Máte skúsenosť s testom Food detective na potraviny?

bianka234
1. mar 2010

Milé mamičky, vytváram novú tému o teste food-detective. Je to test na intoleranciu potravín, ktorý som našla na nete a som zvedavá či má niektorá z Vás skúsenosti s ním. Dnes som to náhodou našla, som ochotná vyhodit 55 euro aby som zistila na čo je moje dieťa precitlivelé, keďže sa o to už rok pokúšam kůli ekzemu, a márne. Som na začiatku krutej eliminačnej diety a chcela by som ušetriť mojho 16 mesačného synčeka od neskutočne obmedzeného jedálneho lístka. Je to test na 48 potravín a mne osobne sa velmi pozdáva, ale som zvedavá, či má niekto s nim skúsenosti.

kadri
9. jún 2014

dnes som si urobila tento test, kedze mam uz dlhsie problemy s travenim, hlavne naduvanie a hnacky, na gastre mi robili z krvi test na alergiu na lepok a km, negativne, gastroskopiu som odmietla. najtmavsie policko mi vyslo ako reakcia na kesu, slabsie psenica a uplne slabucko huby a kvasnice. takze idem vyradit psenicu, kesu jem malokedy a uvidim, ci to pomoze, snad ano 🙂

co sa tyka samotneho testovania, som vystudovana chemicka, takze mi to nerobilo problem, celkom som sa bavila 😀 odporucam venovat pozornost hlavne dokladnemu premyvaniu

sesana
13. jún 2014

katcok: uz 4 mesiace drzim dietu a nejem to co mi vyslo a bez zmeny, takze to nema vpylv

hazelgrace
11. júl 2014

@kadri ahoj, ja mam uz dlho podobne problemy ako ty, gastro som tiez odmietla 🙂 ale mne na gastro nechceli spravit ani testy na lepok a mlieko, aj ked som si mlieko odpozorovala sama..neviem sa dostat k zaidnemu dobremu gastro lekarovi, nevies nahodou odporucit nejakeho v ba? vcera som si robila food detective test, vysli mi silno vajcia, co som mala tiez odsledovane, takze asi tam nejake spolahlivost bude 🙂

a testovanie bola fakt sranda :D

kadri
11. júl 2014

@hazelgrace zial, neporadim. neviem, ci vobec existuju dobri gastro dr. 😝 ja teda nemam pozitivne skusenosti ani s detmi, ani teraz ... isla som tam s tym, ze mam odpozorovane zlepsenie stavu na bezlepkovej diete a chcem test. kedze vysiel negat, dr. mi urobila sono a chcela pokracovat v diagnostike gastroskopiou o mesiac, ale bez akejkolvek snahy navrhnut riesit moje stavy, proste potom sa uvidi, zi ako chces. ja som uz mavala strasne krce s triaskou a hned rano bolesti a hnacky bez toho, aby som cokolvek zjedla. tak som si musela poradit sama. nastastie moji susedia pestuju balsamitu major, zazracna bylina, dost mi pomohlo pit caj a potom dieta po teste. som uz mesiac bez psenice, citim sa fajn, az na jednu epizodu, ked som zjedla gulas na velkej akcii... 😒
v niektorych labakoch su ochotni ti urobit akykolvek test aj s odberom, ak si to zaplatis

hazelgrace
16. júl 2014

@kadri to mas este celkom dobru skusenost, aspon ti spravili test, ja som bola u gastro s tym, ze mam odsledovane, ze mi robi mlieko zle, nech mi to potvrdi krvnym testom, a odpoved bola, ze on nema pocit, ze by to bolo treba a mam si to otestovat sama tym, ze vysadim mliecne vyrobky na mesiac.. 😒 jedine co mi bol ochotny spravit bola gastroskopia, ktoru som odmietla a tym to skoncilo..
ja som mavala tiez podobne uz skoro rok, bolesti brucha aj s triaskami, hnacky, nutkanie na zachod, obcas pre zmenu zapchy,.tak som si to zacala sledovat, snazila sa jest co najmenej mliecne, ktore som si odsledovala, ale problemy stale pokracovali, teraz som si spravila ten food detective, vysli mi najviac vajcia, slabsie strukoviny a trochu kravske mlieko a psenica. Tak som vysadila okrem mlieka aj vajcia a lepok a citim sa ovela lepsie. Len keby mi este nejaky doktor potvrdil tu psenicu a mlieko nech sa netyram zbytocne 🙂 ako ti robili ten test na lepok? odber z creva ci niekde robia aj z krvi? nasla som nejaky domaci krvny test aj na lepok, ale neviem ci to vyskusat alebo nie, nemas prosim skusenosti?

kadri
28. júl 2014

@hazelgrace vysetrenie na lepok a kravske mlieko mi robili z krvi, to bolo ako prve, vlastne som sa objednavala na gastro s tym, ze mam odsledovane problemy a pri bezlepkovej diete stav vyrazne zlepseny. robilo mi zle aj mlieko, ale asi to suviselo s rozbitim travenim, teraz ho jem a vsetko ok. potom som lepok znova jedla, aby sa dalo robit to vysetrenie, bolo mi dost zle, uz som bola vlastne presvedcena, len som chcela ako ty potvrdit, ci je to naozaj tak. nastastie "iba" psenica. aj ked po dovolenke mozem povedat, ze to bolo dost narocne stravovat sa mimo domu a riadny vycvik sebadiscipliny. cestou domov som zjedla macedonsku hovedziu polievku čorbu - zrejme tam bola aj muka trosku a ledva som dosla domov 😒 po takmer 2 mesiacoch kludu ozaj prudka reakcia. pre mna o dovod viac davat si ozaj velky pozor na to, co jem a aj potvrdenie testovania

dadad13
21. nov 2014

@ada32
Na mliečnu (kravskú) bielkovinu je alergia, na laktózu intolerancia...

demo
21. nov 2014

@hazelgrace ale doktor mal pravdu. Dôležité Je si to vysledovat, lebo testy vychádzajú často falošne negatívne.CČiže reagujes napríklad na mlieko, ale vyjde ti, že nemáš alergiu. To je dost nepríjemné hlavne u malých detí, lebo človek uverí, že alergiu dieťa. nemá ( testy negatívne) a pritom ju ma a malo by sa mlieku vyhýbať . Máš praveze dobrého dr., ktorý sa netvari, že testy na potravinove alergie sú presne 🙂

tehulka2011
1. dec 2014

@lilgi ahoj mozes prosim Ta napisat ci dcerke zmizol ekzem ked ste vysadili vajicko? Vdaka

lilgi
1. dec 2014

Ahoj tehulka2011 - postupne sme prisli na viacero spustacich faktorov (jednym z nich vajicko), takze sa im snazime vyhybat. Avsak tie najhorsie zapalene plochy same od seba nezmizli - nakoniec sme museli pouzit kortikoidy (co z dnesneho pohladu vnimam ako dobre riesenie - mala sa konecne prestala trapit. Dokonca sa ekzem ani po par dnoch nevratil - ako tomu bolo parkrat predtym - myslim, ze to bolo tym, ze tentokrat sme korikoidy uzivali az do uplneho vyliecenia zapaleneho miesta + vysadenie niektorych potravin). Teraz ekzem drzime pod kontrolou vdaka tomu, ze uz vieme, co malej robi zle a ked uz sa jej na malom kusku koza predsalen zapali, tak to ihned riesim - podam kvapky fenistil (aby ju to nesvrbelo a nezaniesla si skrabanim infekciu a aby sa ekzem dalej netvoril) a zapalene miesto natriem sudocreamom. Ked nezberie, na druhy den v tenkej vrstve pouzijem Advantan mast (kortikoid), aby bol zapal ihned potlaceny. Ked sa to natiera zriedka (cca raz/dvakrat za mesiac) jemne na male plosky, nemalo by to nijako uskodit. Uz som pochopila, ze clovek s atopickym ekzemom ma inu kozu ako my, zdravi ludia, a preto je tazke bojovat len prirodnymi metodami. Vsimam si napriklad, ze sa jej vsetko oproti mne strasne dlho hoji. Co sa tyka prevencie, okrem stravy sa nam osvedcilo kazdodenne premastovanie (v pripade sucha aj dvakrat denne) tenkou vrstvou masticky s kyselinou mliecnou (predpisuje obvodna alebo kozna lekarka). Co sa tyka kazdodenneho brania Zodacu, tak ten uz dlho neberieme (niekolko mesiacov), pretoze mam obavu, ze to moze mat negativny dopad na organizmus. Metodou pokus omyl som zistila, ze nam to nijako nepomahalo, takze som rada, ze sme to vysadili.

bosacka
19. dec 2014

Ahojte, neviem, ci to sem mozem dat... predavam 1 test Food detective, ak by ste mali niekto zaujem... chcela som darovat, velmi dobre po kupeni odlozila a potom nevedela najst... Babicka je uz otestovana druhym testom a tento som vcera nasla 😀

miselyn
26. dec 2014

@bosacka ahoj, za kolko predavaš ten test?

bosacka
26. dec 2014

@miselyn ahoj, mam ho nahodeny v bazare, ale vedela by som sa nejak rozumne dohodnut

admiss
13. jan 2015

Ja som si tento test urobila a podla mna je to spolahlive, naslo mi par potravin ktore by som nemala jest, vylucila som tieto potraviny a uz za 3 tyzdne som schudla 4 kila! Neuberala som si na porciach, nic take len som zmenila potraviny a jedla nieco ine. Citim sa ovela lepsie, takze mozem len odporucit!

ada32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ada32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ada32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ada32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ada32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
azachielka
1. mar 2016

My sme boli dnes s priateľom u lekárky, ktorá nám robila tento Food detective. Ja som si ho dala urobiť hlavne kvôli pleti, bojujem s akné už od puberty, teraz mám 31, tak som bola zvedavá, či nemám intoleranciu na nejaké potraviny. Najsilnejšie mi vyšli pšenica, kravské mlieko, vajcia, kukurica. Stredne silná intolerancia mi vyšla na ovos ryžu, lepok, niektoré orechy, zeler, arašidy a ešte iné. Priateľ má zasa problémy s ekzémom a tiež mu ten test vyšiel podobne ako u mňa, teda hlavne pšenica, vajcia, kravské mlieko a plus iné veci. Takže môžem rozmýšľať čo teraz jesť a variť. Tento test mala naša lekárka v NR v ambulancii, nemusela som ho nikde zháňať. Stál 85 eur jeden.

organxy
23. apr 2016

mne lekarka odporucala podobne testy, tusim, ze nieco vravela o jeho vyhodach, ci presnosti... su dva, na 40 ( 95 eur ) a 93 ( 250 eur ) potravin, Food IgG Screen - Analysis report, pripajam foto s rozpisom testovanych potravin: http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=4fb...

zuzi26
28. jún 2016

Preco tento test nekupovat? Lebo je to blud a nehorazne klamstvo https://www.postoj.sk/15020/dnes-robime-alergik...

karicka83
9. nov 2016

@ada32 Ja som si test spravila vcera, vysla mi silna reakcia na vajcia a kvasnice, slabsia na kravske mlieko. Dlhodobo mam problemy s travenim, naduvanim, hnisavymi vyrazkami, atd. Alergolog mi robil testy na psenicu, lepok, histamin, plesne a potom nejake byliny a vsetko mi vyslo negativne, na gastro testy na IgG, IgA tiez negativne. Tak teraz som uplne zmatena :/

zuzlaka
9. nov 2016

@karicka83 tak to sa ti po pravde ani nečudujem. Nad týmto testom rozmýšľala aj kamarátka nedávno, lebo má už roky problémy s trávením, po každom jedle jej je na nič 😖

karicka83
9. nov 2016

@zuzlaka verim...ja som z toho uz nestastna, snazim sa stravovat zdravsie, aj ovocie aj zeleninu, aj vlakninu, biele maso, ryby, prestala som fajcit po 16r, obcas pohar bieleho sucheho vina, do fitka priemerne 2x za tyzden

zuzlaka
9. nov 2016

@karicka83 vieš a najhoršie je že človek sa aj snaží zmeniť životný štýl a pritom úspech sa vôbec nechce dostaviť. Ja keď minule sme boli na obede a potom išli ku nám, že dáme kávu, tak to keď som ju videla som myslela, že odpadnem. Obelela, kŕče, no strašné

evicita
11. apr 2017

@karicka83 ahoj, mojej mame tiez vsetky testy u dr.na alergiu vysli negativne a tento FD vysiel pozitivne niektore potraviny vysadila podla testu a exem s ktorym mala roky problemy zmizol.. a to nehovorim ze sa citi ovela lepsie. Takze nieco na tom bude. Mame znamych ktorym testy vysli negativne cele takze nevychadzaxto kazdemu rovnako 🙂

janusa76
29. apr 2017

Dobrý den poradíte kde a aku značku testu food detektívne mam kúpiť. Potrebujem ho pre deti. Myslite ze do 2 a 8 ročne dievcata zvládnu? Dakujem

lenocka3
29. apr 2017

Robila som dcerke dvomi rokmi (5 rokov) kvoli nenormalnemu ekzemu, alergia len na arasidy, jahody a ekzem cez kortikoidy a imunomodulatory bol strasny cele roky. Skusmo som vysadila zo stravy mlieko a za tri dni o 70 % ekzemu menej (cele ruky, nohy). Stale ale este nieco vadilo, tak som skusila Food detective a vysli jej mlieko (na co som teda uz predtym prisla), vajica, lepok ako taky. Bez tychto troch zakladnych veci som jej varila asi 8 mesiacov. Nadherna koza, stalo to zato. Potom som jej kupila Imunoglukan (mala som aj predtym dobre skusenosti s nim na jej ekzem), po troch tyzdnoch uzivania imunoglukanu som opatovne zaradila lepok do stravy, vajicka prestali robit sarapatu az po dalsich troch tyzdnoch. Mlieko robi problem stale, ale nie taky strasny ako dovtedy. Imunoglukan som jej davala 8 dalsich mesiacov. Potom sme zostali uz len na bezmliecnej strave. Teraz ma 8 rokov a zaradili sme naspat aj mlieko, ale obmedzene. Dokonca aj cokoladu, ktoru tri roky nevidela. 🙂 Ekzem samoska hned vyskoci trosku, ale da sa zvladnut 😉 Isto ten test odporucam. Kupovala som ten zakladny za 75 € vtedy. Odporucaju predtym vysadit antihistaminika na 10 dni.

karicka83
29. apr 2017

@janusa76 neviem ci je viac druhov, ja som mala food detective. Dievcata musia len 1 pichnutie do prsta vydrzat, troska krvi je treba na vyhodnotenie