Aké dávky prevareného kravského mlieka môžem dávať ročnému dieťaťu?

Zodpovedané
19. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som postupne prestať dojčiť a začať synovi dávať plnotučné kravské čerstvé mlieko z automatu. Zatiaľ ho však mal len v zemiakovej kaši. Dojčím ho už len na noc a v noci.

Aké dávky prevareného kravského mlieka môžem začať dávať ročnému dieťaťu?

Ďakujem

Dobrý deň,

osobne by som nevolila automatové mlieko, ale to klasické obchodové čertsvé plnotučné. Predsa len je pasterizované profesionálne.

Dieťa po roku má mať v strave aspoň 350 ml mliečnych produktov denne. Nemusí ich nutne mať iba vo forme mlieka ako pitia - ale aj jogurt (100 g jogurt je akoby vypil 150 ml mlieka) či sry (30 g syra je ako 150 ml mlieka).

Ak denne dieťa vypije viac ako 500 ml mlieka, doporučujem umelé mlieko.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas