Odmietanie príkrmov 6 mesačným dieťatkom. Poradíte?

pepaa89
19. feb 2014

Ahojte, máme za sebou pol roka, už dva mesiace skúšame dávať príkrmy, ktoré odmieta, reálne by už mala aspoň prežúvať, ale žiadný náznak, ba raz sa stalo niekedy, že niečo spapkala. Skúšali sme v rôznych polohách, s rôznymi lyžičkami, neotvára ústa a ak áno všetko vyplúvne, skúšali sme dávať pauzy a nič nepomohlo.Skúšala som jej dávať zemiačik, mrkvičku aj karfiolik, kašičku vypije cez fľašku, jabĺčko tiež nie a ani výživky. Niekto mi radí, že stále treba skúšať, iný, že keď nechce nenútiť, potom, že mám dať na svoj inštinkt, ktorý mi nič nehovorí. Žienky máte/mali ste aj vy takýto problém, naučilo sa Vám dieťatko aj neskôr papať? Máte niake finty ako ho to naučiť? Keby mi aspoň papalo mliečko tak ako má...ale vypije podstatne menej a mesačne sme teraz pribrali len cca 200g. Ďakujem za každé rady a prajem Vám krásny dník, dúfam, že tu nájdem cestu ďalej ako pokračovať...

sabina1975
19. feb 2014

@pepaa89 trpezlivost tvoje mimco musi prist na to ze jest treba mala som takeho prveho syna mal rok a 7190 g porodna vaha bola 3200 g chodili sme na gastro a zistili mu alergiu na bielkoviny kravskeho mlieka teraz ma 21 rokov a 190cm a 85kg mozno aj tvoje babo nieco netoleruje alebo mu proste len nechuti

jul11
19. feb 2014

neznamena,ze ked ma dieta 6mesiacov,musi jest. ide to pomalicky,niektore deti prejavia zaujem o jedlo az v 8mesiacoch.to nevadi,pokial prospieva,nie je co riesit. treba ponukat,nie nasilu. ak sedi,tak ju zobrat k sebe k stolu,nech sa pozera,co mama a tato robia,to ich zaujme a tiez chcu.drzim palce

dobromila
19. feb 2014

ani jedno moje dieťa nezačalo jesť príkrmy hneď od začiatku podávania v 6. mesiaci. Najskôr tak po dvoch-troch mesiacoch, čiže v cca. 9. mesiaci veku sa dalo hovoriť občas o zjedenej porcii....bolo to na nervy, stale vymýšľať, ponúkať a potom to vyhadzovať....pri treťom synovi som na to už nemala nervy a od 10. mesiaca jedol naše jedlo - aj tak solíme a koreníme len minimálne

dagmar15
19. feb 2014

Ahoj my máme 10 mesiacov a tiež odmieta prikrmi...vlastne už jedlo....malo kedy malo čo zje a ked zje tak malinko....neviem čo dalej ale rastie pribera je silna a pijeme nutrilon tak zatial to moc neriešim ale taktiež ma to hneva a neviem ako dalej postupovať skušala som už všetko...

sissik
19. feb 2014

mozno mas doma slabsieho jedaka😉 nepises ci kojis alebo nie.
nasa prva jedla v podstate bez problemov. ale pri druhej som sa natrapila, tiez som ponukala, vymyslala. a nic. hodila misku o zem a podobne vychytavky, len co som sa na sekundu otocila. ked mala 1,5 roka, skusala som jej nedat nic ine, ked odmietla obed. ale kedze poobede chodila spat, vedela, ze sa nakoji a bude spokojna. robila take veci, ze zliezla zo stolicky a hodila sa o zem, ked nieco nechcela a tam rucala, doslova rucala 20 minut.
doteraz ma len vybrane jedla, ktore zje. zeleninu odmieta uplne striktne a mozem robit co chcem, nedostanem ju do nej. akurat zje mrkvu v kuracom vyvare. chodi do skolky, kde sa hrozne tesia, ak zje banan a ak zje jablcko, tak tancuju tanec radosti. niektore deti su proste slabsi jedaci alebo chute objavuju neskor. nezufaj a skusaj, oni sa vyhladovat nenechaju. aj ked 6-mesacne by som urcite nenechala vyhladovat, ono este vymyslat nevie😉 ak sa ti nieco nezda, porad sa s doki, ale pribrat 200g mesacne je tak akurat podla tabuliek 😉

ichbinich
19. feb 2014

Hm, mozno si zaala prilis skoro... Mozno "zlou" konzistenciou a preto nechce. Mozno ale naozaj este nevie posuvat jedlo dalej do ust. Babatka maju totiz reflex, ktorym vysuvaju hocico, co maju v ustach, VON z ust, az neskor tento reflex zmizne a naucia sa posuvat jedo DO vnutra 😉 Ten reflex mizne zhruba v tom case, ked sa zacina s prikrmamy...

Okrem trpezlivosti a skusanaia ti asi nic ine neostane...

Ale najdolezitejsie je: prejavuje vobec zaujem o jedlo? Sleduje vas, ked vy jete? Otvara usta, "zuje" a prehlta? Lebo ak nejavi zaujem, tak to nepojde...

Dceru som zacala prikrmovat dokonca skor ako v 6 mesiacoch, lebo javila velmi velky zaujem. Tak som jej dala uz v 5,5 mesiacoch ochutnat nejake jedla... Napr. cerveny melon, lebo bola prave sezona... Ale plnu porciu nezje, ani hotove pohariky alebo hocico "babatkovske", okrem mliecnej kase. Uz davnejsie je s nami, aj tak malo solim a korenim, takze tak. Alebo si da iba zemiak alebo ryzu z nasho taniera, ked ostatne by bolo nevhodne... Jedlo na nasich tanieroch ju zaujima aj tak ovela viac. Aj ked ma nalozene to iste v jej miske 😉

A este ako nieco radikalne odlisne by si mohla skusit jej dat kusok niecoho vhodneho do ruky, nech sa krmi sama. Uvarena mrkva, makke jablko, baby keksiky,...

Ale pises, ze este ani neprezuva, tak podla vsetkeho este nedozrela na prikrmy. Tak skusaj dalej, ale nelam si hlavu. Nevar neico vynimocne extra, ked vy mate zemiak ako prilohu, daj jej ten zemiak. Ked budete mat zeleninu ako prilohu, uvar ju len vo vode, a jej odober trosku pred dochutenim. Extra varenim a mixovanim a naslednym vyhadzovanim budes z toho vsetkeho este viac vynervacena... Tak si to zjednodus 😉

Tak pevne nervy a neboj sa, raz sa urcite jest nauci!

d_anica
19. feb 2014

Ja by som tiež radila počkať, kým dieťa prejaví záujem o jedlo. Ja som prikrmovala od 5 mesiacov, ale syn už nám vtedy takmer vyťahoval jedlo z tanierov. A kamarátka začínala až v 8 mesiacoch, lebo jej malý si dovtedy vystačil s mliekom. Dnes sú obaja dobrí papkáči 🙂

ejuska79
19. feb 2014

ahoj, my sme mali podobny problem so synom, bol kojeny (este stale je kojeny) tak sme zacali od 6 mesiacov prikrmovat... vobec sa nechytal, dva mesiace vobec nic, potom trosicku, ale velmi malo, dodnes je velmi malo.. a ked trosicka zacal, dostal afty, kedy nejedol vobec a tak sme zacali odznova,a toto sa opakovalo 4 krat, naposledy nejedol dva tyzdne, normalne papuchy na jazyku, slintal po zem...nastastie aspon to mliecko mal.. ale ako pisem, dodnes nezje toho vela... niekomu to hold dlhsie trva, ale neboj urcite sa nauci prezuvat 🙂 aj papat 🙂 treba trpezlivost..

nelina3
19. feb 2014

🙂

sunshineka
19. feb 2014

ked si sadnete s muzom za stol,dajte ju sediet k vam,nech vidi,ze jete.skus jej dat ozuzlavat piskotku dlhu alebo rozok, kukuricnu chrumku nesolenu.banan si jej neskusala rozmixovat alebo slivkovu vyzivu,tu decka maju radi.

akab
19. feb 2014

Dobrý večer, môj nechcel papať skoro do jedného rôčka, bol kojený a tak ako píšete aj mne odmietal čokoľvek.
Dosť spinkal a nakoniec mu zistili veľmi málo železa. Keď sa nám podarilo upraviť Fe, tak sa celkom pekne rozpapal.