Koľko a aké fľašky kúpiť pre bábätko?

lucka.lucy
19. dec 2011

Ahoj babule, tak ako dnes? Ja som sa pustila do zoznamu,ze co mi este chyba a uplne som zabudla na flasky... a mam v tom trosku chaoz... Viete mi poradit,ze kolko ml a ks flasiek by sa asi tak malo kupovat a ci je dobre ich kupit uz na zaciatku, lebo niekde pisu, ze je dobre dat len mliecko od maminky. Niekde pisu, ze je dobre kupit 2 male a 2 velke flasky...ale k comu?? nestaci jedna mala?? Potom ze ktore su lepsie, ci sklenene? umele? protikolikove? ??? a ku flaske, aky cumel? maly prietok, velky prietok, s dvoma dierkami, velky cumel aby sa lepsie prisal... ??? no mam v tom chaoz... tak prosim maminky, ktore maju skusenost... dik
😎

atrami
19. dec 2011

Kupovať vlastne ani nemusíš. Gynekologickej ambulancii aj v porodnici, dostaneš štartovací balíček-kufrík, tam flašky budú určite.

fairynika
19. dec 2011

ja som dostala jednu flasu a tu som pouzila asi len par krat na vodicku..nekupuj....pokial chces teda kojit...mi sme dudliky nepouzivali vobec mala sa s jednym iba hra...

kiwi82
19. dec 2011

ahoj, staci, ked si kupis az potom, ked budes vediet ci mas mliecko, ci bude male pekne papat z prsnika alebo ci budes musiet odsavat. podla toho. ja som odsavala 11 mesiacov, dopredu som si robila davky mliecka pre malu. takze ja som mala minimalne 4 malé flasky a 4 velké flasky. najskor stacili malé. az neskor velké. kupila som sklenené babynova a k tomu cumlík, co má jednu stranu skosenú. sú očíslované. na začiatok sú jednotky to sú od 0 do 6 mesiacov. ja som kupovala v DM ku tie babylove. Ale aby si bola kľudná tak si kúp jednu malú sklenenú fľašku aj s dudlom, tie si doma vysterilizuj aby boli pre prípad po ruke.

vierkasteffi
19. dec 2011

ja som mala jednu pre istotu avent vačšiu s novorodeneckým dudlikom 🙂

kvetinka211
19. dec 2011

Ziadnu, pokial byvas v meste a nie niekde na samote :D flasa sa da vzdy kupit v pripade potreby .. a ked uz, tak staci jedna. Alebo si kup avent pohariky s jednym cumlom "c.1" .. ak nepouzijes, ostane ti navyse iba ten jeden cumel a pohariky vyuzijes potom v druhom polroku na skladovanie prikrmov. Babatko si prikladaj prve dni co najcastejsie a hned bude dost mliecka 😉

bambibam
19. dec 2011

Ja mám 2 sklenené - jedna malá jedna vačšia, využila som ich asi 2 mesiace aj to až od 4 mesiaca malá mi nechcela flašu a tak sme lyžičkovali a potom rovno s pohára ,teraz už flašu ani nepotrebuje a tak som ich vyvarila a odložila pre ďalšieho adepta, ale keby som mala kupovať flašky tak zas ich kupujem až ked ich budem potrebovať.
Ale suseda čo mala veľa mliečka tá mala cca asi 5-6 sklenených flašiek a v tých aj mrazila,rozmrazovala myslím si preto ,že ked prídeš domov zistíš sama či je treba ,alebo nie. Ved flašky sú dostupné skoro v každej lekárni,drogérii,detských predajniach.....proste nájdeš ich v každom super-hyper markete.

jaaty
19. dec 2011

Keďže netušíš, či a ako dlho budeš kojiť, nepreháňaj to. Kúp len jednu, max dve a ak budeš potrebovať, potom si dokúpiš. Veď teraz ich majú všade, ak budeš urgentne potrebovať, kúpiš ju aj v nonstop hypermarkete či lekárni.
Mne sme skoro vôbec nepoužívali, hneď sme išli na špeci avent fľašky s náustkom

zanika1983
19. dec 2011

Presne tak...ako ti uz odporucili...vobec nekupuj. Jednu dostanes a ta ti zatial staci. Aj my sme mali dopredu 4 a vobec sme ich nevyuzili, iba jednu na cajik, ale ked bol uz vacsi 6-7mes 🙂....ako myslis

luciferkax
19. dec 2011

Nekupuj žiadnu ... pomôže ti to pri dojčení... zbytočne vyhodené peniaze.... fakt... napr. my sme podostávali asi desať fliaaš, dobre,d ve som dala staršiedmu, ten ešte pije mlieko na noc z flaše, al e môj desaťmesačný syn nepil ani z jednej.. párkrát som skúšala dať čaj, bezúspešne 🙂 už vie z pohára....

kosta123
19. dec 2011

Ja som bola na 100% spokojná s Tomme Tipee fľaškami 😎

cukor
19. dec 2011

...kúp si jednu a potom uvidíš.ja stále kojím a používam len jednu flašku na čajík a ostatné mi tam len stoja.zbytočne som kúpila tri.

yvetulka
19. dec 2011

ja mám len tu najlepsiu skusenost so znackou Avent, mali sme ju v kuse 3 roky a vzdy bola ako nová a cumel takisto vydrzi vela, na zaciatok staci so slabym prietokom a su protikolikove. ja osobne by som v zasobe mala flasu, aj ked by som dojcila. nikdy nevies, ked nedajboze mlieko odide. druhu som mala na vodu ci caj, ale to ti teraz bude zbytocne, bude mat mlieko drobciatko.

janemari
19. dec 2011

Tak ja niesom zástancom názoru,nekupuj žiadnu fľašu. Ja som preventívne kúpila jednu sklenu Babynova a mala som z jedného časopisu Avent fľašu. Tiež som neuvažovala nad tým,že nebudem kojiť,s pôrodnice som šla s totálne plnými prsníkmi a hned ma poslali kúpiť odsávačku aby sa mi nezapálili.Kupila som Avent a tam bola tiež fľaša. A čo sa mi nestalo krátko po príchode s pôrodnice som o mlieko prišla,z večera do rána.Som sa zobudila a prsníky prázdne,pre istotu som skúsila odsať a pár kvapiek.Tak som letele do Tesca kúpiť UM,nakoľko bol sviatok a všetko zatvorené.My máme malé tesco tam fľaše nemáme. Taká som bola vykoľajená zo straty mlieka,že som zabudla kúpiť aj dojčensku vodu a nieto ešte niekde letieť do iného mesta zháňať fľašu.Takže kým mala vstala mala som všetko nachystané a bola som šťastná,že mám doma fľaše a mám jej do čoho urobiť mliečko.

hoogy
19. dec 2011

ja som nemala doma pripravene flasky. cajik som davala lyzickou. ked sa kojenie nerozbehlo a neslo to tak sme isli kupit vsetko potrebne. sterilizator, ohrievac flasiek a flasky. avsak dostala som jednu darom a to tuto http://babybrands.eu/flasky-a-ohrievace/nuk-fla... a vtedy sme s nou zacali. je to velmi dobra flaska ma velmi malu dierku, protikolikova a kvazi napodobnuje tvar prsnika. este dlho potom sme tieto flasky pouzivali.

amouramour
19. dec 2011

no neviem, mne ten plast nepride ako 2x vyhra...nemyslim, ze je to najhygienickejsie a najlepsie...ja kupujem dve sklenene pre istotu...

emkab
19. dec 2011

Ak planujes kojit, tak radsej by som zatial velmi neinvestovala do flasiek...mozno ziadnu potrebovat nebudes (ak budes kojit) a hoci jednu "pre pripad" je dobre doma mat, ale my sme napr. dostavali v porodnici kufrik s propagacnymi materialmi, kde bola o.i aj flasa zn. Lovi. Ale ak by si sa predsa rozhodovala medzi plastom a sklom, tak sklo ma vyhodu tu, ze staci flasu podrzat pod prudom vody a mas cajik zohriaty/ ochladeny hned, co s plastovou nejde :-/....sakris, teraz rozmyslam, ci ta flasa nebola sucastou darceka od poistovne, ked sme sli dcerku prihlasit... 🙂

mysenac
19. dec 2011

my sme si so švagrinou kúpili na polovicu sadu avent - kde boli dve malé (125ml) a dve veľké flaše (250ml) - takže každá si nechala jednu malú a jednu veľkú - malú sme používali na čajík a veľkú som darovala minulý týždeň sestre, ktorá čaká bábo (vôbec sme nepoužili, keďže stále kojím). Do zásoby treba mať pre istotu,nikdy nevieš, ale netreba zbytočne veľa nakupovať 😉

lenka0283
19. dec 2011

ja som nemala ziadnu ale je lepsie mat spon jednu v rezerve...teraz mam avent a niesom moc spokojna...kupila som MAM a sa mi paci viac

katka3012
20. dec 2011

Na zaciatok ti jedna flaska 125 ml bude bohato stacit 😉

montinka
20. dec 2011

my mame doteraz dve jednu na mlieko jednu a na caj. a to je vsetko.🙂

acikaa
21. dec 2011

ja som si na zaciatok kupila jednu a ked som prestala kojit mala som stale dve-jednu na mlieko a druhu na cajik 🙂

evamarket24
21. dec 2011

v zoznamoch je pisane 3 flasky - zbytocne - ja mam dvojicky a aj ked sme na UM od narodenia, potrebovali sme pre kazdeho jednu flasku 125 ml s 1tkou cumlikom na zaciatku... neskor 260tku. Vsak po kazdom vypiti sa pekne umyje a naco dalsie flasky doma... aj tak je zapratana cela kuchyna 🙂 sterilizator, ohrievac stravy a tak.
A cajik z flasky z naustkom uz piju, skor nepotrebovali a mali aj reflux.
Ak budes kupovat flasky, odporucam kefu od Avent, je sice drahsia, ale vydrzi podstatne viac, ako ine, mala som aj z DMky aj BabyOno, obe vydrzali po cca troch tyzdnoch, ta Aventova 4 mesiace 🙂

avila
23. dec 2011

Tak takato otazka ma pred porodom vobec nenapadla. Vsak predsa dojcenie, dojcenie, dojcenie. Ak uz teraz pocitas s tym, ze mozno nebude, nie je to OK. Vykasli sa na flasky, kup si namiesto toho prirucku o dojceni, co vydala Mamila.

bamartinka
30. dec 2011

Ahoj, ja som mala dopredu, lebo som mala dopredu vsetko 🙂 Ale netreba ti, v porodnici davaju taku tasku pre mamicky s reklamnymi vecami a tam bola aj flaska. A predpokladam, ze budes chciet dojcit,takze budes mat cas si pripadne aj zaobstarat neskor. JA som mala kupene, potom som dostala v porodnici, potom som si kupila odsavacku a tam boli prilozene tiez. Kupila som si sterilizator a tam boli tiez. Tak ich mam kooopec 🙂 Niekolko som ani nevyuzila 🙂

silvia1983
30. dec 2011

netreba mat zbytocne vela, teraz sa ich nemozem zbavit 😒

lilla244
15. feb 2012

tiez si myslim,ze ti bohate vystaci jedna v pripade nudze..
ja som utratila zbytocne peniaze za flasky ,ktore nepouzivame a ani z nich drobec nevie pit 🙂

lutia
15. feb 2012

ahoj, ja som si kupila len jednu flasku a to sklenenu a este k tomu proti kolikovu....a maly ma 7m a este je stale ako nova, dudlik - velkost dierky - bola napisana na letaciku vlozenom vo vnutri a malu flasku na cajik bola v balicku co som dostala v nemocnici ked som odchadzala....este som si dokupila dve flasky sklenenne a objemovo asik 240ml (vyuzila som na zohrievanie vody) ale aj jednu malu do 150ml na cajik a isto odporucam sklenene flasky....

evickapooh
15. feb 2012

Jedna mala flasa na zaciatku uplne staci-odporucam maly 120 ml-ovy (asi)Mam ultivent s originalnym cumlom co je na flasi!

kacsik
15. feb 2012

Ja som si pre istotu fľašku kúpila, nie je to až taká veľká investícia a radšej ju mať pre istotu, aj keď dúfam že budem kojiť čo najdlhšie a nebudem ju potrebovať 🙂 Ja som zvolala Tommee Tippee antikolikovú 🙂

natasole
15. feb 2012

Žiadne. Pri problémoch radšej kontaktovať poradkyňu pre dojčenie.