Kedy začať prikrmovať 3,5 mesačnú plne dojčenú dcérku?

kvetinka7979
29. máj 2013

zaujima ma vaš nazor lebo na nete som čitala od 4mesiaca inde od 6teho a mam v tom zmetok

digysa
29. máj 2013

@kvetinka7979

PLNE dojcena- od 6m
Umele mlieko- od 4m

A nezacni sladkym...

huhusestra
29. máj 2013

Kedze dojcis tak sa nemusis s tym ponahlad,kludne zacni v tom 6mesiaci, ja som nedojcila a aj tak som zacala az v 5-6 mesiaci, aj sama lekarka mi to odporucila. 4-ty je myslim ze skoro.

hamca
29. máj 2013

Staci po dovrseni 6. mesiaca a fakt zacat zeleninkou.

kattrin5
29. máj 2013

Dojcene od 6 mesiaca

vonicka
29. máj 2013

Pediatri teraz hovoria, ze plne kojene deti sa maju prikrmovat uz od 5. mesiaca, posunulo sa to v poslednej dobe. V kazdom pripade, ja som nezacala skor ako po ukoncenom 6. a poznam deti, ktore su uz starsie (nad 10r.), ktore boli dokonca vylucne kojene cely prvy rok a nic im nie je 🙂 Neviem kam sa chcu dnes doktori ponahlat, podla mna je to uplne zbytocne.

koniarova
29. máj 2013

Podľa nových teórií od 4-tého môžeš začať. Ale aj mne sa zdá skoro. Počkala by som mesiac.

dijefcatko
29. máj 2013

Tak ako píšu dievčatá, od ukončeného 6. mesiaca. Len doplním, že tuhú stravu nezavádzaj namiesto niektorého kojenia, ale pomedzi kojenia, preto sú to "príkrmy". Ak by si znížila počet dojčení, mohla by ti poklesnúť tvorba mliečka.

lalai
29. máj 2013

od 6 urcite ak jej nic nechyba 🙂

suz2
29. máj 2013

nemas sa kam ponahlat, uplne staci od 6m ked je plne dojcena, mrkvicka, zemiacik atd.,..ale len ako prikrm, mliecko stale zostane ako hlavna potrava

barunka
29. máj 2013

tak ja mám kojeného chlapčeka teraz, ale s príkrmami som začala... a prečo? pretože to moje dieťa už potrebovalo... o tom, kedy začať som neuvažovala podľa tabuliek (veď prečo každé dieťa posudzovať škatuľkovo a čakať a čakať a čakať) ale podľa môjho dieťatka... lekár aj jedna kamarátka (venuje sa aj laktačnému poradenstvu) mi povedali znaky, kedy zistím, že dieťatko je pripravené na prikrmovanie a vtedy som začala. od začiatku krásne papá, nič neodmieta, na každý príkrm sa doslova teší 😀 😀 holt, ja nie som tabuľková mamina... som mamina, čo počúva svoje dieťatko 😀 😀

sampo
29. máj 2013

po 6. mesiaci (ukoncenom) 🙂 nic jej neujde, neboj ..

tinuska4
29. máj 2013

4 mesacny je skoro podla mna,.Ja si pockam, a ked maly zacne 6 mesiac, pomaly mu budem skusat davat mrkvicku alebo zemiacik, nech si zvyka na ine chute, tak som zacala aj s cajikom vo 4 mesiaci.

chloe001
30. máj 2013

Nam kazala pediatricka od 6 mesiaca, my sme zacali od 5,5, ked sa mala uplne chnapala po banane, ktory som jedla. Dovtedy ju nase jedlo absolutne nezaujimalo. 4 mesacne podla mna nekojene deti zacinaju s prikrmami.

evickapooh
30. máj 2013

nemaj z toho zmatok....pockaj do 6 mesiacov...netreba sa ponahlat ked primerane pribera...ako to napisala sampo nic jej neujde... 🙂

kreativita
30. máj 2013

Podľa mňa od ukončeného 6 mesiaca. Aspoň ja som tak postupovla pri oboch našich chlapcoch. Pol roka boli obaja len plne dojčení a potom som začala s príkrmami 🙂. Tak veľa trpezlivosti so zavádzaním tuhej stravy 🙂 🙂 🙂.

nikoleta15
30. máj 2013

Ja som malého kojila 14 mesiacov a s príkrmami som začala, myslím, niekedy v 5-tom mesiaci. Malému už mliečko nestačilo-nezasýtilo ho (aj keď som ho mala dosť), tak sme začali pridávať zeleninku a potom ostatné podľa odporúčaní 😉 🙂 Šmakovalo mu náramne 😀

simca06022011
30. máj 2013

Uvidis ked nebude babu mliecko stacit, tak zacni prikrmovat, podla mna skor ako v 5tom nie... 5-6 mesiac by mohli byt ok... ja som nedojcila, ale malu som nezacala prikrmovat v 4 mesiaci ako odporucali, ale az po 5. mesiaci... lebo nam to tak vyhovovalo...

matozazzo
30. máj 2013

Kedy? Ked uvidis, ze uz vie sediet - aspon s oporou, otvara pusinku, ked jete vy 🙂
Obe dcerky som zacala po 6 m, tym padom som nemala problemy, ze odmietali prikrm, sla som na to pozvolne, pekne sedeli, vedeli pekne otvorit pusinku, zacala som mrkvickou a postupne len zeleninku. Jedno jedlo - zacinas 3-4 lyzicky prikrmu a dokojit... Ak ides na to pomaly, postupne, dietatko neodmieta stravu, negrcka, neboli ho brusko,...
Dietatko ti da same avizo, ze uz chce.. Pokial mu kojenie staci, mliecko mas dobre, nechci zacat priskoro, deti potom maju probemy so zaludkom :(

nasta197
30. máj 2013

ak budes kojiť do 6 mes. stačí od vtedy zatial sa tým netrap ...

lucinka1104
30. máj 2013

V 6 mesiaci 🙂 sorry ,ale zbytočná otázka malo by to byť v 6 mesiaci ale ak do vtedy stratíš mliečko alebo bude bábo hladné aj skôr môžeš dať mrkvičku

gumidekmomo
30. máj 2013

ja som necakala do 6teho zacala som tiez od 4teho lebo malemu uz moje mlieko nestacilo a zacal ubududat na vahe takze sme zacali pekne skor hadam ho nenecham o hlade 😉

0550
30. máj 2013

mne povedala DR. od 5 mesiaca a od vtedy prikrmujem 😉 len zeleninka nie kašou

fra
30. máj 2013

skoro všetci tu hovoríme to isté, ale tak pridám aj ja- ak maš dosť mlieka, stačí po dokončenom 6. mesiaci... všetky 4 deti som tak začala krmiť... ale ani jeden nebol nejaký nadšený jedák ešte 2-3 mesiace im príkrmy ani moc nechutili a dosť ich vypluvali- teraz to hodnotím tak, že im moje mlieko stačilo .... poriadne jesť príkrmy začali až okolo toho 8.-9. mesiaca, nesilila som to a netrapila som sa tym ... sú všetci uplne zdraví, nemajú nadváhu ani podváhu ani alergiu ani nič iné, napríklad najstarší teraz 17 ročný nemá ešte ani jeden zubný kaz, takže si vobec nemyslím že by im nejaká látka v strave chýbala, aj ked boli dojčení dlhšie...

lucinkax
30. máj 2013

Odporuca sa zacat s prikrmami v 6 mesiaci,ak plne dojcis. Ale sama Ti mozem povedat, ze pokial si babo vyzaduje castejsie dojcenie- cize viac ako to bolo predtym a niekde pisu viac ako 8-12 x denne uz mozno nestaci mliecko a mozes skusit dokrmovat. U nas to bolo tak,ze sme krasne vydrzali do 5,5 mesiaca,tiez som necakala na 6 mesiacov,lebo maly papal uz aj kazdu hodinu posledne obdobie. Aj ked sme zacali s prikrmami, nebolo to nic slavne,pretoze mliecko je mliecko😝 Takze je to na Tvojom zvazeni, no urcite zober do uvahy fakt,aby si zbytocne nezatazovala detsky organizmus, ktory nie je pripraveny este v 3,5 mesiacoch.... My sme mali koliky do 5 mesiacov, mam chlapceka takze som si uzila az az.... Ale postupne davaj prikrmy ak sa raz rozhodnes, tak aby si vedela ako reaguje dcerka na tu ktoru zlozku potravy🙂 A uzivaj si kojenie, pretoze potom to bude o hrnci s varechou a o vymyslani co uvaris drobcovi a o tom,ako Ti bude odmietat jedlo 😠 Ved mliecko neodmieta, vsak ??? 😝 😝 😝
Drzim palce,ale urcite este mate cas 🙂 😀

mamainprogress
30. máj 2013

Zacala som v 6m, maly velmi nechcel, vypluval, odvracal hlavicku, a mozem povedat ze az teraz na konci 11m zacina chciet jest, tesi sa na jedlo, pozera na to a nacahuje sa. Ale doteraz jedlo uuuplne ignoroval. Zacat je ok podla mna v 6-7 m ale nesilit to, ked nechce, respektovat to a nebyt nestastna.

kristinka1234
30. máj 2013

moja malá je dosť veľká váhovo tak som ju plne kojila len do 3 mesiaca odvtedy som jej začala dávať už nie maminkine mliečko 🙂 ako jej nastúpil piaty mesiac začali sme s prikrmovaním zeleninka, vanilkové miláčiky , a už začíname aj s preváranim kravského mliečka a robím jej krupičku a pudinček..maličkej nič nieje veľmi jej chutí :*

gloria7
30. máj 2013

ako kedy ja som prikrmovala od 9 mesiacov mali ma 20 mesiacov a este kojime stale

marekahenrieta
30. máj 2013

od 4 mesiaca ak nie jekojena, nas bol plne kojeny a zacali sme po skonceni 5 mesiaca

blcha
30. máj 2013

v 6mesiacoch je podla mna ideal ak mala dobre papka pekne pribera nieje dovod davat jej nieco skor nimas sa kam ponahlat 😉

stanislavao
30. máj 2013

od 6 mesiacov. od 4 mesiacov sa mozu deti na UM, ale ani to nieje potrebne. staci aj tie od 6.