Je správne začať s príkrmom na začiatku 4. mesiaca?

sophieeee
24. okt 2015

Na poslednej poradni mi pediatricka povedala ze ked zacne 4.mesiac tak ma Žofi dostať prvý prikrm..Žofka je plne kojena a strašne rýchlo nam priberá. Na konci 3.mesiaca vazila 7800gramov a už nam bolo povedané že ju prekrmujem aj keď nemyslim ze je nejaká pretucnena. Myslite že prikrmovanie tak skoro je správne? Nepriberie ešte rýchlejší z kombinovanej stravy?

inspiration2
24. okt 2015

4 mesiac a plne kojené dieťa? To mi príde totálne zbytočné! Nič lepšie ako tvoje mlieko nemôže dostať a ani nepotrebuje...podla mňa plne kojene deti by sa mali prikrmovat čo najneskor, pokial nemaju problemy

jeennyv
24. okt 2015

@sophieeee ja suhlasim s @inspiration2 v poslednom case sledujem, ze sa maminy snazia velmi rychlo prebehnut na tuhu stravu a davaju im aj to co podla mna vela dospelych ludi nezje ako exotike ovocie a tak...ak nemate problem s priberanim ja by som prikrmy neriesila....to, ze su na nieco nejake tabulky alebo nieco podobne neznamena, ze to musi byt tak aj zakonite....

ukulela
24. okt 2015

@sophieeee nie som profesionalka, ani studovana, ale plne kojene dieta od 4 mesiaca? prilis skoro. moj bol plne kojeny a zacinala som v 6tom mesiaci. kamoska tiez len kojilaa mala taku bambulu, ako ty. ale nezacinala krmit skor ... a aj potom, ked uz dokrmovala, tak dlho len zeleninu, ovocie, maso, ziadne kase a podobne. aby mala este viac nepriberala ....
no a co, ze pribera .... prikrmovat sa ma zacat, ked uz dietatu mlieko nestaci, ked sa samo obzera za jedlom. na tvojom mieste by som teda este cakala. ako ti mala spava - staci jej mlieko? mas pocit, ze je hladna?ak nie, tak kasli na blbu radu a v pohode cakaj nesiac aj dva.

lauricka
24. okt 2015

@sophieeee staci ju prikrmovat tak v siedmom mesiaci. V stvrtom mesiaci sa neprikrmuju babatka. Najskor v piatom, aj to skor tie, co su na UM, nie dojcene. Doktorka je z doby kamennej pravdepodobne.

tjaden
25. okt 2015

ahoj aj moja vážila veľa ale menej než tvoje dieťa, od konca 4mes som začala len šťavou z mrkvy, normálne prikrmujem od 6mes a nič jej nechýba

cecilka123456
25. okt 2015

Určite je to skoro. Ja som moju začala niekedy okolo 8 mesiaca, dovtedy odmietala príkrmy. Tvoje mlieko je to najlepšie čo môže dostať.

slnecnica174
25. okt 2015

@sophieeee Ja som s prikrmami zacala v piatom mesiaci na odporucanie lekara a tiez som aj kojila. Ale neviem, ci by som na tvojom mieste s tym trosku nepockala, lebo dost ti mala vazi.

erickatt
25. okt 2015

Plne kojene od pol roka

lajlilinka
25. okt 2015

Presne ako píšu dievčatá hore, ak je dieťa kojene a dobre pribera, nie je dôvod na prikrm a určite nie od začiatku 4 mesiaca... Máte čas minimálne do ukonceneho 7.

Moje je od narodenia na UM, je veľmi slabý jedak, pribera málo, ale je taká akurát. Nám odporučila prikrmy od ukonceneho 4, ale upozornila nás, že ak to nepôjde, jednoducho dieťa na to pripravené nie je...
Aj na prikrm musí dieťa dozrieť, nielen fyzicky ale aj mentálne...

sophieeee
autor
25. okt 2015

@ukulela ahoj tak v noci mi spi krásne budí sa maximálne raz a aj to neviem že kojim lebo spi s nami v posteli takže len vytiahnem prso a jedeme 😃 každopádne ďakujem za rady dievčatá pockam do toho 6.mesiaca. Aj mne to príde skoro preto som sa pytala na vás názor,predsa som prvorodička a v rodine také malé babo nemame takže nemam sa s kým radiť a väčšinou pocuvnem pediatricku.

inspiration2
25. okt 2015

Tak pekne ďalej pokračuj v kojení a príkrmy začni pekne s ryžovou kašou - tým nič nepokazíš. Ja poznám kojené deti ktoré začali prikrmovať až od 9 mesiaca a tým deťom to stačilo. Ak dobre priberá a je spokojná nieje dôvod vymýšľať a meniť to

seahorse27
25. okt 2015

Najskôr od ukonceneho 4. mesiaca...

evittam
25. okt 2015

@sophieeee Nikdy som sa nedržala žiadnych tabuliek a obe moje deti nemajú žiadne problémy, sú zdravé. Plne kojeného staršieho syna som začala prikrmovať cca okolo 5,5 mesiaca - už vtedy mal 10,5 kg 😉 , pokiaľ je dieťa hladné tak si vypýta a treba mu dať papať 😉 . Mladšiu dcérku som kojila ale musela som aj prikrmovať s UM a prvé príkrmy som zaviedla v 4,5 mesiaci.

sophieeee
autor
25. okt 2015

@evittam ja dávam žofke ochutnavat jedlo keď jeme a vidím že mi kuka do taniera ale to len fakt na špičku jazyka jej dam a odvtedy mi taha tanier keď pri nej jem 😃 ona bude veľký papkos..ale tak pockam radšej do piateho-šiesteho mesiaca

evittam
25. okt 2015

@sophieeee Aj moje deti boli také. Kľudne jej môžeš dávať aj od toho 5.mesiaca ak bude mať záujem, vôbec nič sa nestane. 😉 A treba dávať ochutnávať.

heregova
25. okt 2015

deti na UM od konca 4. mesiaca a deti plne kojene od konca 6.mesiaca, ja som zacala, ked mal maly 5 a pol mesiaca, je plne kojeny..to je strasne skoro na prikrm aj pre dieta na UM

jasminet
25. okt 2015

@sophieeee je davat ochutnavat a davat ochutnavat - nekorenene, nesolene a vhodne pre 3mesacne dieta - ok ak uznas za vhodne, ale z vlastneho taniera a solene/korenene polievky, omacky a spol urcite nie

sophieeee
autor
25. okt 2015

@jasminet také som jej nedavala 😊 olizivala len surovu ocistenu mrkvu,paradajku lizala a biely jogurt som jej dala na jazyk a ešte hrusku

bori7293
25. okt 2015

@sophieeee podla mna este pockaj,ved vidis ze ti krasne pribera a myslim ze plne kojene deti sa prikrmuju az od 6.mesiaca. my mame o tyzden 4.mesiace a 7kg a este trosku pockame ☺

lulistek
25. okt 2015

@sophieeee je to zbytocne skoro, moja dcera bola kojena len par mesiacov a tak vlastne na UM a zacala som s prikrmami v 5.mesiaci. Nic netreba uponahlat. Vsetko ma svoj cas.