Len kupovaný príkrm

31. máj 2023

Ahojte. Dcérka o 2 týždne bude mať 1 rok. No problém máme dlhodobý už s príkrmom. S ovocím problém nemá žiadny. No problém nastáva cez obed, kedy mi nechce jesť nič. Skúšala som všetko, jediné čo zje sú kupované príkrmy 😏. Skúšala som jej robiť niečo podobné ako keď kúpim, no nechce to. Dávala som jej aj normálne jedlo, čo máme na obed s manželom no nechce ani to. Ešte polievky zje, no podľa mňa sa z toho nenaje.
Viete mi prosím poradiť čo s tým? Má niekto skúsenosť? Nechcem jej dávať len kupované, radšej by som dávala varené domáce jedlo
Ďakujem

jaskolka
31. máj 2023

Prečo nechceš kupované? Z finančného hľadiska?

cyberk
31. máj 2023

Skusala si aby jedla sama ten obed? bude to mat ako hru a aj sa naje 🙂

milanemila
31. máj 2023

Skus jej zmiesat kupovane s domacim a postupne davat toho kupovaneho stale menej. Mozno to pomoze. Nema problem jest kusy, ci myslis ze kvoli chuti chce iba kupovane?

malebiele
31. máj 2023

alebo si neskusala dat doma robeny prikrm do skla od kupovaneho prikrmu, nezjedla by tak?

dadis
31. máj 2023

Ja som primiesavala kupovane k jedlu (k cestovinam, ryzi a pod) a postupne sa naucila.

deti95060810
31. máj 2023

buď rada že aspoň kupovaný príkrm zje... moja nechcela ani ten

zabka79
31. máj 2023

Skus uvarit a podavat so skleneneho obalu prikrmu.

nikpa
31. máj 2023

Začni jej do kupovaneho miešať aj domáce jedlo, najprv len trošku, potom pol na pol a pridávaj až kým neprejdes úplne na domáce. Ak nebude chcieť, nedať jej kupované ani nič, nechať ju hladnu a potom zje. Inak sa to nedá, takému dieťaťu nedohovoris.

bejbypd
31. máj 2023

Asi chyba nastala na začiatku..keď začínam s prikrmami len s domácimi..fakt som asi divná ale moje dve deti v živote nemali prikrm kupovaný.. A tretiemu tiež neplanujem..inak rady ti dali baby dobre

mamamasama
31. máj 2023

Prejde to. Moj jedol kupovane do 3 rokov. Bola som z toho na prasky. Kolko jedla som kvoli tomu vyhodila von oknom. Nevidim v tych kupovanych az take zlo. Bola som rada, ze mal aspon raz do dna maso a zeleninu. Naozaj sa s tym netrap. Do 18-tky to jest nebude.

zzuunnaa
31. máj 2023

@bejbypd nie je to len o tom. Ja som mojej varila od začiatku všetko doma a asi 2x keď sme boli mimo domova tak dostala kupovaný a tiež začala preferovať tie .. :/ z domácej stravy mi zje 3-4 lyžičky, kupovaný skoro celý 🤷🏽‍♀️ Snažím sa jej ich nedávať ale asi sa tiež inšpirujem radami 🙂

divokykonik
31. máj 2023

Ja som mala opačný problém, keď som potrebovala narýchlo niečo do krpca dostať a chcela som mu dať kupovaný príkrm, plakal o dušu, nechcel kupované ani za svet 😀. Ja som môjho naučila na domácu stravu tak, že som mu niekedy varila denne až 3 zeleninové žbrndy. Najprv bol znechutený, ale zvykol si postupne. Z nejedáka sa stal poriadny papkáč. 😀

lenka2710
31. máj 2023

Aj môj bol taky, keď sme začali s príkrmami, tak všetko papal, ešte aj to co ostatné deti nechceli, všetku zeleninu, ovocie, ale keď prišlo na radu mäso, tak dovidenia, ani mixnute, ani krájane ani nijaké! Dávala som kupované, a co, hlavne, že jedol! A tiež to netrvalo dlho, možno pol roka, potom sa normálne rozpapal, začal jest to co my! Mäso doteraz nemá rád, max kuracie zje, alebo mleté mäso, inak nechce, papa strukoviny, vajíčka, staršia bola rovnaká, až na ten rozdiel, že ta nechcela ani také ani také a doteraz je beda do nej niečo dostať 🤦‍♀️

autor
31. máj 2023

@jaskolka áno aj, ale hlavne som sa tešila, že jej budem vyvárať kadečo ale tak to môžem aj neskor 🤷‍♀️😁
@cyberk áno skúšala, ale nefunguje ani to 😁
@milanemila to je celkom dobrý nápad 😊 vie papať aj kúsky, no ide asi o tu chuť 😏
@malebiele skúšala, nefunguje 😁

@dadis ďakujem, skúsim tak 🙂
@deti95060810 ani moja, dlho nie, ale verím, že to čoskoro prejde aj u nás aj u vás 😊
@zabka79 nefunguje 😁
@nikpa no jasné nútiť nemôžem aj tak to nemá zmysel. Vyskúšam to tak
@bejbypd nie si divná určite, prvé mesiace som ani ja nedávala kupované vôbec a tiež som chcela naučiť na domácu stravu, no po vyskúšani kadečoho možného som skúsila aj kúpiť a to jej chuti 😏😁
@mamamasama aj u nás tak, veľa, veľa som vyhadzovala 😏 jasne, že to nebude trvať večne len ma to mrzí, asi tam dávajú nejakú tajnú ingredienciu aby to deti jedli 😁
@divokykonik tak to zas závidím 😁
@lenka2710 no je to komplikované s tými deťmi 😁 No bohužiaľ asi nám ostáva sa s tým len zmieriť a prijať to tak ako to je, nič netrvá večne, sú to len obdobia.. Skôr by ma zaujímalo, čo dávajú do toho, že to deťom tak chuti 😁

Ďakujem veľmi pekne za každú odpoveď, skúsim to ako ste písali viaceré postupne do kupovaných dávať normálne varené a verím, že to čoskoro prejde ❤️