Je vhodné zavádzanie príkrmu už v 4. mesiaci?

Zodpovedané
27. sep 2022

Dobrý deň,

po návšteve poradne som ostala dosť šokovaná, keď nám pani doktorka "kázala", aby sme začali s prikrmovaním. Dcérka mala pred pár dňami 4 mesiace, je plné dojčená, krásne prospieva, má čosi cez 7 kg.

Aj mliečka máme našťastie na rozdávanie a prespinká skoro celú noc. Príde mi to nelogické začať prikrmovať tak skoro, keď jej to ešte "netreba".

Navyše som ostala zarazená, keď pani doktorka povedala, že behom mesiaca už musí jesť mäso, žĺtok a ovsené vločky. To si neviem ani predstaviť ako by som jej mäso podala, keď ešte nesedí a v poloľahu mi to príde nebezpečné.

Nechcem spochybňovať pani doktorku, ale už mi to príde ako jeden veľký biznis, keďže nám do ruky rovno strčila vzorky jednej konkrétnej značky príkrmov.

Aký máte názor na takéto včasné prikrmovanie vy?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ dieťatko pekne prospieva, je spokojné, nemá žiadne obtiaže, tak pri plnom dojčení môže pokojne zostať 6 mesiacov (teda do dňa kedy fotíte foto dnes mám 6 mesiacov).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas