• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pomoc zápcha - prikrmovanie

26. októbra 2015 
@vlastadula Dobrý deň, môžem prosim vás ten odvar z vločiek dať aj 5 mesačnému dieťatku? A aké vločky mám kúpiť?
26. jún 2014 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte maminky . Môj malý má tiež problém so stolicou. Má o týždeň 5 mesiacov, kojila som ho žiaľ len 2 týždne, odvtedy je na Nutrilone 1. Od ukončeného 4. mesiace sme začali prikrmovať na radu dr. kašičkami od Nestlé, Hami, Nutrilon + dávali sme jabĺčko rozmixované s hruškou. Vždy mal problém so stolicou, mal ju len každý 3. deň. No teraz sa nevie vykakať len raz za 4 dni aj to mu dávam už glycerínový čípok. Nepomáha nám ani teplomer, ani rektálna rúrka. Masírujem stále bruško Pupíkom, cvičím s ním s nôžkami, no stále nič. Neviem, ako mu už pomôcť. Poraďte prosím , naša dr. ho nechce dokonca poslať ani len na sono :( chcem od nej odísť, ale podpísala som zmluvu na pol roka, tak mi ešte ostáva mesiac,no malého trápiť už nechcem
8. júl 2014 o 19:42  •  čaká bábätko, termín má vo februári 2014  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mischell86 skus slivk.prikrm najprv menej ako s kazdym prikrmom mozno pomoze
8. júl 2014 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj Marhulka,
necitala som ine prispevky, tak neviem, mozno sa budem opakovat....moj syncek mal na zaciatku tiez takto zapchu a ja som mu prestala davat mrkvu a ryzovu kasu. na obed som mu zacala davat tekvicu hokaido, alebo maslovu.a na veceru psenovu kasu (uvarit pseno), alebo taku instatnu z bio obchodu, iba zaliat teplou vodou. malemu to velmi chuti. pseno je najlepsie stravitelna bezlepkova obilnina a je najsladsia. takze zaruceny uspech :D. okrem toho po lyzickach zeleninovy vyvar. (ten robim tak, ze na 15 min dam varit zeleninu rozne zvysky, po uvareni tie zvysky vyhodim a je vyborny vyvar, ktory vyuzivam na polievky, rizota) a po lyzickach malemu trocha cez den davam. zapcha bola po par dnoch prec. tak snad aj vy budete skoro fit :D
12. júl 2014 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mamicky, potrebujem poradit. 9 mesacna dcerka uz nekakala vyse tyzdna. V podstate cely den len tlaci,ale nepodarilo sa jej zatial nic vytlacit. Skusala som i teplu vodu, caj na travenie, surove jablko, slivky, masaz bruska, ale nic. Skusila som aj teplomer, ale ta stolica je uz strasne tvrda a velka, takze bez uspechu. Najhorsie je, ze uz je taka plna, ze i jest odmieta a po kazdom kojeni mi vyzvracia mlieko cez noc. Moja doktorka sa tvari, ze ked malej budem davat surove jablka a caj, tak sa isto vykaka. Ale ja sa uz nevladzem pozerat ako sa trapi, tak uvazujem jej cez rektalnu rurku dat olej do zadocku (poradil mi to znamy - detsky lekar). Skusali ste to uz niektora? Alebo co by som este mohla skusit?
30. okt 2014 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lila794 kočky ja mám taký istý problém, kúpila som aj nočník a malá sa mi na ňom rozrevala až strach. Ona má mega stehienka, tak ju to asi tlačilo medzi nimi - ten výbežok.neviem čo s ňou robiť, nevykaká sa mi sama ani za svet ako ju prikrmujem - uvažovala som aj o tom, že jej nebudem dávať nič len MM aspoň 2 dni, ale to sa nedá, tá vidí niekoho žuť, tak by po ňom skočila - zmastí všetko čo jej dám. Skúsim ten džús od Hipp a asi aj tú kašu od nestlé - synovi som ju dávala ale sa mi z nej vysypal - tak uvidíme ako to ona znesie
8. dec 2014 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hamca ahoj, skús čipku , nech jej to tam zmäkne chúďatku . my sa tiež trápime :frowning2: nie až takto, ale tiež musím dcérke pomáhať s kakaním. Na začiatku tu bola spomínaná slivková kaša od Nestlé a slivkový džús od Hipp, idem to zajtra kúpiť, uvidíme čo to spraví.
PS: to čo ti poradil lekár by aj mohlo zabrať, mňa napadol a klistír, ale neviem, či to takéto detičky už môžu - možno 1 x aby sa jej teraz uľavilo - myslím tvojej malinkej
8. dec 2014 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lckk ahoj, musím sa opýtať to čo je toto? " tekvica hokaido, alebo maslová" počujem to prvý krát - dík za odpoveď :slight_smile:
8. dec 2014 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evinarat no už som po 10 dňoch skusila prírodný klistir pre deti a taktiež som jej par dni potom dávala lactulozu,to je na riedenie stolice a tiež je to prírodné. A aj teraz dcéru sem tam zapecie,ale to už po 2 dňoch dávam lactulozu a hneď sa vykaka.
8. dec 2014 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tekvica hokaido, je tekvica hokaido :D, oranzova, gulata, celu jesen mala sezonu az doteraz. bohuzial momentalne zozenies uz iba z dovozu. predavali ju na trhoch aj v obchodoch. v bille, lidli, tescu, kauflande. teraz uz iba niekde. maslova tekvica je tekvica hlavne na omacky, jemne zlta. teraz je najviac v predaji tekvica na pecenie
9. dec 2014 o 08:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evinarat malej kľudne môžeš dať taký mini klystyr - kúp v lekarni veľkú striekacku,nasad na to rektalku a urob zmes teplej vody a oleja.a vstrekni jej to do zadocka.je to určite lepšie ako čipky/ten glycerinovy je ok/.tieto klyzmy robia aj v nemocnici deťom pred zákrokmi.
9. dec 2014 o 09:06  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hamca inak s laktulozou dávaj pozor.
9. dec 2014 o 09:08  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Upozornenie
Používateľ je nedôveryhodný. Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.
jooj pri takom malom bábätku by som asi nič iné nedávala iba mliečko a potom ked už je staršie tak pri zápche pomáha pohanka a kašičky z nej http://akoapreco.com/pohanka-preco-ju-jest/
26. okt 2015 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Upozornenie
Používateľ je nedôveryhodný. Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.
treba papat vela vlákniny .. a pohanku by som neodporúcala môže sa az od 8 mesiaca http://akoapreco.com/pohanka-preco-ju-jest/
26. okt 2015 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok