Od kedy môže dieťa piť kravské mlieko?

juranka
15. feb 2012

ahojte zaujimalo by ma od kedy je mozne davat dietatu kravske mlieko na pitie? viem, ze do varenia je mozne od 1 roka, taze prevarene... a keby som prevarila plnotucne mlieko a dala na pitie je to rozdiel? mam skoro rocnu dcerku a do teraz bola kojena ale mam pocit, ze uz mam toho mlieka malicko a bojim sa ci jej davat dost vapnika 🙂

rainbow0508
17. feb 2012

@juranka Aj nas maly sa po paradajkovej vyhadzal...chvilu ju nedavaj a po case zas skus par lyziciek a uvidis. Mne sa dokonca vyhadzal, aj ked som kojila a dala si do cohosi trochu kecupu (uz nepamatam, co to bolo) a na druhy den bol maly ako keby mal osypky. Ale hned som vedela, z coho to ma...poznala som to. Tak som nejaky mesiac davala pozor a potom sme skusili znovu...a uz mu to nic neurobilo.
A jogurty? Mozno zalezi aj od toho, aky das dietatku. My sme tiez nemohli hocico...vacsinou mi maly chytil hnacku alebo ho vyvracal do 5 minut, ako ho spapal...osvedcil sa nam Zvolensky jogurt alebo Sabinovsky...ale Sabinovsyk dostat malokde...mavaju ho v Jednote (teraz je to niekde tusim Terno). A tu v BA ho zvykli mavat v Auaparku.
Aj my sme zrusili inak Nutrilon...vsetci ho propaguju a je to šit. Prvy drobec ostal nakoniec na Hami a jedze nas druhy valibuk je zrutik, nasadili sme tiez HAMI na vecerny dokrm, aby sa dobre v noci vyspinkal (ak treba, tak v noci radsej odstriekam a nebudim ho zbytocne, ked spokojne spinka). Raz som mu skusila dat nutrilon a ten brakedance, co mal od zduteho bruska...az mna samu to bolelo...takze zase Hami... 🙂

juranka
autor
18. feb 2012

@bejka213 ahoj a kolko mal tvoj drobec mesiacov?

juranka
autor
18. feb 2012

@baklik ja viem, ze paradajky az po roku ale som nevydrzala 😀 som si povedala, ze co je ten mesiac hore dole? mala ma za mesiac rok. tak som sa rozhodla, ze ten mes. este pockam a potom skusim znova 🙂

bejka213
19. feb 2012

Maly mal 6,5 mesiaca, ked som ho prestala kojit, pretoze som mala malo mlieka a uz to nemalo zmysel, takze odvtedy som hned presla na kravske. Pytala som sa najskor pediatricky, co mu mam teraz davat, no a ona, ze kravske mlieko z automatu, tak som sa na to dala a v pohode. Je to asi aj o tom, co Ti povie doktorka,kazda ma na to iny nazor. Ale to posledne rozhodnutie je aj tak len na Tebe. Treba vyskusat, co babetku chuti a co mu vyhovuje. Moj maly chvalabohu nie je v jedle vyberavy, takze aj to je moje stastie 😉

evuliatko_tn
22. feb 2012

myslim ze vsetky co sme tu sme vyrastli prve roky alebo na maminom mlieku al. na kravskom, a sme tu nie?

zebra41
22. feb 2012

@evuliatko_tn moj otec fajci denne 40 cigariet uz 30 rokov a je tu......
nie som vyslovene odporca mlieka alebo jeho zastanca. vaham na zaklade informacii aky nazor si vlastne vytvorit, ale argument "a sme tu" je velmi diskutabilny. Ano sme tu,ale su tu aj mnohe choroby ako napr. rakovina a pod.

evuliatko_tn
22. feb 2012

@zebra41 mas pravdu, ja som tym chcela len povedat ze kedysi neboli vsetky tieto znacky mliek umelych, a deti rastli. fakt nemyslela som nic v zlom🙂

zebra41
22. feb 2012

@evuliatko_tn ved ani ja to nemyslim v zlom. len clovek uz dnes nevie,ze ci UM su len pre zarobky vyrobcov alebo je to naozaj nieco, co detickam pomoze zdravo vyrast...

evuliatko_tn
22. feb 2012

@zebra41 ved to ja myslim ze cim dalej tym viac UM a v podstate vsetky vyrobky ako vyzivy pre deti a pod. su pre zarobky vyrobcov, ja osobne tiez som davala mojmu prvemu synkovi UM od 4.mesiaca, bo moje som nemala, no od 10.mesiaca som zacala s kravskym, a nikdy nemal problemy, ale kazda mamicka si rozumie...:;)

macamac
22. feb 2012

baby-všetko je pre zárobky výrobcov 😉 od chleba počnúc 😉 a cigami končiac.
len aspoň pri UM snáď deťom neškodíme. ja tomu verím teda. na rozdiel od iných potravín / a nepotravín-spomínané cigy,za ktoré ľudia cálujú neskutočné pálky a ešte si tým škodia/

ajlynka
28. mar 2013

Dakedy davali mleko obycajne.a zijeme.ne tie sušene.maly ma rok.davam tetra pak od tami 3a polku.a v pohode kus cukriku a papka.za 70ecka mu dam viac jedla miesto nutrilonu.neprevaram.20sekund v mikrovlnke a je to.kazde díeta je íne.vyskusaj uvidis

sajbi
15. sep 2013

ked ste uz od mliecka prisli az k paradajkam, musim napisat, ze ja nasmu drobcovi davam paradajky od pol roka a nesmierne ich ma rad... na ranajky pyta rajcnky a sunku.. co mam robit, ked mu to chuti? a nie je mu z toho nic... naozaj kazde dietatko toelruje nieco ine a treba sa urcite poradit a potom sa rozhodnut a kusit...

tatiana1989
1. júl 2014

...tato tema je naozaj o roznych názoroch..moja dcerka ma 6 mesiacov a rozhodujem sa ci prejst alebo neprejst na kravske mlieko z automatu doma totiz kupujeme len to. Dcerka je jedak kojila som len kratko mesiac a pol a potom sme presli na nutrilon no a teraz sme na Hami pokracovacom mlieku..V podstate dcerka mi papa vyzivy, kasicky od Hami, ovocie, mrkvu, karfiol, brokolicu ,pije cajik.. tak neviem nemali sme zatial ziadne problemy tak neviem ci skusit alebo nie..Samozrejme pediatricka tvrdi ze nie ze je este skoro. mozno az po roku..a vraj ostat na susenom mlieku a príkrmoch..

kajkasamko
1. júl 2014

Obidvaja moji synovia, piju kravvske mlieko od 6.mesiacov.

palulina
3. sep 2014

Moj syn začal pit kravske plnotucne po lyzickach v 7.5 mes. V 9 mesiacoch už pil mléko denne alebo aj s cerealiami. Stále sa kojime, nikdy nemal ziadne umele mlieko/ ktovie, ake chemikálie pouzivaju na jeho vyrobu..
../ aj tak materske mlieko je najlepsie pre vývoj dietata/ Začali sme prikrmovat v 4.mes so suhlasom detskeho lekara. Aj malý javil zaujem. V 6 mes.sme skusili arasidove maslo kedze alergie na ořechy v rodině nemáme a najneskorsi vyskum taktiez odobruje zacat s orechami skor....tj v 6. mes. Nikdy nemal ziadne problemy a je zdravy ako buk
Aj paradajky miluje už od 7.mes. P.s. Kravske mléko je dolezity zdroj vitD, a inch mastných kyselin a tukov, kt su dolezite pre rast dietata.

gabriellebutterfly
16. dec 2014

@kajkasamko chcela by som sa len opýtať, či si riedila kravské mlieko na začiatku, alebo si dávala rovno také plnotučné?

kajkasamko
17. dec 2014

@gabriellebutterfly ahoj, nikdy som mliecko neriedila a ani neprevarala (krabicove). Prvy krat ako som mu dala obycajne mlieko som mu ho dala rano, keby mu nahodou nesadlo, aby mu nebolo zle alebo tazko v noci

barborenka28
19. feb 2015

@pimpilla akoze si dala malu lyzicku krupice do mlieka?ako to mam chapat,prosim ta.dakujem

pimpilla
19. feb 2015

@barborenka28 tak ako klasicky ked robíš krupicu...daj varit mliečko, ja som dávala na plnu dojčensku flašu, to je tuším 240ml, dala som mliečko varit a ked začalo vriet tak som pomaly sypala malu lyž krupice...ono to skoro vobec nevidno, je to tekuté...ale zasýti určite 🙂 nechala vychladit a šup papat 😉

barborenka28
20. feb 2015

@pimpilla a mozem dat mojej malej obyc.kravske nizotucne mlieko?trochu sa toho bojim! 😖

pimpilla
20. feb 2015

@barborenka28 nízkotučné nedávaj, ja som dávala plnotučné...a neskor ked už bol tučnučký až príliž 🙂 som prešla na polotučné...nemusíš sa bát...sleduj či ju nebolí bruško a kakanie...ked nie tak to je v uplnom poriadku 🙂

barborenka28
21. feb 2015

@pimpilla 😅 jeeej tak fajn.skusim to.ty to mas idskusane uzn dvoch detoch 😅 dakujem 😵 velmi si mi pomohla.

pimpilla
21. feb 2015

@barborenka28 iba na prvom synčekovi, toho som nevedela kojit, bol predčasne narodený a nešlo mu to...druhého som kojila 2,5 roka, teraz už pije aj on kravské 🙂

2231987
9. mar 2015

Ja som môjmu drobcovi zacala davat kravske mlieko až teraz a to ma pomali 1rocik lebo UM mi vsetky vypluval...

spuntikmathiasko
21. mar 2015

Ja som davala do varenia od 8 mesiacov na pitie az ako 1,5 rocnemu. Do 2 rokov bol totiz kojeny, ale keby nie je kojeny uplne v pohode od roka davam pit, ale je to vec nazoru kamoska nedavala do 3 rokov. Ja zadadne vzdy plnotucne z automatu alebo sacku, nie krabycove, lebo to podla mna nema s mliekom nic spolocne.

sense
21. mar 2015

my sme davali az od roka a pol aj to len cerstve plnotucne

222anna222
7. jún 2015
Používateľ 222anna222 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 222anna222.

Aký je váš názor či ho vôbec začať dávať?? http://postreh.eu/fakty-o-mlieku-pit-ho-ci-nepit/

maria.vinea
17. júl 2015

kupovat nutrilon do troch rokov je totalna blbost a cim ho dieta pije dlhsie tym viac bude odmietat normalne mlieko. ja som davala kravske od roka ked som nekojila a neprevarala som

2231987
17. júl 2015

ja som mojmu kravskemlieko davala od 8mes....lebo mi UM pit nechcel ziadne...a davam muho doteraz jasne že ho prevaram...

dominika273
8. aug 2015

Dobry den chce! Sa opytat ze som mlada mamicka mam 17 a stracam pomali mliecko .. Na sunare peniaze bohuzial nemame kedze som zo socialne slabsej rodiny. O babatko sa ale staram poriadne a nic mu nechyba . mala ma 1 mesiac a bojim sa aby som jej nejak neublizila ak jej dam nieco co nemoze . velmi pekne dakujem za oovede . pekny den ☺