Koľko mäsa má zjesť ročné dieťa za deň?

zuzanat77
2. apr 2015

Prosim o radu. Kolko (aku porciu/gramaz) mesa by malo zjest denne rocne dieta? Ake druhy mesa uz dieta v tomto veku moze jest? A podotazka - je potrebne varit ovsene vlocky dietatku alebo moze jest namocene vlocky? Co zvyknete podavat rocnemu dietatu na veceru?
Dakujem velmi pekne.

Zuzana

monika7800
2. apr 2015

Nemusi jest maso vobec, 🙂

s_mt
2. apr 2015

maso davam aspon 5x tyzdenne, myslim, ze by to malo byt 50-70 g denne v surovom stave, ak dobre pamatam ;) Ja davam taku hrudku denne, priemer asi 3-4 cm ;) Papame hlavne kuracie, morcacie, kralicie, ale myslim, ze sa moze uz aj hovadzie, bravcove dam neskor.. 2x do tyzdna davam varene vajce, ktore dam bud s lososom, alebo cervenou sosovicou, nech nema maso kazdy den. Ovsene vlocky nevarim, dam ich najprv namocit nachvilu do vody, alebo jogurtu, nech zmaknu, potom ich dam malej. A na veceru davame kasu-tie z prasku /hami, sunarek.../ Ale uz budem robit aj klasicku krupicovu z normalneho cerstveho mlieka plnotucneho. Mamicky davaju aj robene kase zemiakove, z pohanky... Alebo pecivo s mlieckom.. Kazde dieta je ine, pri starsom som davala na vecere kase len do urciteho casu, potom mi to uz nechcel, teraz jedava rozok, chlebik s masielkom, niekedy to, co bolo na obed, zriedka krupicu ;) Kazdemu, co chuti ;D

zuzanat77
autor
2. apr 2015

@s_mt dakujem velmi pekne

liz_lemon
2. apr 2015

moze aj telacie

ivet1371
2. apr 2015

Ročné dieťa može uz všetko čo vy len nekorenit a menej solit.nemože len údené

s_mt
2. apr 2015

a este nemoze tavene syry,huby a plesnivy syr

mirkava
2. apr 2015

@zuzanat77 telacie a mlade hovadzie maju vela zeleza a potom moze aj morcacie a kuracie. Ja davam taku malu kocku dost casto so zeleninkou. Na veceru mame radi zemiakovu kasu s dojcenskym alebo kozim mliekom alebo aj krupicovu kasu na vode bez cukru s bananom.

l3yla
2. apr 2015

žiadne mu netreba 🙂

aladarka
2. apr 2015

Ale treba a aspoň 5x tyzdenne💞

majusqa77
2. apr 2015

@zuzanat77 maso davame cca 5krat tyzdenne. kuracie, morcacie, telacie, zajaca.. ..a vlocky nevarime, iba namacame (a nielen ovsene, ale aj razne, spaldove, psenove, ryzove a neviem ake este) 🙂 a na veceru davame bud vlocky s ovocim, alebo ak sme niekde mimo domu, tak kupovanu hami na dobru noc 🙂

hnedka
2. apr 2015

Ak jedava maso tak ale urcite nie z hypermarketov a od masiarov ale skus zohnat z domaceho chovu. Ani by som to masom nenazyvala pretoze su plne hormonov.a Atb zrychleny chov.ja si myslim ze ak dostane 1-2krat za tyzden dobre maso nic nezmeskas.

l3yla
3. apr 2015

@hnedka presne ako pises ,same antibiotika ...myslim ze pre male dieta max.nevhodne 😔

sampo
3. apr 2015

moj ma uz vyse dvoch a maso neje. Sam od seba, neznasa to. A nic mu nechyba 🙂

mirkava
3. apr 2015

@l3yla
@sampo nam dr odporucala telacie prave pre to zelezo a je to velmi kvalutne masko. Morcacie jelahko stravitelne a obsahuje vela bielkovin. Ja si mysli ze masko urcie ano. S kuracinou by som bola dost opatrna, tu ani nedavam len vynimocne. No a ak mam pravdu povedat ani ta zelenina a ovicie nie je ktovie co. Same postreky....

moni244
3. apr 2015

moja mäso zobrala na milosť až 1,5 roku, dovtedy mäso zjedla len v polievke a muselo vyzerať ako rezanec, ostatné vypľúvala a kaše jedine Nominal zarobené s vodou a banánom, iné tiež nechcela

hnedka
3. apr 2015

@mirkava doktorka by si mala.nastudovat nieco o kvalie masa.telacina obsahuje minimalne mno zstvo Fe a vitaminov pretoze je to chude maso najviac Fe mas v hovade.maso neni a z tak dolezite ako sa tvari.z pohladnesneho chovu neboduje u mna.ak mas z dom.chovu tak Super pridem na obed!

uhnakova
3. apr 2015

Nas dodnes papa minimum masa, maximalne raz-dvakrat za tyzden po omrvinkach. A je uplne zdravy.

l3yla
3. apr 2015

@mirkava Železo či rastlinné bielkoviny sú i v ovocí a zelenine. Samozrejme ,že treba vedieť ,kde treba ovocie a zeleninu kupovať. Takisto ako ty mäsko určite nekupuješ v hypermaketoch ,tak ja nekupujem ovocie a zeleninu práve tam ,lebo ako si správne poznamenala sú striekané, či veľakrát umelo dopestované 🤐 😉

sampo
3. apr 2015

@mirkava moj maso do ust neda ani keby co bolo. Ani oklamat sa neda. Dr. to vobec neriesila nikdy. Nic mu nechyba. Ja sama jem maso zriedkavo

maminecka2
3. apr 2015

Ahoj, ja dávam mäso takmer denne, stale mixované, mame domáce králičie, tak hlavne to, čítala som že to ma byt 30-50g v surovom stave. Ja to robím tak, že uvarim králika, oberiem, rozmixujem s trochou vody a dám zamraziť do nadobiek na ľad a potom len po jednej (ak su maličké po dvoch) vyťahujem, rozmrazím a miešam do polievočky. Živočíšne železo sa oveľa lepšie vstrebáva ako rastlinné, ja by som to bez masa neriskovala, teda pokiaľ ho dieťa papa.
Inak je pekné dávať všetko bio, ale nie každý má tú možnosť- jednak dostupnosť, jednak cena...

darja12
5. máj 2017

a dvojročné dieťa môže zjesť koľko masa denne? gramov? dakujem