Ovocie pre 8 mesačnú

21. apr 2022

Aké ovocie dávate vy deťom?? Vo forme výživy máme skoro všetky zavedené ale ja sa pýtam na riadne ovocie

belllinka
21. apr 2022

Najprv si mala zavádzať "riadne ovocie" a nie presladené výživy. Teraz ti už riadne ovocie nezje.

pribinak
21. apr 2022

Všetko domáce ovocie. Citrusy po roku.

malebiele
21. apr 2022

banan, jablko, hruska, mango, melon, broskyne, ringloty, cernice, v malom mnozstve kludne mesiacik dva mandarinky na ochutnanie, co ta napadne 🙂 zavisi aj od toho, ci ti papa kusky alebo nie

janka_266
21. apr 2022

Do ruky pekne, podľa správnej prezentácii blw, a veď normálne mu môžete dávať to, čo uz jedol

majlo1234
21. apr 2022

Zeny, a davate sezonne, ci barsjake maju v obchode? Lwbo vsade citam, ze davat sezonne/dostupne v nasom teplotnom pasme. A to moje ubohe dieta zacalo s prikrmami v zime a doteraz v podstate dookola tocim banan, hrusku a jablko😀

malebiele
21. apr 2022

@majlo1234 davam domace + co najdem v obchode

autor
21. apr 2022

@malebiele a keď ešte nemá zuby??

janka_266
21. apr 2022

To že nemá zuby nevadí, ďasná majú dosť silne, skúste im tam dať niekedy prst 😃určite by som nedávala jablko v celosti, ale napr. Banan, správne nakrajany by malo dieťa zvládnuť. Ale teda najskôr by som si pozrela ako sa má ovocie v celosti takému dieťaťu ponúkať 😃

malebiele
22. apr 2022

vobec nevadi, tak ako pise pani nado mnou, dasna su silne, vedia rozomliet jedlo... napriklad hrusku je dobra maslova, tam mozte aj hrubsie platky, jablko, ringloty tenucke platky a vsetko davat do rucky, nech si sama dava do pusy a skusa... samozrejme byt pri nej, keby nahodou.. ja som davala aj hrozno rozkrajane najprv na stvrtinky, potom na polky a teraz chce uz len cele, maly ma 17 mesiacov... ale tiez sme na to isli postupne, a napriklad teraz mi banan zje iba tak, ze on ho musi drzat v ruke, ja mu ho len osupem a sam papa, nechce sa nechat krmit 🙂 vsetko treba zacat najprv s malymi kuskami, tenkymi platkami, podla typu ovocia a nech urcite papa vyhradne sama, polozit do stolicky, dat na tanierik a nech sa s tym hra, zoznamuje sa