Koľko ovocia za deň môže zjesť ročné dieťa?

Zodpovedané
12. dec 2022

Dobrý deň,

dcérka má 1 rok a čo sa týka príjmu ovocia, tak do roka sme sa jej snažili podávať maximálne 100 g na deň. Dcérka ešte nie je schopná zjesť väčšie kúsky jedla, preto mám problém vymýšľať všetkých 5 chodov počas dňa.

Koľko ovocia za deň môže zjesť ročné dieťa?

Kedy odporúčate, aby malo dieťa v jedálničku nahradené všetky denné dávky mlieka tuhou stravou?

Je nutné sa ponáhľať a nahradiť ich čo najskôr, alebo pokračovať v 1 dávke UM počas dňa aj naďalej?

Ďakujem

Dobrý deň,

s množstvom môžete pokračovať ďalej. Po roku sú odporúčané tie cca 2 porcie ovocia denne, čo teda na gramy by vychádzalo aj viac.

V roku by už dieťa malo mať 3 hlavné chody a 1 - 2 snacky. A mlieka podľa jeho preferencii.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas