil trojnásobne keby musím všetko čítať a tolko času bohužiaľ nemám. Plus teda rada si nechám poradiť od niekoho iného aby som si vedela vytvoriť nejaký obraz o tom. Tak ako sa rada inšpirujem receptami pre deti ale aj pre mňa s manželom tak som chcela vedieť aj nejakú značku ktorá vyhovuje deťom 🙂

bobula46
autor
27. mar 2019

@asia83 no my sme zas dostali tie masovo zeleninové výživy a teda otvorila som to a smrdelo mi to ako pokazené, takže radšej som ju vyhodila síce možno by malému chutila :D

lorela
27. mar 2019

@asia83 Dieťa nenapína, pretože nemá zdevastované chuťové poháriky ako ty - cukrom a soľou, t. j. vníma všetku prirodzenú chuť potravín, vníma prirodzenú sladkosť ovocia aj niektorých druhov zeleniny. V ovocných výživách je dostatok sacharidov na to, aby malo dieťa tú "energiu z cukru". Rafinovaný cukor v tomto veku určite viac škodí ako prospieva.

lorela
27. mar 2019

@bobula46 DM Bio a Hipp 🙂

lucyluv
27. mar 2019

@asia83 na inzulín sú najlepšie práveže banany, moja mamina pracuje s diabetickymi detmi. Rafinovaný cukor je rychly cukor. Mne osobne chutia tie bez cukru viac, závisí na akú chuť ste zvyknutí.

renatka100
27. mar 2019

@bobula46 dmbio a hipp

kristina2412
27. mar 2019

@bobula46 ja kupujem malej ovocné pyré Clearspring. Napr: https://www.slnecnica.sk/ovocne-pyre-jablkove-2...
Malo by to byť 100 percentné ovocie a na stránke vyrobca uvádza že ovocie by nemalo byť ani prevarene...majú viac príchutí ,u nás vyhráva mango- jablko( slivkové je trochu kyslé)

bobula46
autor
27. mar 2019

@kristina2412 tak to prvýkrát vidím, ani som nevedela že niečo také existuje 😮 určite pozriem a skúsim objednať či sa papkáčovi zapáči 🙂

kristina2412
27. mar 2019

@bobula46 ja som tiež na ne narazila náhodou v obchode so zdravou výživou. Sú buď balené 2x po 100 gramov alebo kapsicky (120 g). Uz mi to začala pojedat aj starsia😉vraj oveľa lepšie jak tie čo dostávajú v skolke.

lenuliatko84
27. mar 2019

Ja som nikdy malemu ziadnu nekupila.nie som ziadna ekomatka a podobny typ ale varila som mu sama kazdy den a zabralo to mozno pol hodku z celeho dna

bobula46
autor
27. mar 2019

@lenuliatko84 ja tiež varím každý deň, zaberie mi to síce viac ako polhodinu ale nevadí mi to. Ale keď sa niekam chystáme na celý deň a chystám deň dopredu všetky veci, tak naozaj nemám čas ešte aj variť. Takže myslím že nejaká jedna detská výživa mesačne neuškodí 🙂
Tiež nie som bio, eko ale keďže mamina má záhradu tak všetko čo dopestuje dávam malému, samozrejme nejakú zeleninu kupujeme 🙂

katrin21
27. mar 2019

Takej malej som kupovala skor tie v skle,kde bolo bez pridaneho cukru napisane/ tusim Hami, Ovko ??/.. tasticky len v case nudze do mesta, doma zo skla a lyzickou..

bobula46
autor
27. mar 2019

@katrin21 no jasné že v skle. Tie taštičky mi prídu nechutné. Môže to byť síce pomoc na cestách ale dať do úst dieťaťu niečo čo som predtým nevidela ma neláka 😁

lenuliatko84
28. mar 2019

@bobula46 presne aj my tak.len on mi tie kupovane výživy ani nechcel jest

lenkakravcova
3. apr 2019

@bobula46 u nas to bolo zase úplne opačne, syn nechcel varené a žiadnu výživu okrem Hami. Netuším prečo, ale tu jedinú značku zjedol, až dovtedy kým mu vyšlo cca šesť zubov. Potom akoby utalo, a odvtedy zje všetko. 😁 Určite vyskúšaj rôzne značky, každá to ma iné, niektoré mega smrdia..

ninah1486
23. mar 2022

od sunaru, aj príkrmy aj kapsičky, my sme fungovali an nich

beahavala
24. mar 2022

súhlasím, tie sú skvelé, chutia aj mne