Od ktorého mesiaca ste dávali deťom kravské mlieko?

klarita1979
1. jan 2014

Od kedy ste detom davali kravske mlieko? Dcera je dojcena, samozrejme papame zelenu, maso, ovocie atd. Planujem prestat kojit a chcela by som vediet ci jej mozem zacat davat kravske mlieko alebo prejst na umelu vyzivu. Pravdu povediac tej by som sa rada vyhla... 😒

janicka11
1. jan 2014

A kolko ma malinká?

mia501
1. jan 2014

ja som davala malej kravske ked mala 15mes, ale len chvilu, zacala som davat zase radsej UM,

anjelicek26
1. jan 2014

@klarita1979 - toto zalezi od veku. Od toho, ako je travenie a oblicky schopne stravit nerozstiepenu bielkovinu kravskeho mlieka... nie je to potrava pre ludi, ale pre teliatka, telo musi makat, aby to zvladlo... umele mlieko je ano umelina - ale upravena tak, aby to dieta vedelo stravit, preto x-krat lepsie ako ciste kravske pred prvymi narodeninami urcite...

klarita1979
autor
1. jan 2014

Dcera ma teraz 8 mesiacov

janulabj
1. jan 2014

do 3 rokov umelé.

mia501
1. jan 2014

@klarita1979 radsej by som pockala este, ale ked mam pravdu povedat poznam kopec matiek co davaju aj skor kravske a detickam nic nieje.....ale ja by som este urcite nedavala, dieta nieje pokusny kralik....ale zas nesuhlasim s tym ze mlieko nieje pre ludi ale pre teliatka.. 😀

klarita1979
autor
1. jan 2014

Dakujem Vam... 🙂

macamac
1. jan 2014

@klarita1979 obom od 3 rokov

bzunnka
1. jan 2014

osobne by som este pockala, nam dr poradila,ze az od roku, ale kedze ja som musela hladat alternativu,ako dostat do maleho mlieko - mliecne vyrobky, nakolko mi neakceptuje vo flasi nic okrem caju a vody,tak do stravy nam poradila,ze možme použivať aj kravské...takže pekne asi od osmeho mesiaca papame krupicu, pudingy, jogurty.....🙂

eviq
1. jan 2014

@mia501
@anjelicek26
@janulabj
@macamac ahojte, mozem sa aj ja opýtať, myslí sa tým dávať mlieko na pitie alebo aj do varenia? Neviem ci som sa zrozumiteľne opýtala, ide mi o to, že ak by som chcela robiť napríklad krupicu alebo zjemnit nejaký prikrmy mliekom, smotanou ci maslom, tak tiež ešte počkať? Malý bude mať 10 mesiacov, je kojeny a zatial som nic z kravského mlieka nedávala.

nufficek
1. jan 2014

Moja mala presla z UM na kravske v 13 mes a 2 tyz.

ika_ba
1. jan 2014

ja som malej dala prvy krat kravske mlieko ked mala rok, prvy den som jej dala strasne malo a cakala som dva dni, ci ju nebude prehanat, a potom som davky postupne zvysovala, mlieko je z mliecneho automatu a prevaram ho, cez den davam kravske mlieko, v noci pije umele
aj nazory lekarov sa v tomto lisia, niektori hovoria ze od 2, resp. az od 3 rokov, a niektori povedia, ze sa moze dat aj od jedneho roka, zavisi to od dietata
teraz mala papa uz aj jogurt, domaci pribinacik a puding

anuskaaprazko
1. jan 2014

@eviq maslo uz mozes, je to tuk, nie biekkovina... Krupicu radsej var v rastlinnom (ryzove, ovsene, ...) Alebo rob kase detske instantne v um. Smotanu ja osobne dam tiez az od roka...

macamac
1. jan 2014

@eviq myslím,že krupicu som robila s pridaním UM tak do 1,5 roka a potom som dávala aj do varených jedál už kravské,
smotanu a maslo som dávala po roku v pohode
ale teda na pitie výlučne UM do 3 rokov 😉

anuskaaprazko
1. jan 2014

@klarita1979 ak chces to co je pre malu najlepsie tak ak nemusis neprestavaj dojcit. Tvoje je navhodnejsie 🙂

alami
1. jan 2014

@klarita1979 to je ešte veľmi zavčasu na kravské mlieko. Teraz sa vedie k tomu, aby deti pili UM do 3 rokov, je obohatené o to, čo dieťatko potrebuje pre svoj rast. Komu už dáme to najlepšie, ak nie svojim deťom. Mnohé ženy povedia, že dali kravskú už v roku a nič im nie je. Ja naopak môžem povedať - starší pil UM do 3 rokov a nič mu nie je, mladšiemu som dala od 2 rokov kravské a v 3 rokoch začal byť na mlieko alergický. Samozrejme, že som si vyčítala, že som nedávala UM dlhšie.
Skôr ako ročnému dieťatku by sa kravské naozaj nemalo dávať, takže počkaj minimálne do vtedy a potom vyber kvalitné mlieko s krátkou trvanlivosťou, nie lacné trvanlivé mlieka, čo už v sebe nemajú z výživovej hodnoty nič.

rebo
1. jan 2014

Ja mám dvojičky a kravské mlieko som im začala dávať od 1 roka. Zo začiatku som ho riedila s prevarenou vodou, ale len tak troška. Nemali sme žiaden problém. Teraz majú 2 roky a pijeme kravské mlieko každé ráno skoro po 3 deci a večer buď kravské mlieko, alebo krupica tiež z kravského mlieka.

anjelicek26
1. jan 2014

@klarita1979 - to je este velmi skoro, mozes zacat davat jogurt - biely, smotanovy, mozes pridat cerstve ovocie pomixovane na ochutenie, ale detom to chuti aj tak... maslo od 10 mesiacov, kravske od roka. Ak chces varit - ovsene mlieko je od pol roka, mandlove, lieskovcove mlieko je o 9 mesiacov, ryzove je od roka kvoli vysokemu obsahu soli. Sojove by som na pitie nedavala.

majushka
1. jan 2014

dcéra mala rok a chystám sa začať v najbližšej dobe...

najwa
1. jan 2014

@mia501 a preco nesuhlasis s tym, ze kravske mlieko nie je pre teliatka? To je akokeby si povedala, ze moje mlieko nie je pre moje dieta. Kravske mlieko je PREDOVSETKYM pre teliatka, z toho vyplyva aj fakt, ze sa nemoze hned davat ludskemu babatku do isteho obdobia, lebo je tazko stravitelne a dieta si moze vytvorit intoleranciu alebo alergiu. Moja mala ma od narodenia nabeh na alergiu na laktozu, co je aj ok, lebo ja jej kravske mlieko davat nikdy nebudem...stale ju kojim a okrem toho jej davam rastlinne mlieka, ktorych je v DMke kopu..a su lahko stravitelne, obohatene aj o vapnik. Ked som bola s malou na gastrokontole, tak ma doktorka na moje pocudovanie, lebo som praveze cakala zdrba, pochvalila, ze som sa takto rozhodla...Takze z mojej strany tolko ku kravskemu mlieku.

inspiration2
1. jan 2014

A jediný dôvod prečo by mala piť kravské mlieko??? Nikdy by som to svojmu dieťatu nedala, stále nerozumiem prečo tým humusom niekto kŕmi svoje deti. U nás sa kravské mlieko nepije a odvtedy nám zmizlo kopec problémov zo života, info prečo nepiť mlieko sa dá nájsť kdekoľvek, pre mňa spúšťač bola prednáška na vysokej o obsahu 4% hnisu z kravského vemena v mlieku, vtedy som začala pátrať čo vlastne pijeme a je mi ľúto, že až tak neskoro kvôli svojmu zdraviu.

nika185
1. jan 2014

neprešla som hneď na kravské mlieko, ale keď mala dcérka asi 1 rok, tak som ju začala postupne zvykať na mlieko a dávky, keď to nič nespôsobovalo som zvyšovala, až som robila krupicu, či pudingy už len z kravského mliečka a takto postupne prešla len na kravské mlieko. Nemáme dodnes problémy a máme už 9 rokov. 🙂

denisafono
1. jan 2014

@klarita1979 ak chces prestat kojit tak pokracovat UM. Ja davam kravske od 12m aj to iba 2-3x do tyzdna rano po prebudeni. Inak UM pije uz iba vecer pred spanim. Teraz je uz 2tyzdne bez nocneho papania. Prespi celu noc. Ma 18m.

mia501
1. jan 2014

@najwa ja nevravim,ze nieje vhodne pre teliatka, len nesuhlasim s tym,ze nieje pre ludi......a nikde som ani nenapisala aby malej kravske mlieko dala....ja som dala malej prvy krat,ked mala 15 mes aj to len parkrat a teraz jej davam zase UM ale presla som z Nutrilonu na Hipp...a nie zeby som nepovedala,ze Tvoje mlieko nieje vhodne pre dieta....taka hlupost by mi ani nenapadla....ja som prerevala dni a noci len preto, lebo som nemohla malu dojcit, ver mi, ze som z toho bola uplne nestastna ....

inspiration2
1. jan 2014

Dávať kravské mlieko je pre mňa to isté ako by som šetrila na vlastných deťoch. Kvalitné a zdravé mlieko je drahé, napriek tomu rada vidím, že niesom jediná komu na strave pre svoje deti záleži.
@najwa mňa rovnnako prekvapil názor každého lekára ktorému som povedala, že mlieko pijeme rastlinné, že naozaj zdielali tento názor, stále viac sa stretávam s mamičkami, čo kravské vylúčili na základe napr kníh od lekárov o zdravej výžive pre deti.

vefi89
2. jan 2014

UM do troch rokov je podľa mňa len o biznise 😕 lebo čím dlhšie ho dávame detičkám, tým viacej sa ho kúpi, tým vyšší zisk, ..... nerozumiem. teraz sa rieši všatko aké je nezdravé, zdravé... niekedy to tak nebolo..bola iná doba, to je prava, bolo "čistejšie" ale prečo by malo byť kravské mlieko humus je mi záhadou. aj my sme ho pili... 😕 mlieko vám vadí, ale že puding je úplný humus, na to sa nik neohliadne.. a že 3/4 vecí servírujeme z hliníkových, popr. pet obalov. hmmmmm.... aj to je také zdravé.. isto zdravšie, ako to mlieko
@klarita1979 ja som ho postupne zavádzala od 11m.. najprv do zemiakovej kaše, potom kukuričná kaša, až nakoniec v roku ho dostal do fľaše..

lu2112
2. jan 2014

My mame nabeh na rozne alergie takze my sa vyhybame laktoze ako sa da ale tiez som nechcela drzat maleho na UM do troch rokov lebo sa mi to zda uplne zbytocne tak my sme zacali z rastlinim mliekom Ryzove, Kokosove a teraz davame aj Kozie co je omnoho lepsie stravitelne ako Kravske mlieko. UM sme uplne vylucili 12m kedze ja som nemala to stastie kojit tak dlho.

luba28
2. jan 2014

@vefi89 suhlasim s tebou,...moja dcera ma 10 rokov a zacinali sme s mliekom od 6.masiacov,...moj syn ma 19.mesiacov a tiez pije obycajne mlieko,....a je tu a nic mu neni,.....UM ide velmi do penazi a ked sa da usetrit tak preco nie,ci????

inspiration2
2. jan 2014

@vefi89 áno aj my sme ho pili a práve to je to najlepšie na tom. Podávanie kravského mlieka deťom predstavuje vysokú záťaž pre organizmus, obsahuje viac kazeinu a bielkovín. Obrovský je aj rozdiel obsahu soli a sodíka medzi rastlinným a kravským mliekom. Sodík veľmi zaťažuje obličky ore porovnanie materské mlieko má 130 mg sodíka a kravské až 580 mg na liter. Bielkoviny materské 1 až 1,5 % a kravské 3,2 až 4,1 %. Podľa mňa inteligentný človek sa jednoznačne zamyslí nad tým, prečo asi kravské mlieko má také obrovské hodnoty látok, ktoré sú pre naše deti škodlivé - pretože kravské mlieko je pre TELIATKA! Okrem iného sodík napr. ovplyvnuje rozmnožovacie a vylučovacie ústrojenstvo, to je tiež záhada vysokej neplodnosti v našej spoločnosti, ale ako píšete, aj tie neplodné ženy sú tu a nič im iné vlastne nieje 🙂 Mlieko tiež spôsobuje vysokú lámavosť kostí, zažívacie problémy, Mlieko a mliečne výrobky sú plné kyslých hormónov, zbytkov pesticídov, mikroforiem, mykotoxínov, kyslých tukov. Na túto pletoru „kyslej nádhery“ sa nabaľuje už vyššie spomínaná laktáza, mliečny cukor, a prispieva k premene zdravých buniek v organizme na baktérie, kvasinky a plesne, čo tiež napríklad spôsobuje tvorbu nádorových ochorení...Tak dobrú chuť 🙂

vefi89
2. jan 2014

@inspiration2 tak dobre, poďme sa baviť o nádoroch z kravského mlieka. áno, isto je to z mlieka, s tým musím súhlasiť, lebo v žiadnem prípade sa národ nezačína stravovať vo fastfoodoch, v reštikách, vývarovniach a neviem kde, určite v obchodoch kupujeme len zdravé potraviny v bio kvalite pestované GM, vôbec nepijeme srajdy ochutené, osladené, s pridanými gumami, máme zdravú múku, zo zdravého obilia, máme krásne čistý vzduch, nezamorený továrňami, výfukmi, vôbec nikdy tu nebola žiadna radiácia, vôbec nám nevadí žranie zdravých liekov, lebo nás isto vyliečia, nepripustime si fakt o ničom inom... dobre... tak mám telo plne rakovinotvorných buniek, pijem kravské mlieko, a nie som tela, ale rovno KRAVA! pekný deň a najlepšie, ak na mňa vôbec nebudeš ani reagovať.