14 mesačná dcéra chce iba kupované príkrmy. Bude mať dostatok živín?

Zodpovedané
3. dec 2019

Dobrý deň,

mám skoro 14 mesačnú dcéru, ktorá vôbec nechce moju domácu stravu. Aj jej jedlo trochu osolím a nechce to. A jedlo nechce ani bez soli. Chce jest len kupované príkrmy aj to len značku Hipp.

Čo mám robiť?

Bude mať dostatok živín?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

no ošemetná situácia, ale dieťa potrebuje aj stravu domácu varenú. Takže len trpezlivosť, trpezlivosť a ešte raz trpezlivosť. Nie ste ale ani prvá ani posledná mamička, ktorej dieťatko odmieta domácu stravu.

Takže musíte len ďalej skúšať. Môžete skúsiť spraviť príkrm doma a dať ho do pohárika od kúpeného príkrmu. Uvidíte, či to nie je iba zvyk, že vidí príkrm a zje ho.

Potom už ísť cestou, že z pohárika dávať príkrm najprv na tanier, odkiaľ dcérke do pusy...pochopí, že chuť je dobrá a nakoniec bude papať normálne.

Alebo môžete skúsiť trošku z domáceho príkrmu pomiešať do kúpeného. Treba vymýšľať a verím, že skôr či neskôr dcérka bude papať všetko.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas