Kedy môže dieťa jesť bryndzové halušky a piť kyslé mlieko?

luciakatka
24. feb 2012

baby chcela bi som sa opytat odkedy mozu deti papat bryndzove halusky a odkedy kysle mliecko. dakujem

luciakatka
autor
24. feb 2012

my mame od kamaratky bryndzu ktora ma ovecky

hoogy
24. feb 2012

@luciakatka ja som acidko davala dost skoro myslim ze este nemal ani rok. kyslo mliecne sa mozu dost skoro davat. ale bryndzu ti neporadim. moj maly to aj tak nema rad. pasterizovanu mozno od 2 rokov,ale to len tak pisem ze asi kedy by som ja uz ponukla

janka369
24. feb 2012

@luciakatka stačila jedna téma a v nej sa spýtať na všetko, aby tu nebola na každú surovinu 1 téma 😉 , my sme malej dávali na ochutnanie všetko už od 7-8 mesiaca a je tu, zdravá, spokojná, bez alergii...

ikke
24. feb 2012

hmm, v jednej teme sa plasis, ze dieta zjedlo nivu a v druhej sa pytas na bryndzu...? 😅 zamysli sa, co su to za potraviny a co obsahuju. kysle mlieko je v podstate podobne jogurtu, takze to teoreticky po 7.-8. mesiaci by mohla.
bryndza v prvom rade musi byt z pasterizovaneho mlieka, precitaj si dobre obal. ak mas bryndzu od chovatela oviec, musis sa spytat, ako ju pripravuje. s najvacsou pravdepodobnostou ale nebude z pasterizovaneho mlieka. taku by som minimalne do 3 rokov dietatu nedavala! potom si precitaj alebo zisti, co bryndza dalej obsahuje, kolko soli. to, ze deti do 1 roka maju jest soli naozaj len minimum (len to, co je v porcii chleba, pripadne malom kusku syra), ti snad nemusim pripominat... ako samozrejme beriem, ze jej nedas halusky so slaninou 😝 😅

janica_77
21. máj 2013

Májová bryndza je unikát a naozajstný probiotický zázrak. Typicka slovenská a vo svete ojedinelá pochúťka z ovčieho mlieka, bryndza, obsahuje 100 až 1000krát viac užitočných mikroorganizmov než živé jogurty. Pravú májovú bryndzu doporučujú i odborníci pretože obsahuje veľké množstvo probiotických mliečnych baktérií a kvasiniek. Obsahuje tiež veľa bielkovín, vitamínov a minerálov. - tento článok som našla keď som hľadala informácie o pravej bryndzi - http://www.zdravieastyl.sk/potraviny-a-vyziva/1...

tulka3
21. máj 2013

dnes davali v Telerane o nej reportaz, takze vo stvrtok idem na salas pre nu a ide sa na pomazanku/pirohy/halusky, len skoda, ze moja mensia dcerka ani manzel ju nezjedia 😖 ale aspon ja so starsou si dame pre zdravie 😉

kubuliatko
21. máj 2013

my sme dali bryndu asi uz v 1,5 roku. ma ju rad

sharlotta
21. máj 2013

Ja som dala bryndzu ochutnat, termizovanu...No radsej este nie, koli tomu, ze obsahuje velmi vela soli. No podla mna od tych 2 rokov ak das tak raz, 2x za rok, tak sa nic nestane.

janulik979
21. máj 2013

ggjhjggggtuzuzzzzkjjjjhghlhuhzuhgzýiuzuiggdýhnjhhh

ggvhkhmhgfhzudhjlilk

prasiatko30
21. máj 2013

neviem ako velmi skoro by som to nedavala ale ja neviem ci len moje deti maju take vyberave zobaky ale kebyze im dam na tanier bryndzove halusky a kysle mlieko tak by asi drzali dietu - ony by to ani do ust nedali 😀 ani natierku lebo to ma taku zvlastnu chut ze by ma poslali niekam 😀

esteris
5. dec 2021

to čo sú tu za komentáre vyššie..jedna má bryndzu s ovečkami a ďalšia si asi prisadla na klávesnicu..