Prečo 9 mesačné dieťa odmieta príkrmy?

Zodpovedané
26. okt 2019

Dobrý deň,

mám 9 mesačné dieťa, ktoré pije umelé mlieko. S príkrmami sme začali ako je odporúčané. Zrazu v 9. mesiaci odmieta papať, iba mlieko pije. Zúbky ešte nemá.

Nikdy nesoláme, sme bez cukru. Jediné, čo ako tak spapá, tak je ovocie a kašu - pohánkovú, ovsenú.

Občas mu dávam biely jogurt. Zeleninka a mäso mu zrazu nechutia. A to bol veľký jedák od zaciatku.

Môžem dočasne vynechať ovocie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nevynechávajte ovocie, nie je na to dôvod. Veď to Vám momentálne jediné spapká.

Ponúkajte všetko, už potrebuje aj mäsko, aj lepok, aj prílohy. Je to iba prechodné obdobie, ktorým si prechádza každé dojča a chuť dojedla sa prinavráti.

Veľa trpezlivosti prajem. Nebojte, to sa napraví!

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas