Odstavenie a odmietanie kravského mlieka. Ako ďalej?

mimake
12. dec 2013

Malu som vcera odstavila. Pila mi uz len vecer aj to veeeelmi malinko a cez den si nepytala. Skusala som jej dat UM ale to mi odmieta a napina ju z toho. Zato kravske prevarene mi pekne pije dokonca si pyta. Mozem ho pouzit ako alternativu UM? Mala ma 10 a pol mesiaca vsetko pekne papka, niekedy by som povedala ze az vela. Davam jej velke mnozstvo rozlicnej zeleninky, ovocie masko, rybky, jogurtiky na veceru ma kasu. Potrebuje este k tomu vsetkemu aj UM?

Prosim nepiste mi tu ze som mala dalej dojcit, ja najlepsie viem preco som to urobila!!!!

kaktusik007
12. dec 2013

do 2 rokov by deti kravske mlieko pit nemali.

katarinam89
12. dec 2013

Z vlastnej skusenosti,ti mozem povedat,ze pokial mala nema problem ked pije kravske mlieko a davas jej vsetko ostatne akorybu,zeleninu tak um je absolutne nepotrebne my sme zacinali od 9 mesiaca a mme 2 a pol roka a sme uplne zdravi,kedysi sa pilo len kravske umele mlieka neboli a deti boli fit takze pokial malej chuti a neskodi tak len pokracujte dalej bez UM🙂

cuculiatko88
12. dec 2013

podla mna mozes davat kludne kravske,aj niektori doktori hovoria ze je dokonca zdravsie ako UM 🙂

luba28
12. dec 2013

ano mozes,len do roka sa nedava plnotucne,lebo je tam vela tuku,....

maribell
12. dec 2013

ahoj moj maly ma rok a 4 mesiace ale uz od roka mu davame plnotucne kravske mliecko 🙂

milli30
12. dec 2013

ja keď som malého odstavila mal 1rok a automaticky sme prešli na kravské mlieko a UM som ani nezvažovala. aj doktorka nám to odporučila. a deťom dávame stále krvské mlieko a to má dcerá 5r. a malý 2,5r. tie práškové mlieka , ktoré volajú plnotučné im nechutia a ani im nerobia dobre.

tetapetra
12. dec 2013

@luba28 nie vela tuku, ale bielkoviny, ktore su tazsie stravitelne. Niektore matky maju mlieko s tukom aj viac ako 3%
@mimake uz mozes davat. Len si uvedom, ze si otvorila pandorinu skrinku 😀 tema UM a kravske mlieko je tu dost divoka

arasidka11
14. jan 2014

Fúha, kravské mlieko by som deťom aj do troch rokov nedala, potom sú deti alergické, zahlienené, majú často chytené priedušky, sople......to by som im neurobila, najlepšie kojiť, a keď už nie, a nechcú umelé mliečko, tak by som to radšej nahradila syrmi

sveta27
14. jan 2014

skus iné umelé mlieko, prípadne s príchuťou. A kým poslúchneš rady napr. @luba28 (odkiaľ máš tento názor? polotučné je skutočné mlieko rozriedené vodou, neobsahuje toľko vitamínov, keďže sú rozpustné v tukoch) najskôr sa poraď s pediatrom!!!

lucianka222
14. jan 2014

už som to kdesi písala, ja som odchovaná na kravskom mliečku priamo od kravičky od návratu z pôrodnice a to som sa narodila v 36tt. Som zdravá, bez alergií... Je to Tvoje rozhodnutie - Tvoja zodpovednosť... Každý je zodpovedný za svoje dieťa 🙂