Môže 16-mesačné dieťa piť kravské mlieko, keď odmieta všetky UM?

Zodpovedané
7. feb 2023

Dobrý deň,

mám doma 16-mesačnú dcéru. Budú to dva mesiace, čo som ju odstavila od dojčenia, pretože som opäť tehotná a užívam lieky. Keď som jej dala Sunar, tak ledva vypila 90 ml. Umelé mlieko odmieta a to sme skúšali viac značiek. Príde mi ešte malá na to, aby nepila mlieko vôbec a pila iba vodu a jedla tuhú stravu.

Môžem jej dávať kravské mlieko?

Nie je to ešte skoro?

Ďakujem

Dobrý deň,

po ukončenom 12. mesiaci môže dieťa piť aj kravské mlieko. Má to určité "ale" - NEMALO BY vypiť kravského mlieka viac ako 500 ml a ostatná strava by mala byť pestrá. A to najmä do obsahu kvalitných zdrojov železa (vajcia, mäsko).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas