Jedlo do ruky pre dieťa

9. máj 2024

Ahojte, dcéra je extrémny nejedak a konečne sa trochu rozjedla ale len keď si sama drží jedlo a mne už dochádzajú nápady na raňajky, desiatu, obed, večeru, nič čím by som ju ja mala kŕmiť nechce takže žiadne polievky, jogurt a podobne
Na raňajky máva pečivo buď rožok alebo wafle alebo omeletu
Na desiatu ovocie na kúsky a na obed mám pocit že stále robím placky zeleninové mäsové a všelijaké a večere tam už vôbec neviem že čo
Máte nejaké recepty na jedlo čo sa dá takto chytiť? Ďakujem

autor
9. máj 2024

Ešte upresnim že dcéra má rok

janka_266
9. máj 2024

pozrite si stránky o blw, minispajz na insta/fb, ešte bol blw krok za krokom, ale nejak sa premenovali a neviem ich už nájsť:D

ktochytavzite
9. máj 2024

skus varene zemiaky v supke a osupers,posolis,to mozes do ruky,cele vajko do ruky,pecene maso do ruky,mrkvu predvaris a do ruky takiato brokokicu tak mozes predvarit posolit alebo opiect a do ruky das.

autor
9. máj 2024

@ktochytavzite takéto jej nechutí len že zelenina preto hľadám inšpiráciu na jedla, soliť zatiaľ nesolím ani neplánujem na to má čas

autor
9. máj 2024

@janka_266 ďakujem pozriem

struhanka
9. máj 2024

Čo tak slané muffiny? Na IG je profil yummy_little_belly

danka_gi
9. máj 2024

Tiez je to plackoidne, ale nasmu chutia masove gulky (maso, rozok, trocha mlieka, struhanka, vajko, cibula) a zapeciem ich alebo sosovicove placky (ja som robila tie z lidla, ale ak nedavas este hriby, tak sa daju vynechat a este som vymixovala vsetku sosovicu, lebo som sa bala, aby mu nezabehla)

ktochytavzite
9. máj 2024

ak ma rok solit mozes s mierou,morska,ruzova jimalajska nechuti jeblebo vatos bez chuti ,bez soli to ani nemoze chutit.A hlavne neosolena zelenina sa jest ani neda,max mrkva ci hrasok.

ktochytavzite
9. máj 2024

a inak cicerove fasirky,sosovicove cevabcixi to je vyborne akurat neosolene to by som ani ja nejedla.

kp7333
9. máj 2024

Od jedneho roka uz dieta moze jest normalnu stravu, akurat menej solenu a korenenu. Ani moje deti by v tom veku nejedli nesolene jedlo. Mozes skusit pecene zemiaky s nakrajane na stvrtky, spizy - kuracie masko, cibula, zelenina, pecene kuracie stehno/ kridelka, karfiol/brokolica dusena na masle a k tomu mlade zemiacky varene...

autor
9. máj 2024

@ktochytavzite tak nechutilo by ti to lebo si zvyknutá na soľ, dieťa nieje zvyknuté nepozná tu chuť, nevidím dôvod zbytočne zaťažovať obličky tak skoro ale ďakujem za inšpiráciu
@kp7333 tie spizy skúsim ďakujem, nesolíme doma všeobecné veľa a pre také malé dieťa je to zbytočná záťaž podľa mňa

kp7333
9. máj 2024

tak pri prvom dietati som aj ja bola opatrna, druhe narodene o par rokov neskor uz jedlo to iste, co prve (nedalo sa tomu zabranit). take hranolky z mekaca, to bol fingerfood na pohladanie 😂

autor
9. máj 2024

@kp7333 tak ja nemám prvé dieťa a pri oboch dodržujem to isté

kp7333
9. máj 2024

no to je mozno odpoved na to, preco je dcera extremny nejedak

autor
9. máj 2024

@kp7333 to že jej nedávam ešte soľ? Tak to asi ťažko...

luliu
9. máj 2024

@kp7333 píšeš hlúposti, dieťa nepozná slanú chuť, to neporovnavaj so sebou

kp7333
9. máj 2024

@luliu ja to neporovnavam so sebou, ale so svojimi detmi, tiez od isteho veku zacali odmietat neochutene pokrmy. od jedneho roka uz postupne prechadzali na normalnu stravu, menej solene, nekorenene jedla. nie je na tom nic zle, aj pediatri to doporucuju v tom veku. ci myslis, ze v jasliach varia detom nesolene jedla?

kris_tin257
9. máj 2024

Čo tak placky? Cuketove či tekvicové? To je vhodné aj obsahom pre ňu a je to dobré do ruky 😊

ktochytavzite
9. máj 2024

to nie je pravda vo pises ,dieta nepozna sol ale ma chute a ak nieco nema ziadnu chut tak to neje,skor si da piskotu lebo ta je aspon sladka.
Inak ja ked som prvy krat osolila sosovicovu polievku tak co nejedla tak ju tak jedla az hltaka🙂

ktochytavzite
9. máj 2024

a ak doeta ma v poriadku oblicky tak solou och nezatazujes skor moze mat nedostatok jodu z takej stravy ak mu nedavas ryby.

kp7333
9. máj 2024

@ktochytavzite tiez mam tu skusenost. a to som celu matersku solila len mierne. mimochodom taky rozok z obchodu je ovela slansi ako mierne osolena polievka ci maso/zelenina.

luccija
9. máj 2024

Tak v ruke môže mať aj kuracie mäso na plátky🙂
Karfiol v rúre.. obalis vo vajíčku posypes tvrdým syrom k tomu zemiaky na plátky.Ochuteny tvaroh nezje? keď nejedáva jogurty môžeš vyskúšať.Rybu?filé plátky
@ktochytavzite nechce soliť tak ju respektuj

ktochytavzite
9. máj 2024

@luccija a ten syr je co sladky?Tam je toez sol a keby si vedela kolko.No ved respektujem,len nech sa necuduje potom ze jej dcera co syn malo je.Lebo bez chuti deti nemaju radi,skor na cukor si treba davat pozor ako sol,ten je viacej pre telo toxicky.

autor
9. máj 2024

@kris_tin257 placky máme často ďakujem za tip
@ktochytavzite čo konkrétne je bez chuti? Zelenina aj mäso majú chuť, ryby mava a nedostatok jódu nemá určite...a predstav si že určite není problém kvôli soli..dá sa ochutiť aj inak
@kp7333 áno je slany a preto netreba soliť ešte viac
@luccija ďakujem tvaroh nie skôr také fakt čo môže držať a sama si trhať

luccija
9. máj 2024

@ktochytavzite vidíš rozdiel medzi pečivom, syrom a solení však?ty si vypichla, že je nejedak, lebo nesoli a bude jej chýbať jod.Podsuvas jej veci, ktoré nechce.

ktochytavzite
9. máj 2024

@luccija to ze je nejedal pisala autorka a ani sa necudujem ked vati bez chuti.

ktochytavzite
9. máj 2024

bseobecne ked nesolis nema to chut.Vatsine ludi to tak chuti,mozno ty si vymimka,neviem.Zelenina akurat sa da ale nvm si predstavit pecivo bez soli,ty jej robis vkastne pecivo ktore nesolis?Tak sa necudujem ze ani to ti nezje nesilene rozky alebo chlieb nema naozaj chut.

autor
9. máj 2024

@ktochytavzite čítaj poriadne čo som napísala áno rožok je slany tak načo soliť ešte viac? Zbytočne
Ty sa u nás stravuješ keď varím bez chuti?
Nejedak je od začiatku prikrmov či som jej hneď mala soliť?
A predstav si že dá sa ochutiť aj bez soli a ma to chuť, zato že tebe to tak nechutí neznamená že každému

ktochytavzite
9. máj 2024

Lebo niektore jedlo neoxhutis bez soli,aj ten rozpk predsa jej slany das,tak preco nechces troska prisokit napr maso??
Ale tak mozes predsa skusit vareny zemiak ten je do ruky a brokolicu uvarenu ,mrkvu,a len to nechaj v povodnim stave,ked je rukami to si dobre chyti a mozno to zje take bez chuti.Nemusis solit ale varit cele kusu a do ruky jej daj.Urob aj rezen bez soli nakrajaj na rezance a mozno to zje neosoleny rezen musi vyborne chutit.Mozno aj bez tej soli sa namoniec rozje.Ale zalezi ci jej dvas aj sldke veci a take piskoty,chrumku a ked ako pises neje co je?Blboviny?

autor
9. máj 2024

@ktochytavzite lebo v rožku je soľ načo dávať ďalšiu soľ navyše? Nemá to výživové hodnoty pri tak malom dieťati
Ako som už písala takúto zeleninu nechce preto hľadám inšpiraciu na hotové jedlá
Rezeň do stravy ročného dieťaťa určite nepatrí
Predstav si že piškóty nemá rada a chrumky zje málokedy
Nie neje blboviny ako si ty myslíš
Ovocie zje všetko, palacinky špenátové, cviklove
Placky mäsové aj zeleninové
Cestoviny z omáčkami zo zeleniny
Rizoto zeleninové aj mäsové
Omeleta ale zo všetkého zje malo a stačí