Môže 8 mesačné dieťa papať Pribináčik a Jednotáčik?

michaela1990
23. jan 2013

chcem sa opytat ci skoro 8 mesacne babo moze pribinacik jednotacik vanilkovy dakujem pekny vecer 🙂

simca06022011
24. jan 2013

@majulino no akoze nepatrim k super zdravo zijucim mamickam, ale tvrdit ze dieta prospieva vdaka nezdravej strave... moja mala isla pekne podla tabuliek so stravou a je to velka sikovna slecna, kazde dieta je ine a nemozes povedat ze je sikovnejsi oproti ostatnym vo vsetkom iba kvoli strave🙂 mne mala rozprava uz par mesiacov, v detskom centre sa az hambim aka je ukecana, urobi vsetko co jej poviem a nemyslim si ze je to zo stravy, ale z vychovy a z toho ako sa k tomu dietatku rodic sprava a kolko sa mu venuje....a nemozem povedat ze je to vdaka tmu, ze nejedla pribinacika v pol roku. Isla som podla odporucani, nikto sa mi do toho nestaral, nevypytovala som sa na to na forach a dieta mi zje vsetko, vsetku zeleninu aj ovocie a nikdy som neriesila ci to nie je pre mna prilis aromaticke, ci to nie je malo sladke slane a bez chuti.. pretoze to dieta to nevie... a nikdy som ani nejedla bravcovy rezen pred mojou dcerou, pretoze nas ucili ze pred malymi detmi sa neje... a kedze u nas sa bravcovina vobec neje, varime vsetkym rovnako 🙂))

simca06022011
24. jan 2013

@amouramour presne tak 🙂)) minule mi mama volala ze co davaju v telke.. tak bio farmy na zeleniu a ovocie pri dialnici a pod. fajnotky 🙂)) nic nie je bio, ci si sami nevypestujeme a nezistime si z kade su semena, lebo aj tie uz byvaju osetrene.
A k biu... pred par rokmi take daco nebolo a vsetci boli ok... ludia sa starali aby aspon kilo bananov boh vie z kade dostali a nejake to maso... teraz mame vsetko a uz sa nevpraceme do koze a pritom stale budu ludia co sa budu napchavat eckami a super akciovymi "kvalitnymi" potrvainami lebo na ine nemaju.. kym to tak bude, budu na ponukat pokazene maso a staru zeleninu 🙂

simca06022011
24. jan 2013

@abbey1 a presladene, po ktorych to dieta uz naozaj nic nebude chciet jest...

rondicka
24. jan 2013

@lilla244 to je pravda s tými jogurtami ☹ volakedy boli také husté a mali výbornú mierne nakyslastú chuť,,takú proste jogurtovú 🙂 jasné,,že sa to nedá porovnávať s dnešnými "jogurtami" a ani tie miláčiky 😒 😒 😒 dnes už len čo najrýchlejšie urobiť,,prepchať kadejakými somarinami,aby bol hlavne zisk z predaja...ale fakt,,bánovecké sú fajn...niektoré rakúske,,nemecké jogurty majú stále tú fantastickú "pravú " jogurtovú chuť..inak pribinák-prehnane drahý,,našťastie syn ho nemusí..dcéra sem-tam...čo ale,,ked deťom chutia najviac tie,,ktoré sú chutné na pohlad .. lentilkové,..kostíci atd..ktoré nie sú práve samozrejme naj 😵 ,

majulino
24. jan 2013

@simca06022011 ja som to tak nemyslela ze to ma zo stravy ale skor to bolo myslene tak ze aj ked sa nestravuje tabulkovo tak moze byt zdrave a sikovne 🙂 nam zase vraveli ze jest spolocne s detmiaby si zvykli na stolovanie tak spolu ranajkujeme ja s nim desiatujem, vsetci traja spolu obedujeme olovarntujeme a vecerame, toho pribinacika ani ja som nikdy nedavala len sa mi nepaci ako tu ine mamicky osocuju ostatnych kvoli tomu ze si vobec dovoli nieco take opytat a nedajboze aj dietatu dat.... myslim si ze kazda matka nesie zodpovednost za svoje dieta tak nechaem preco jednoducho nenapise ano alebo nie a tymto zhasne

amouramour
24. jan 2013

@majulino asi tak tiez nedavam a neviem preco by som mala odsudzovat a urcite niekedy dam...ono nie kazda mamicka ma casu aj vsetko studovat, neviem ja na to nemam cas a nastastie prenudenostou netrpim🙂v niektorych pripadoch je 3 rocna materska fakt na skodu, mamicky sa nevedia uz spratat do koze

simca06022011
24. jan 2013

@rondicka treba si precitat zlozenie, nie je jogurt ako jogurt, jeden je smotanovy a druhy je z mlieka a jogurt.kultur... a do toho kopec primiesanych veci.

simca06022011
24. jan 2013

@majulino moze akle su aj citlive deti, ktore by to nezvladli a mali by cely zivot problemy,...mojej a starsej generacii davali od mala kravske mlieko.. to je fajn ze nam z toho nebolo zle a v 3 rokoch sme boli ok (tiez sme byvali chori v skolkach a pod.), ale casom pride kopec ochoreni, ktore su sposobene prave nezdravou stravou a to nie len v dospelosti.. cim dalej tym viac ludi ma rozne metabolicke a ine ochorenia, kazdeho nieco boli... cize podla mna je nieco aj v prevencii, nebudem dieta pchat eckami a potom v 10rokoch plakat ze je hyperaktivne alebo dostalo v 20tke alergiu/rakovinu a pod... pretoze co sa za mlada naucis.. uz sa neoducis 🙂

bajboj
24. jan 2013

@michaela1990 mi ho papame od 6,5 mesiaca a v poho, ziadna reakcia,bolenie, nic...

bajboj
24. jan 2013

@mariannan ja robim malemu od 6,5 mesiaca kase z kozieho mlieka,prevarim, neriedim vodou..

zmrzlinkams
24. jan 2013

@miskakyska a v čom prehanam? to že sa do mna niekto bez dovodu obuje a ja si poviem svoje tak ja prehanam ale oni nie?

zmrzlinkams
24. jan 2013

@lilla244 presne je velmi drahy a preto som ho kupila tak možno asi 1x a 2x ho mala dostala a ked je jogurt dobre husty to neznamena že neni zdravy len čo sa tu niektore mamičky do mna obuli si pripadam že som dala malej jed!

zmrzlinkams
24. jan 2013

@liz_lemon nie máš pravdu nie su je to kura a nachadza sa to v mraziacich boxoch!
ja som nikde nepislaa že malej davam denno denne rpibinačika od rana do večer mala ho mala tak asi 3x ja som pisala že kludne može davať dieťatu jogurty že my sme ich jedli od 6 mesiacoch hej prvy sme kupili pribinačika potom ho už mala len 2x dostala lenže pre nás je drahy a tak sme kupovali jednoťačika a pod. a za taky mesiac sme skusili aj ine jogruty dnes ich nekupijem kupim radčej v lidli za dobru cenu tie lidlicke smotanove a tie su vynikaju aj chuťovo a mavaju ich aj ako XXl tak ja neviem čo mate stale za problem a prečo sa tak do mna navažate nič zle som nenapisala a aj to čo som napisala ste uplne prekrutili.... !
v obchode je 80% veci čo obsajuje nezdrave veci a kupujete to pochybujem že ked nakupujete tak študujete každy obal pol hod. a ja som zas typ že si vštko robim doma ked sa da a je to v ramci možnosti, aj chlebik aj vianočku neni problem, tatarsku a majionezu ani nekupujem tu len domacu robim, tresku, šalatu a plno inych veci dokonca aj brumika si viem doma sama urobiť a nepotrebujem ich kupovať v obchode ale ked zas niečo kupim take alebo mala od niekoho dostane tak nemusim byť preto nezodpovedna alebo neuvedomela matka o to tu ide ono sa daju veci aj inač napisať ako hned osočovať ine mamičky len preto že raz či viac krát dala nejake dobrotku dieťatku alebo toho vašho nejogurtoveho pribinačika !!!!!! ved sme im nedali jed na potkani!

rondicka
24. jan 2013

@simca06022011 no ,ved ja práve čítam už skoro na všetkom zloženie.. ale v každom sa niečo nájde 😨 samozrejme,,smotanové jogurty sú lepšie.. len detom vždy chutia tie nezdravšie...ja som tiež pri prvom všetko študovala,,čo može,,nemože až sa mi všetci smiali 😖 dcérka má už 8 rokov,,jedla aj pribináčky--a v tej dobe by som povedla,že len pribináky..teraz už ich lekári moc nedoporučujú pre vysoký obsah tuku..a v ovocnom jogurte píšu ovocná zložka! ale nie obsah ovocia,,pretože vo vačšine je to umelina...aromy,,všelijaké dochucovadlá..dnes takisto sa snažím im kupovať podla zloženia,,ale kde 😠 dcéra 8,,syn 4 roky,,kde by jedli,to čo je zdravé 😕 a ked chcem ,,aby aspon niečo mliečne zjedli,,tak bohužiaľ,,kúpim im to,,čo im chutí---aj kostíkov,,ale priznám sa,,že kolkokrát odtiaľ polovicu tých lentiliek hodím do koša 😅 ..tým chcem povedať,,že čím väčší pozor sa snažíte dávat na to,,čo zjedia,,aj tak sa to niekde vyrovná,,uberiete v mliečnom a zjedia kopec potravín,,ktoré obsahujú možno ešte viac umelín.....samozrejme pri miminkách sa to dá ešte regulovať 🙂

mariosmykal
24. jan 2013

Téma je duplicitná, pre lepší poriadok na stránke ju zamykám. Pokračovať môžete napríklad tu: https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/moze-8-5-mesacne-babatko-papat-pribinacik/

Pekný deň