Polievka pre 4-mesačné bábo

19. okt 2023

dobrý deň dr nám doporučila spraviť malinkej aj polievku(od 3m daváme zeleninu) len zabudla som sa opýtať že ako ju mám spraviť môžem tam dať aj korenie soľ alebo ako? som prvorodička a poprípadne môže tak malé bábo aj slížky?

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patka06
19. okt 2023

Polievka v tomto prípade znamená zmes zavedenej zeleniny uvarenej vo vode, bez soli a korenia. 4 mesačnej by som ešte cestoviny nedávala

stanulienkat
19. okt 2023

Predpokladám, že pani doktorka je dôchodkovom veku.

autor
19. okt 2023
stanulienkat
19. okt 2023

Najlepšie si pozri na internete tabuľky, v ktorom mesiaci čo môžeš začať pridávať. Ak myslela polievku v tom zmysle, že naozaj je to len vyvarená voda zo zeleniny bez soli a príchutí, tak áno, ale inak nevidím zmysel zaťažovať tak malému bábu tráviaci trakt. Pani doktorka vyrastala v dobe, keď šesť mesačné deti žužlali klobásku údenú. Preto je ich generácia prvá v rakovine hrubého čreva na celom svete.

svetlonos
19. okt 2023

Nehnevaj sa, ja dr nie som. Mali sme vsak koli stahovaniu 2 dedske dr, pracovali roky na dedskom/ novorodeneckom ako vrcne lekárky. Boli uz starsie, skusene. Ale pri zmienke, ze 3 mesacne babo uz treba krmit zeleninou len krutili hlavou.
Ja by som namiesto varenia polievky zmenuila pediatričku.
To prosim ta neber v zlom ani ako utok na teba ale pani dr by sa mala preskolit a zadaptovat sa v 21 storoci.

bejbypd
19. okt 2023

V prvom rade nechápem načo kŕmiť trojmesačné bábätko už prikrmami a nemusím byť ani lekárka.. v druhom rade stvormesacnemu cestoviny? Haló kde sa ponáhľam? Mam tri deti a kľudne si na cestoviny počkali do ôsmich mesiacov ..véd s kľudom, dieťaťu v mlieku vôbec nič nechýba..

mimi3008
19. okt 2023

Sol a korenie? Nieeee. Ceestovinu??? Ved tam je lepok

ropucha6
19. okt 2023

Naco polievka? To uz davas prikrmy? Lepok kludne od 6mesiacs, nic vam neutecie…samozrejme bez soli a korenia…

dadka128
19. okt 2023

Podla mna začasu davať 3 mesačnému dieti zeleninu 🤣🤣🤣 .. vsetko az od 6 mesiaca pre nekojené zaciatkom 5 mesiaca .. kde sa ponáhlať 🫣🫣🫣 take male babatko ma byt len na mlieku ooochhh 🫣🫣🫣

lucia147852
19. okt 2023

Prikrmy od 3 mes? A pani doktorka je pri zmysloch ? Ak je babo kojene do 6 mes nepotrebuje nič iné. Na UM od 5 mes mozes začať s príkrmom a aj to je často len take ochutnávanie ako seriózne jedenie

sofia1979
19. okt 2023

Určite ešte len možno zmixovanu mrkvicku postupne iné ale to si pozri počítaj aby, si vedela čo môže také malé bábo

sofia1979
19. okt 2023

@lucia147852 tiež mi je divne možno by som ale ešte počkala ja som prikrmovala až od 6 to stačí

natall113
19. okt 2023

3 mesačne bábo prikrmy?? Nejako skoro

simca06022011
19. okt 2023

to davas 4m dieattu dva chody na obed? a v 6m mu upecies kacku?

kitycat
19. okt 2023

A ty si pri zmysloch, ze davas uz teraz prikrmy?

To nepribera ci co sa deje?

vkatush
19. okt 2023

Aby ťa tu ženy nezjedli, skúsim to pekne napísať.
(Nezjedzte potom mňa 😂)

1. Áno, zmeň doktorku. Žiadna príčetná doktorka ti nepovie, aby si kŕmila od 3m a dala polievku na 4m.

2. Začína sa s jedlom (rozumej príkrm) od ukončeného 4m, teda keď už začne 5m, ale v pohode aj neskôr.

3. Začínaš ideálne zeleninou, ktorú dávaš postupne, aby si videla, či nie je reakcia.
Tak pridáš nejaké ovocie. Pozri si tabuľky, čo sa kedy odporúča. Nemusíš sa nimi riadiť do detailov, ale aby si napríklad nedala hneď prvý ananás.
Zelenina, ovocie a tak ideš na mäso a žĺtok. Potom, postupne, môžeš zavádzať lepok. Niekto to robí bezvaječnými piškótami, niekto lyžičkou krupice či žužlaním nejakej kôrky. Potom môžeš aj polievku, zo zeleniny, ktorú máš zavedenú, prípadne vývar je vďačný. Máš na cestoviny čas, dieťaťu stačí šťava a zelenina.

4. Žiadne koreniny, soľ, nechceš mu zničiť obličky. Potom postupne korenie, či už petržlenová vňať, rasca, to sú také klasiky na začiatok.

Ja osobne odporúčam profil na ig peknepapkaj, ale máš veľa iných. A aj doktorky, či už detská_doktorka alebo pediatricka_denjas, mali nejaké posty k zavádzaniu.
Je veľa profilov, kde sa vieš inšpirovať, učiť, zistiť.

Ale ja by som na tvojom mieste naozaj menila doktorku s takými názormi. To aj naše babky prababky vedia, že toto sa dávno nerobí.

romi2706
19. okt 2023

Preboha

clarae
19. okt 2023

Zacala by som asponpo ukonceni 4 mesiaca, ak uz strasne moc chces cim skor prikrmovat. A zeleninkou, kazdy druh testovat 3 dni. Bezne sa zacina mrkvou alebo cuketou. Nas sa napr. po korenovej zelenine vyhadzal tak sme ju vynechali a testovali neskor (8mesiac), uz to bolo ok.

clarae
19. okt 2023

Bud zmenit lekara alebo nebrat vsetko doslovne a nastudovat si, alebo prihlasit sa na kurzy/prednasky. Ja mam tiez taku lekarku. Vypocula som si kadeco ako od 5 mesiaca ma babo sediet a mam ho obkladat vankusmi.

autor
22. okt 2023

akože nehnevajte sa niektoré ženy ste naozaj arogantné ak dáte takúto výchovu aj svojmu dieťaťu tak sa ani nečudujme že je svet potom taký zlý…ja som sa len slušne opýtala lebo tiež sa mi to nejak nezdalo.. a vy ktoré ste mi normálne odpovedali ďakujem som prvorodička