Koľko tekutín môže naraz prijať 2-ročné dieťa?

aja124
27. feb 2023

Dvojročná dcérka v noci vypije 2x250 ml čaju naraz a pýta si aj tretiu fľašku o 250 ml - bez nej nezaspí, plače a ak po niekoľkých hodinách zaspí má veľmi nepokojný plačlivý spánok - zobudí sa aj 5x a zakaždým vypije po jednej fľaši čaju. To množstvo naraz vypitého čaju mi príde nebezpečné. Iné tekutiny ako čaj odmieta a piť chce len z fľašky.

mogaa
27. feb 2023

@aja124 a koľko vypije počas dňa? ak veľa, upozorni na to pediatra -môže to byť príznak diabetu...

amonet
27. feb 2023

hladaj dovod preco tolko pije. je a pije dost cez deň, ma vyživnu večeru nenahradza si hlad cajom?

biibiana
27. feb 2023

Pije takto vela aj cez den?

mima172
27. feb 2023

@aja124 Podľa mňa je to veľa. Okrem toho, že to je veľa tekutin, tak je to aj nedobry návyk (môj názor - v noci piť netreba, samozrejme neplatí to počas choroby). Moja nepila v noci žiadne tekutiny od 2m, čajík som ponúkla len počas choroby, inak nie. Mimo toho si sťažíš aj odplienkovanie (ak dcéra ešte nie je odplienkovaná). Moja pije naposledy tak hodinu pred spánkom a aj tak ma ešte tak raz za 4-5 dní ráno cvrknuté v plienke, tak nie a nie sa jej zbaviť (a to bude mať v máji 3 roky 😱). V ideálnom prípade je to len zlý návyk, nevhodná spankova asociácia, v horšom môže byť problém s hladinou cukru. Moje odporúčanie je čaj zmeniť za vodu a aj to ma 100-200ml a postupne znižovať. Prvé noci budú náročné, no dáte to.

biibiana
27. feb 2023

@mima172 suhlasim, nie len, ze ide o zly navyk, ale aj zo zdravotneho hladiska je to zle. V noci telo regeneruje, oblicky potrebuju oddych a preto by sa nemalo pit ani vecer pred spanim. ( podla WHO ) 🙂
Urcite sa chodte najprv poradit s pediatrom, nepaci sa mi to ☹ Drzim prsty.

veronikavaneska
27. feb 2023

Ahoj môj bol rovnaký zavyslak na čajíku doslova ❤️ veľmi veľa vypil tak denne 3-4 litre ráno fľaška dve o chvíľu opäť a pil veľa celý deň aj cez noc. Boli sme u pediatra a zobrala mu krvicku z prsta a nepotvrdil sa diabet. On práve hovoril že je to super nech pije veľa keď mu chutí a oveľa horšie by bolo a takých deti má veľa že ktoré nepijú alebo málo pijú. Teraz má 4,5roka a už pije tak normálne okolo 1,5-2l a je zdravý.

aja124
autor
27. feb 2023

@mogaa áno, pije veľa aj cez deň, tiež mi napadol diabetes, dúfam že to tak nebude

aja124
autor
27. feb 2023

@amonet pije veľa aj cez deň, jesť jej chutí, aj keď zje veka na večeru, aj vtedy si pýta 3 fľaše

fiafia
27. feb 2023

@aja124 určite by som to riešila s pediatrom.

aja124
autor
27. feb 2023

@mima172 ďakujem, situácia je u mňa trošku zložitejšia, lebo ju mám doma len tretí týždeň v pestúnskej starostlivosti - neviem či je vhodne jej meniť hneď teraz návyky aby tým netrpela, zároveň sa bojm že toho čaju je naraz priveľa. Vodu som jej už ponúkla - ale tu odmieta.

evka64
27. feb 2023

@aja124 nasa tak pila, ale aj vela cikala, hlavne v noci...precurana stale..bola aj podrazdena a unavena. Ma diabetes :/

iwesska
27. feb 2023

Co najskor by som isla k pediatricke na krv,aby sa aspon cukrovka vylucila. Tolko tekutin v noci nevypijem ani ja a to bez pohara na stoliku ani nezaspim. Ale 3/4 litra u 2r. dietata je extrem. Este je otazka aky caj pije. Ak nesladeny,tak je to podozrive. Ak sladeny,tak pije preto tolko,lebo ju ten cukor smadi a treba skusit nesladit,ci sa to nezmeni.

heln
27. feb 2023

@aja124 ahoj, pises ze ju mas v pestunskej, tak navyk urcite nemen, moze to byt aj zmenou, nevies co sa deje v psychike dietata, ale s pediatrom to urcite konzultuj a daj ten cukor skontrolovat.

aja124
autor
27. feb 2023

@iwesska pije sladených, cukor jej v čaji po troche znižujem - nechcem jej dávať hneď nesladený - tých zmien by bolo na ňu naraz priveľa. Ja mám pocit, že sa pitím čaju upokojuje.

aja124
autor
27. feb 2023

@evka64 tiež mi to napadlo či nemá diabetes. Unavená, ani podráždená nie je, ale teda v noci ju prebalujem cca 3 až 5x, mimo spánku plienky nepoužíva. U vašej dcérky ma to mrzí 😢

aja124
autor
27. feb 2023

@heln u profi mami pila dve fľaše večer, u mňa začala tri - mám pocit že sa pitím upokojuje - pije čaj kým nezaspi.

evka64
27. feb 2023

@aja124 dakujem, co narobime. Snad si vase dievcatko len kompenzuje nejaky emocny stres.

mima172
27. feb 2023

@aja124 Samozrejme rozumiem. Sama píšeš, že sa ti zdá, že sa tým upokojuje, čiže snáď to bude len asociácia tak isto ako ma iné dieťa mlieko, dudlík atď. Keby som na tvojom mieste, tak by som zašla na tu krv a keby sa vylúči zdravotný problém, tak by som naozaj rázne vzala ten čajík. Je to záťaž na obličky a veru aj na zúbky. Sestra ma synčeka, ten bol veľký milovník mlieka, keď ho od neho odvykali, tak jo vymenili za čaj a potom dllllho bojovali, aby prestal v noci piť tak veľa čajíku. Možno je to aj váš prípad, čiže "len" zvyk.