Ocukrený čaj pre dieťa

sonason
27. nov 2017

ahojte...chcela by som rady od ostatnych mamiciek, ci mozem dat malemu ocukreny caj. Nekojim, davam mu umele mliecko. este neprikrmujem. Ale chcela by som mu dat aj cajik. Co vy na to? asi mozem nie?

katarinamarkova
27. nov 2017

@leeenka26 obsahom vody je cca totožné s materským mliekom 🙂 a tá voda sa v tele jednoducho nestratí. zmizne? kam?

leeenka26
27. nov 2017

@katarinamarkova voda sa v tomto pripade zmeni na potravu. Vsade to tak pisu aj dr vravia. Nie je to jedna baba povedala. Na 1kg hmotnosti u nedojceneho dietata este treba pridat cca 50ml vody na den.

katarinamarkova
27. nov 2017

@leeenka26 linky z mamičkovských portálov ma fakt nezaujímajú, nájde sa tam kopec bludov....aj nejaká tá pravda samozrejme.
Už som vyššie prosila, rada sa nechám opraviť, poučiť. Niečím konkrétnym z biologie, procesov vstrebávania živín, vody......budem vďačná aj keby som potom mala uznať že voda v mlieku nie je, resp. je, ale v tele dieťaťa sa nevstrebáva rovnako ako iná voda 🙂

luliu
27. nov 2017

@marlenka222 cukor iste vápnik neobsahuje

katarinamarkova
27. nov 2017

@leeenka26 ako tá voda zmení na potravu??
chápem, že časti mlieka ako bielkoviny a cukry sú potravou.....a akosi nie sú vodou....ale ako sa prosím ťa tá časť mlieka, čo je voda zrazu zmení na ničo čo vodou nie je?
ďakujem

katarinamarkova
27. nov 2017

@leeenka26 ešte raz:
netvrdím, že okrem mlieka netreba deťom dávať aj vodu.
Hovorím, že mlieko okrem toho, že je potravinou je aj tekutinou!

luliu
27. nov 2017

@katarinamarkova ak si pozrieš výživové tabuľky mlieko je potravina, nie tekutina. Patrí medzi 5 základných potravín, neráta sa do pitného rezimu

katarinamarkova
27. nov 2017

@luliu 😊 ale voda ktorú mlieko obsahuje sa do tekutin rata 😊 či ta v nasom tele len tak niekde zmizne? Kam?

fokuska
27. nov 2017

@katarinamarkova Ale ved inak dlho trva ked voda prejde zaludkom do creva a inak ked sa ta voda musi ziskat z inej potraviny, ktora sa najprv rozlozi - jednoducho to stiepenie pomocou kyselin chvilu trva.
Ked je uz voda vytiahnuta tak ano v creve sa vstrebe rovnako rychlo - rozdiel je v tom ako rychlo do creva pride.

Ako potom vysvetlis ze mlieko sa neradi do pitneho rezimu?

A to je jedno, ja som vysvetlila ako to je, ty nepripustas ze je v tom rozdiel cize tocime stalw dookola.
To ci niecimu verime alebo nie nemeni nic na faktoch ako telo funguje.

katarinamarkova
27. nov 2017

@luliu 😊 a kde v potravinovych tabulkach je potom materské mlieko? Co je blbo povedané stále len jeden z druhov živočíšneho mlieka. Tekutina? Potravina?

leeenka26
27. nov 2017

@katarinamarkova mlieko urcite nenahradza pitie. To isto nie aj ked je tekute a to hovorim o dojcenskej formule a o kravskom. Mlieko je brane ako potrava. Ine je to v materskom mliecku ktore obsahuje aj vodu aj potravu.

katarinamarkova
27. nov 2017

@fokuska voda z každého mlieka sa v zaludku oddeli za sekundu 😊 skus ten tvaroh 😊 takže ano je tam takmer žiadny časový rozdiel

katarinamarkova
27. nov 2017

@leeenka26 a iné mlieko vodu odkedy neobsahuje?

katarinamarkova
27. nov 2017

@leeenka26 a ako som už písala...netvrdim že okrem mlieka deti nepotrebuju aj iné tekutiny 😊 tvrdim len ze mlieko okrem toho že doda ziviny doda telu aj vodu

smajlik10
27. nov 2017

@katka1416 Pokial je dieta na materskom mlieku, nepotrebuje doplnat tekutiny. Ked uz je na umelom, vtedy treba davat uz aj vodicku. To vam povie kazdy pediater.

leeenka26
27. nov 2017

@katarinamarkova obsahuju aj vodu ine mlieka ale su brane ako potravina a nenahradia pitny rezim.

deedol
27. nov 2017

@marlenka222 "Neobsahuje cukor nahodou aj vapnik?" Nie, neobsahuje.

lindusss2016
27. nov 2017

@marlenka222 tak ten tvoj koment o granulovanych cajikoch si teda zabila 😀 granulovane cajiky by ti ziaden odbornik na vyzivu alebo pediater neodporucil. Je to sama umelina plna rafinovanych cukrov, ktore rozhodne vapnik neobsahuju. Kde si to vobec nabrala? Ci odvodzujes od bielej farby cukru alebo ako tomu mam rozumiet?

bluff
27. nov 2017

caj sa babatkam nedava. daj mu vodu 🙂

lindusss2016
27. nov 2017

@bluff
Bohuzial vela mamiciek si mysli, ze caj a kakuko su zivotapotrebne tekutiny pre male deti 😀 aspon co ja pozorujem v okoli

bluff
27. nov 2017

Ja som davala vodu.. caj vyskusala mozno v nejakych 2-3 rokoch. Naozaj im to netreba, ani kakauko 😀.. co je vlastne sladkost. Pila hlavne ciste mlieko a chutilo jej. Cukor je zavislost. Ked si uz naozaj niekto nevie predstavit, ako moze babatko nepit caj a prezit bez dehydratacie, tak aspon nesladit.

lindusss2016
27. nov 2017

@bluff
Ked si precitas celu tuto diskusiu, dozvies sa, ze cukor je vlastne zdravy a obsahuje vapnik 😝
No ja tiez nechapem, na co treba babatka od malicka pchat cajmi. Moja ma 20 m, este jej caje nerobim, ked velmi chce, chlipne si odo mna, ale ja si tiez nesladim, nepotrebujem tolko vapnika 😅 😅 😅

bluff
27. nov 2017

@lindusss2016 😀 no ty si len pekne oslad, vapnik treba, este sa ti pokazia zuby 😀

petulda333
27. nov 2017

@katka1416
@katarinamarkova zeny ja sa nehadam,mne to bolo tskto povedane,ze deti kt su na UM potrebuju aj inu tekutinu.

montemotherone
27. nov 2017

@sonason skôr si polož otázku, prečo mu to chceš cukriť. Úúúplne zbytočné, len mu škodíš. Biely cukor nie je pre naše zdravie vôbec potrebný, tak načo ho učiť na niečo také? Ešte sa toho v živote chudák máme v rôznej skrytej podobe ☹

montemotherone
27. nov 2017

@marlenka222 v obchode kúpiš kadečo a na kadečom aj nájdeš že je to vhodné pre deti. (Sladené detské "akože džúsy") A také že BIZNIS ti nič nehovorí? Treba hlavne čítať a rozmýšľať kriticky 😉

montemotherone
27. nov 2017

@katarinamarkova áno, mlieko obsahuje veľa vody... Ale aj kalórií... Čiže pri plne dojčených deťoch, sa hlavne v letných mesiacoch odporúča doplniť pitný režim o vodu. Ja keď som smädná, tiež si nedám polievku (aj keď obsahuje vodu 😉 Ja som dojčila obe deti, jedno 2 a jedno vyše 3 roky, ale aj jedno aj druhé som v lete dotlačila vodou. Ak by pili iba mlieko, vzhľadom na pocit zasýtenia, neprijali by až toľko vody. O tom ma nikto nepresvedčí... Ani majsterky sveta z Mamily 😉

montemotherone
27. nov 2017

@lindusss2016 ale no... Veď granulovane cajicky obsahujú aj kopec úžasných farbív a konzervantov. Až toľko cukru tam teda nevojde 😉

ajko2011
28. nov 2017

Môj má 6 rokov a pije čaj bez cukru.