Ktoré fľašky z výživ sa dajú zavariť?

lumarque
28. apr 2011

Ahojte. Prave mi dosli domace jablckove vyzivy, takze buduci rok ich asi urobim viac a mala by som zacat skreckovat flasticky z kupovanych vyziv. Pamatam sa , viecka z niektorych vyziv sa nedali vysterilizovat a natiekla do nich voda.. neboli klasicke, ale take babyfood. Tak neviem, ci tie "babyfood" ako ma nap.r alnatura alebo su na masovych vyzivkach, mam rovno vyhodit, alebo sa niektore daju pouzit. dakujem 🙂

titkovamiriam
28. apr 2011

z výživ neporadím lebo ich nekupujem ,no daju sa zavariť vsetky co maju dotiahnutelne vršky z kovu a dokonca aj niektoré plastové-ja flase nikdy neponaram cele a naucila som sa zavarat aj na plechu v rure,dasa toho viac naraz ..

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7416

ichbinich
28. apr 2011

@lumarque:
Ja som mala problemy uz len zatvorit flastisky z babyfood, aby som odlozila do druheho dna to, co nezjedol... Takze ich vyhadzujem. Ono to vyzera, ze to je vrchnak na jedno zatvorenie 😒 A je to jedno, ci Hipp, Alnatura, Alete, Bebivita, Plasmon... vsetky maju ten isty typ vrchnaku.
Ja to riesim tak, ze davam do mraznicky, nezavaram. Nakupila som si doznicky a mrazim. Keby som chcela klasicky zavarat mensie porcie, asi by som si kupila klasicke pohare na zavaranie s vrchnakom na srobovanie, ale tie mensie. Alebo zbierala z lekvarov, omacok a spol., co kupujem 😉

Zavaranie v rure, ako pise @titkovamiriam, funguje super, odporucam!

lucia.kl
28. apr 2011

tieto flaštičky sú len na jedno použitie, nedajú sa znova použiť, ja používam sklenené od jogurtov, alebo od horčice lekvárov a čo bývali dojčenské výživy kedysi - musí to byť na viečko, ktoré sa dá kúpiť v obchode - na zaváranie
a tiež zaváram v rúre...

benne
28. apr 2011

Dobre sa zatvárajú CBA výživy

berus222
28. apr 2011

aj pohariky ovko vyzivy sa daju znova pouzit