Prikrmovanie štvormesačného bábätka

legatka
26. máj 2013

Ahojte kocky, mam 4 mesacneho syna, ktory nam od malicka prespal celu noc bez papania, max. raz v noci sa zobudil, teraz mame skoro 4 mesiace a maly sa zacal budit aj 3 krat za noc zo strasnym revom od hladu...cez den ho tiez kojim niekedy aj kazdu hodinu...je mozne ze je hladny a treba zacat prikromovat..lekarka my vyslovene povedala ze netreba, ale mne sa to nejak nezda ved ked je taky hladny...dakujem za odpovede

katrinka8
26. máj 2013

@legatka - dovodov, preco sa budi, moze byt viac, nielen hlad - moze to byt smad, mozno len potrebuje pritulit... Ale ak mas pocit, ze je hladny, tak ho proste nakoj a mas po probleme. Mne sa mala tiez v takom veku cez den kojila aj kazdu hodinu niekedy... No co uz, treba to vydrzat, hoci je to narocne niekedy, ale neboj sa, prejde to. Je zbytocne davat babatku prikrm tak skoro, ak nemusis. Deticky sa v noci proste niekedy budia viac - moze to byt tym, ze nevedia spracovat viac podnetov, ktorym sa im cez den dostava, moze prekonavat obdobie rastoveho spurtu (vtedy deticky viacej jedia, lebo rychlejsie rastu - nepamatam si presne tie obdobia, kedy to je, kukni na nete - tam je to rozpisane, kedy to byva), mozno je po ockovani, idu mu zubky... Pri takych detickach clovek niekedy proste neodhadne, treba patrat. Ak citis, ze je to vyslovene hlad, ak sa upokoji, ked ho nakojis, tak ho koj castejsie - neboj sa, je to len prechodne obdobie 😉

legatka
autor
26. máj 2013

pretoze uz nam ani 4 dni nekakal, takmam pocit ze nema co kakat ked vsetko spracuje, no a zubky mu zatial nejdu tak neviem..ved budem to sledovat ci to prejde alebo nie, cajik mu davam cez den ale nepomaha..aj tak je stale hladny. ale dakujem skusim si to prestudovat tie obdobia..

nikolet_89
26. máj 2013

@legatka ahoj ja osobne by som mu vyskusala dat UM na noc alebo aj cez den na skusku aspon by si zistila ci sa napapa viac a dlzka papania sa predlzi, alebo nie...poznam mamicky co kojili, mali mliecko, ale detom to jednoducho nestacilo, lebo mali slabe mlieko...a su aj rozne kasicky od 4m ktore mozes vyskusat

marcelatje
26. máj 2013

@legatka kojené dieťatko nemusí kakať aj 14 dní. To že ti prespal celú noc je skôr výnimka, väčšina detičiek sa v noci budí často, dokonca aj keď ako malé bábätká v noci spali , vekom sa môžu začať budiť viac krát čiže je to úplne normálne. Ja by som určite neprikrmovala veď ten jeho hlad (ak je to hlad) vyriešiš predsa kojením.......Mne sa malá budila niekedy aj 10x podudkala a spala ďalej a podvýživená určite nebola 😀 😀 😀 😀
Ak začneš dávať UM znížiš tvorbu MM
No a stále mi nikto nevysvetlil čo to to slabé mlieko vôbec je 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

mamainprogress
26. máj 2013

@legatka pri malych detoch sa stale vsetko meni. Prespal celu noc 4 mesiace to je pekne ale nezvycajne, mozno sa mu to uz nepodari dalsi rok a pol ale nie kvoli hladu. Vsetko je obdobie a meni sa. Ak das na vecer UM niekolko dni za sebou, znizi sa tvorba MM- bud s tym zmierena nez das UM. S inymi prikrmami by som pockala do 6m, babo ma cas. Ale to je len moj nazor, ako som to robil ja, babu sa asi nic nestane ked mu zacnes vecer davat kasu a um...len si mozno zvykne na dudel a moze sa stat ze bude odmietat prsnik.

nikolet_89
26. máj 2013

@marcelatje ahoj znamena to to, ze mozes kojit kolko chces a dieta stale place po chvilke od hladu, pretoze to mlieko nieje dostatocne huste pren, mala to aj moja mama a xy zien z nasho okruhu a to ze da UM neznamena, ze znizi tvorbu, ale ze ak to pomoze malemu aby lepsie v noci spal tak preco nedat raz denne ?? vsak mu moze dat najprv prso a pol hodinku nato UM ja v tom problem nevidim

marcelatje
26. máj 2013

@nikolet_89 dieťa treba dojčiť na požiadanie čiže aj každú chvíľu ak chce, niečo ako slabé mlieko neexistuje. Je jednoduchšie dať UM a tvorba MM sa tým na 100% zníži 😉

nikolet_89
26. máj 2013

@marcelatje nemyslim, ja osobne som kojila 3 tyzdne nie preto, ze som nechcela, ale zastavila sa mi tvorba malu som prikladala pomaly kazdych 20 min a ani to nepomohlo, brala som rozne pripravky od dr...nieje pravda, ze kto chce kojit bude

marcelatje
26. máj 2013

@nikolet_89 česť výnímkám......ja som prišla z nemocnice s fľašou, malá na UM a po 6 týždňoch dokrmovania, cievkovania sme sa výlučne kojili.
Zakladateľke témy radím len dobre, pretože zarábanie mlieka, sterilizácia a všetko okolo toho je dosť otravné 😖

monuska342
26. máj 2013

@legatka takze po prve ziadne slabe mlieko neexistuje
taketo rady ani nepocuvaj to ze sa stale budi neznamena ze je hladny ja mojho stale kojim cez den papa vselico a v noci je hore aj 6 krat
UM nedavaj nielenze si znizis tvorbu ale ho naucis na flasku a zacne ty odmietat prsnik......ja viem ze vyskusat prikrmy je hrozne lakave ale vydrz aspon do 5 mesiaca 🙂
ma teraz rastovy spurt takze len prikladat 🙂

josenka
26. máj 2013

@legatka Neponáhľaj sa s príkrmami, ani s UM, lekárka ti poradila, že netreba, baby ti tu radia, že netreba... Bola si šťastná mamina, keď ti v noci prespal, ale pri bábätkách sa to mení. Môže sa budiť aj preto, že mu chýbaš, chce svoju maminu a on to zatiaľ najlepšie pozná cez mliečko, MM nie je iba o hlade, ale aj o istote pre bábätko. Ako som si všimla, zrejme máš len jedno dieťatko, tak si ho uži, dojči, keď potrebuje, môžeš si vtedy pozrieť film, prečítať knihu 🙂 a ak ťa v noci obťažuje vstávanie k malému, daj si ho k sebe. Neboj sa, zo všetkého vyrastie. 🙂

xlucia
26. máj 2013

@legatka skus dat vecer flasu UM, a v noci len kojit. uvidis ci bude zmena

legatka
autor
26. máj 2013

dakujem za rady, je to prve babo takze je to zlozite rozhodnut za neho hehe..ale pockam este nejake dva tyzdne ci sa to zlepsi a ked nie potom to budem riesit...snad sa to nejak ustali zase...

carodejnica
26. máj 2013

@legatka prosim ťa, ak chceš ďalej kojit, fľašu určite nedávaj, plač bábätka nie je len o hlade, potrebuje ta cítiť,
k tej fľaši môj syn patrí k deťom ktoré ked skúsili fľašu, tak odmietali prsník, fľaša kazí prisatie, ak bude nutné dokrmovanie tak alternatívtým spôsobom. Najviac o dojceni sadozvies, na stránke www.mamila.sk. Ja niekedy zasnem aké bludy a mýty sa človek dočíta na MK, fakt sa nedivim, že s týmito nezmyselnými poverami mnoho mamičiek nedojci. :- (
Babo place, buch fľaša s UM, jasné že na prvý sup vypije veľké množstvo, lebo mu z toho ľahko tečie, UM je oveľa ťažšie stráviteľne, ako MM. Takže babo vydrží dlhšie nepapat, tak vznikli bachorky starých babiek o slabom mlieku.

reanda
26. máj 2013

@legatka ked je hladny, tak ho dojci, preco by si ho mala niecim inym prikrmovat? 😕 .. tri krat za noc pri stvormesacnom babatku furt nie je vela a to, ze doteraz prespal celu noc bola uz uplne vynimka.. este sa moze zacat budit aj castejsie a stale to bude normalne.. podla mna nemas vobec co riesit

kacena4
26. máj 2013

@legatka asi v 3 mesiaci sa ti meni tvorba mlieka preto moze byt ten plac porad sa s laktacnou poradkynou ale dalej koj na poziadanie inak prides o mliecko. a place od hladu??? povedal ti to?? nie kludne to mozu byt koliky, kakat nemusi aj niekolko dni aj tyzden dva ak je plne kojeny lebo vsetko mliecko spracuje pre seba dolezite je aby cikal a mozno v tomto hnusnom pocasi chytil zapal usiek a preto je taky oplakany a preto aj cez den tak casto kojis lebo pri papani ho bolia uska a nevytiahne kolko by chcel. neviem posudit. to su len moje skusenosti s mojimi detmi
nemusis prikrmovat od 4 mesiaov sa prikrmuju deti na UM ani kasu netreba a odivujem malickeho ze prespal takmer celu noc je to vynimka ja mam 6 mesacneho chlapceka a papa takmer kazde 3 hodiny den noc na poziadanie. takze je tolen take prechodne obdobie. maj trpezlivost a uvidis ako sa to po par tyzdnov upravi. drzim palceky

vamajka
26. máj 2013

@legatka ak chces kojit aj nadalej UM urcite nedavaj pretoze uz aj po prvej flaske ti moze zacat odmietat prsnik. Ked vyskusat UM na noc tak jedine lyzockou alebo striekackou. Materske mlieko ma kazda zena rovnake neexistuje slabe to bola taka povera za cias nasich mam vtedy stal sunar par drobnych a malo ktora vydrzala dlho kojit. Pri 1 kojeni davaj pit len z 1 prsnika zozaciatka je mliecko redsie to mu uhasi smad a potom ide mliecko hustejsie a to mu uhasi hlad ak pri 1 kojeni prsniky striedas tak sa z oboch moze napit len toho redsieho mlieka a moze byt za chvilu hladny. Ver mi kojila som do dvoch rokov a tiez som ho chcela odstavit ako 4 mesacneho z tych istych dovodov ako ty no som stastna ze som to nespravila. Ked je dieta kojene prikrm staci davat od 6 mesiacov. Kojene dieta nemusi kakat aj viac dni lebo Mater.mliecko je velmi dobre stravitelne, takze ho vsetko stravi a nepotrebuje kakat. Ja som si maleho davala spavat k nam do postele a prestal sa budit. No ma to jednu navyhodu, ze teraz je prvak a stale chodi k nam spavat 🙂 ale raz sa to urcite odnauci. Takze len koj a prikladaj a mliecka bude dost ak ti mozem poradit kup si mesacnik "DIETA nielen pre rodicov" vyborny casopis dozvies sa tam vela zaujimaveho aj o kojeni pisu do neho lekari takze neobanujes ja si ho kupujem doteraz a to ma maly 7 rokov

vamajka
26. máj 2013

@nikolet_89 sorry , ale ked si neni dostatocne informovana tak tu nepis take somariny, lebo vela ludom skor ublizia ako pomozu len tak pre tvoju informaciu kazda zena ma rovnake materske mlieko akurat zo zaciatku je redsie ktore mu uhasi smad a neskor tecie huste proti hladu preto pri jednom kojeni treba ponuknut len 1 prsnik. Slabe mlieko neexistuje

loxa
26. máj 2013

take somariny ako som sa tu docitala , uz som davno necitala..BTW babo urcite nieje hladne..vstavat 3x za noc je luxus, ktory si vacsina zien nemoze dovolit a nehladaju nahrady..

mamcas
26. máj 2013

@nikolet_89 neexistuje slabe mlieko!!! Sorry ze takto tvrdo,ale vyrok slabe mlieko neznasam,proste neexistuje. Ked je dieta hladne treba Ho prikladat,striedat prsniky nech sa zvysi produkcia mliecka a nie davat umele,ktore zasyti urcite viac a nadlhsie ale ma daleko od materskeho.

mamcas
26. máj 2013

@vamajka uplne suhlasim,az na jednu vec 🙂 ja mam druhe dieta a pri prvom som sa neskutocne natrapila s rozbiehanim mliecka,stale som mala pocit,ze je hladny. Nakoniec som zacala davat oba prsniky a maly bol spokojny. Teraz mam druheho a od zaciatku som mu striedala a tak aj papa. Ved ked je este hladny nepoviem mu,ze druhy nedostanes 🙂 Dolezite je aby si vhtiahol aj zadne mliecko a to si vytiahne ak bude na prsniku dlhsiu dobu. A tiez na rozbiehanie mlieka je dobre striedat prsia,satie to stimuluje a ked z jedneho papa,v druhom sa tvori 🙂

vamajka
26. máj 2013

@mamcas ako komu vyhovuje ja som mala asi mlieka dost , tak mu stacilo z jedneho, poradila mi to tak lekarka a ako som uz pisala casopis DIETA je vynikajuci

ela2710
26. máj 2013

@legatka moja Nellynka je kojena, celu noc mi zacala prespavat cca. od 8,5 mesiaca, aj to len par dni a zacala sa znovu budit sice len raz, ale pred tym sa budila kazde 2-3 hodinky....male babo potrebuje papat aj v noci....a moj Tomasko sice kojeny nebol, pil UM, ale v noci sa budil tiez, celu noc prespal od toho cca. 5 mesiaca a to bol na UM, myslim, ze je to teda uplne normalne, ze sa v noci budi 😉 treba len nakojit a spat dalej, proste ten prvy rok je spankovo najtazsi 😀

stanislavao
27. máj 2013

to ze sa dieta zacalo budit na hlad nieje dovod na prikrmovanie. este je malicke a ze vam doteraz v noci prespal, ste mali velke stastie. moje deti do 3 rokov neprespali jedinu noc, jedli v noci kazde 2 hodiny. treba to obdobie len preckat. prikrmovat zacnite od 6 mesiacov - na olovrant nastuhane jablcko, potom neskor na obed vareny zemiak, mrkvu. zatial treba len mliecko davat podla poziadaviem dietata.

marylis
27. máj 2013

Urcite by som pockala aspon do ukoncenia toho 4.mesiaca. Ved nazory odbornikov sa na tuto temu roznia. Niektori tvrdia, ze sa ma zacat prikrmovat uz od 4.mesiaca, ini ze sa ma pockat az do ukonceneho 6teho. Ty svoje babo poznas najlepsie a vies ci je hladne, alebo ci mu je nieco ine. Ja osobne by som mozno vyskusala na vecer dat kasicku. Ak uvidis, ze to problem neriesi, alebo by mu to este nesadlo, tak pockas este mesiac-dva. 😉 Urcite mu tym neublizis ;) Moja mama mi davala kasicku od 3.mesiaca, pretoze nemala vobec mliecko a z feminaru som vracala a nechutil mi. Ked zaviedla kasu, konecne som zacala priberat a prospievat. 🙂

junkfoood
27. máj 2013

@legatka mne sa maly prve 3 mesiace budil len jeden krat, vynimocne dva krat..po troch mesiacoch sa zacal budil castejsie a niekedy je to 5-6 a viac krat..skusila som po 4tom mesiaci na veceru kasicku, absolutne to nepomohlo, budi sa stale rovnako..v zufalstve som skusila aj UM, to vobec nechcel, takze tak..kojim stale vzdy ked sa v noci zobudi..niekedy aj kazdu hodinu..nepomozes si..niektore babatka spia a ine nie..mame smolu ze tie nase nie..

kaja1515
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcelatje
27. máj 2013

"...Dojčenie je oveľa viac ako len pitie mlieka. Dojčenie poskytuje deťom úľavu od bolesti, možnosť jednoducho zaspať, upokojuje ich, reguluje im mnohé telesné funkcie ako dýchanie, srdcovú činnosť, telesnú teplotu, znižuje prežívanie stresu či bolesti a pod...."

dupka38
10. jún 2013
dupka38
10. jún 2013

maš pravdu ja taktorobim amoja mala je oveľa spokojnejšia a papa aj moje aj umele mliečko!!!