Prečo moja 10 mesačná dcéra odmieta príkrmy?

Zodpovedané
13. mar 2019

Dobrý deň,

moja 10 mesačná dcéra nechce skoro nič jesť. Od ukončeného štvrtého mesiaca prikrmujeme. Dva - tri mesiace papala celkom ok, nezjedla moc, ale jedla. Od Vianoc to ide dole vodou. Najprv som si myslela, že kvôli zubom, ale už to trvá dosť dlho. Zeleninu nechce ani vidieť, ani pusu neotvorí.

Skúšala som jej uvarit zeleninu v celku, nech sa kŕmi sama kúskami, no zje dva kúsky a koniec. Inak mi zje len banán, suchý chleba a rožky, jogurt, ovocnú kapsičku a instantnú kašu. Skúšala som na ňu uz všelijaké finty, no nič nezaberá. Strašne sa rozplače, keď sa len priblížim lyžičkou.

Prečo odmieta príkrmy?

Ako docielim, aby pekne papapla?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak dcérka prospieva, chce to čas.

Detičky si často takto samé "diktujú" čo v strave chcú a čo nechcú prijímať. Treba sa "obrniť", trpezlivo jej pestrú stravu aj naďalej ponúkať, nakoľko v tomto veku ju už dieťa potrebuje, mäsovo-zeleninové príkrmy v kombinácii, aj keď spapá iba niekoľko lyžičiek - je to lepšie ako nič.

Do jedla dcérku však nenútiť, aby nedošlo k začarovanému kruhu. Môžete jej skúšať rozprávať, spievať, zabávať ju, ale keď odmieta pokračovať a píšete, že plače, radšej ju ďalej nenúkajte a od jedla odídite.

Prajem Vám pevné nervy, určite sa to zlepší.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas