Mám už prikrmovať 5 mesačné bábo mliečnou kašou?

lalai
13. mar 2013

Ahojte maminky , potrebovala by som poradit. Moj syncek ma 5 a pol mesiaca a uz asi tyzden mi v noci malo spinka. Davam ho spat okolo pol8 a do polnoci je hore raz na papanie no po polnoci aj kazdu hodinu. To by nebol problem ja mu dam papat aj kazdu hodinu ale po napapani zacne plakat a pucit sa a nevie zase zaspat, alebo sa len tak preberie odtlaca ma ze papat nechce ale place a zlosti sa. Tak neviem z coho je nervozny, ci s toho ze sa musi tak casto budit na papanie, alebo neviem...no a ja nespim celu noc :( Nasa pediatricka povedala ze uz daavno som mala davat kasu no ja som nechcela lebo rastol a priberal pekne aj z mojho mlieka..Neviete mi prosim poradit kde by mohol byt problem?? Dakujem za kazdu radu

indie6
7. aug 2013
indie6
7. aug 2013

@lucia006 ja tiež hladam chybu v sebe, ale po doktoroch som zatial nebehala ani lieky nedávala... ale niekedy nad tým uz vážne uvažujem... vela si tu čítam o tom, že je to normálne, ale mne ten jej plač pride taký nešťastný až bolestný...na ďalšej prehliadke u doktora sa spýtam, som zvedavá, co mi povie

miku1
7. aug 2013

@lucia006
@indie6
Ak môžem tak by som sa pridala k vám do debaty 🙂 To budenie detí každú chvíľu za noc veľmi dobre poznám. Moja to robila tiež. Priznám sa, že som z toho bola občas až na prášky, aká som bola hotová a nevyspatá...ale prestalo to. 🙂 Pekne začala spinkať až potom, ako som ju odstavila v 17tich mesiacoch od kojenia. Do 2 týždňov mi začala spávať krásne celú noc, a to trvá viac menej doteraz. Spánok dedičný nieje 🙂 takže to či si lucia006 spala ako bábo dobre ty, alebo tvoj priateľ, na spánku vášho bába sa nijak neodzrkadlí 🙂 A napadla ma akurát ešte jedna vec na margo toho, ako si písala, že v tvojom okolí mamičkám deti pekne spia...tomu by som veľmi neverila 🙂 Čítala som článok o tom, ako 90 % rodičov klame o spánku svojich detí. Zažila som to aj u nás v rodine, keď moja mama vravela mojej tete o spánku mojej staršej dcérky, a teta na to, ako jej vnúčik krásne spinká, vraj prespí celú noc a pod.. A potom sme stretli bratranca, ktorý vravel presný opak - ako sa ich malý stále budí, ako v noci plače, takže spánok tetinho vnuka predsa len nebol taký ako sa chválila 🙂 Spánok detí závisí od rôznych vecí a nám neostáva väčšinou nič, len prečkať zlé obdobie a počkať si na to lepšie 🙂 Určite sa ho dočkáte aj vy 🙂

indie6
8. aug 2013

@miku1 ďakujem za povzbudzujúce slová 🙂 ja sa velmi snažím myslieť pozitívne, ale niekedy je to fakt ťažké...ja stale kojím, ale aj dokrmujem, je to zhruba tak pol na pol...uvidíme, čo sa u nás zmení, ked uz nebudem kojiť vobec...

sonice
8. aug 2013

@indie6 počúvaj, moje prvé dieťa niekedy tak plakalo, že som sa naozaj začala báť, že je chorý! 😕

NEBOL 😵 prosto je to taká horehronská nátura,.. bol ujačaný aj po mne aj po manželovi. 😵 😵 V roku ho to prešlo, ako začal chodiť a začali ho zaujímať rôzne hračky,... ako ho začalo baviť byť vonku.

JA som prosto neprišla na to, čím to bolo. Hladný nebol, unudený ani náhodou, fyzického kontaktu mal ažaž (kojený viac ako 3 roky, nosený v šatke).

Jediné čo zaberalo - nosenie.Preto tá šatka.

No s tými príkrmami, ja som mu dala prvý raz v 5,5 mesiaci. Robila som šalát na Veľkú noc. Kukal na mňa,.... začali mu normálne tiecť sliny 😀 , tak som mu jeden popučila 🙂. Ja som ale dávala zeleninu a mäsko a prílohy ryžu a zemiaky,....

Nechápem na čo kaše - umeliny,... alebo to ste varili kašu z naozajstnej ryže?

miku1
8. aug 2013

@indie6 Uvidíš, že ak kojiť prestaneš, tak sa to upraví. Kojené deti sa skôr v noci budia, ani nie tak preto, aby papali, len sa proste chcú pricucnúť 🙂 Ja som svoju odstavila len preto, že som bola opäť tehotná, bola som v 2 mesiaci a lekár mi kojiť neodporúčal...Takže som sa vyspala dobre zopár krátkych mesiacov, a teraz znovu "fungujem" 🙂 No moja mladšia dcérka sa zatiaľ našťastie budí len na kojenie, ale už aj u nej sledujem, že sa rada pritulká na prsník aj vtedy, keď nie je hladná. Takže som zvedavá dokedy ma nechá spať 🙂

indie6
8. aug 2013

@sonice ďakujem krásne, som sa z chuti zasmiala 😀 možno aj naša malá je horehronska nátura, bydliskom by to aj sedelo, až na to že ja, aj partner sme boli deti "kludasi", kde nás položili, tam sme spali. Takže neviem, po kom to dieťa naše má 😀 v šatke sa nosíme tiež, lenže teraz kvoli teplu už mesiac nie. No a zeleninu papá od konca 5. mesiaca, čoskoro aj ovocie. Kašu sme skúsili 2x, keď sme si mysleli, že je hladná, ale žiadna výhra, takže to do nej ani nasilu nejdeme pchať. Malej to chutilo, ale je v tom cukor, a to mi vadí.

indie6
8. aug 2013

@miku1 tak ty funguješ jedna báseň 🙂 držím palce, nech dobre spíte čo najdlhšie. Ja si ešte musím počkať, nuž čo, zakončím to tradične 😀 hlavne, že sme zdraví a deti nám robia radosť 🙂

lucia006
8. aug 2013

@miku1 tiez dakujem za povzbudenie ja kazdym dnom dufam ze sa to zlepsi no zatial je to velmi zle,a stym spankom co vravia ostatne mamicky ,no asi mas pravdu,len neviem preco by mi klamali dobre kamosky!!! ☹ ale to je jedno,hlavne je moje dieta a moje zdravie,ako tuto noc som si dala dhitiaden aby som sa apon kusok vyspala no od pol 1 nevdrzal ani 5minut vjednej polohe 😒

miku1
8. aug 2013

Uvidíš, že sa to raz zlepší a bude fajn 🙂 Tak dovtedy pevné nervy želám 🙂