Koľko mäsa by malo zjesť dvojročné dieťa?

Zodpovedané
26. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom stravy dvojročného dieťaťa.

Koľko mäsa by malo také dieťa zjesť na obed za deň, resp. za týždeň?

Pýtam sa na mäso ako také, nie na gramáž či na bielkoviny. Doma varíme najmä kuracie mäso. Občas bravčové.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

mäsa by malo mať dieťa 200-250 gramov týždenne. Je na Vás či rozdelíte do 5 dávok, či do 6 týždenne.

Môžete skúsiť okrem kuracieho aj bravčové, teľacie, hovädzie, králičie, morčacie, aby nebola strava jednotvárna.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas