Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Príkrmy

Zavádzanie detských príkrmov
veronika4495
22. aug 2019

Ahojte chcem sa spýtať odkedy ste dávali dieťaťu napríklad marína keksy do mlieka, alebo krupicu na večer doliatú mliekom. Malý má 5 mesiacov a je o 6 týždňov skôr narodený, máva koliky s príkrmami sme začali asi pred 2 týždňami len s ním je problém ani zemiak moc nechce, akurát mrkvu mi raz celkom pekne zjedol, brokolica to vôbec, dnes som mu robila cuketu no ale zas neúspešne...:/ jeduje sa vyplúva to len mlieko chce...a v noci sa stále budí aj každé 3 niekedy dokonca 2 hodiny na jedenie už som mu aj znížila nočné dávky ale aj tak si myslím že už by toľko nemal jesť na svoj vek už má asi aj vyše 7,5kg...chcela som večer sksiť spraviť trocha krupice a doliať mliekom či ho to viac nezasýti...len aj tie príkrmy ma jedujú :ú

lula313
22. aug 2019

Dcéra bude mat 17 mesiacov a do dnešného dňa nejedla Marina keksy(a ani nebude) a krupicu tiež nie. Mliečne vyrobky ako jogurt z kravského mlieka som zaradila až po 8,5 mesiaci. Krupicu tiež nebudem dávať, lebo naštuduj si, že navyzivnejsie pre dieťa je jest kase varené z celých zrn, keď ju budeš varit z krupice, možno bude dieťa zasytene, ale nebude mat z toho nič. Ešte je dieťa male, tieto prvé prikrmy sú o nejakom ochutnávaní, nie, že ti zje hneď cely hrniec, musis byt trpezlivá a naštuduj si v skupine o prvých príkrmoch, aké potraviny máš kedy dávať, nech vieš dieťa rozjest a nemat s ním problem. Mne napr. Dcéra zje aj dnes kyslú domacu marhulovu vyzivu, lebo som ju nekrmila sprostostami a doteraz nebola nejako chora, nemala sople, alergie na jedlo..

bobula46
22. aug 2019

@veronika4495 urob mu ne/mliečne kaše ale tie Marína keksy ani nič podobné mu ešte nedávaj. V DM sú bio kaše pokiaľ chceš kupovať, prípadne má aj hipp, Nestlé, hami, pokiaľ chceš domáce tak si kúp napríklad ovsené vločky, pomixuj ich a urob s tým.
Lebo keď už mu dáš sladký keksík tak ti nebude chcieť ani tú mrkvičku
Skús ešte dať papať batatový zemiak, ten je sladký, deti ho papajú, špenát to isté... Pokiaľ mu chutí mrkva tak vždy daj mrkvu a ku tej napríklad domiešaj lyžičku brokolice, špenátu... Vždy niečoho nového.
Má ešte len päť mesiacov, nemusí sa z prikrmu hneď najesť, stačí ochutnať a potom dokrmit mliekom.
Hlavne maminka NESTRESUJ 😇😇💕 Niektoré detičky začnú v štyroch mesiacoch papať a ide im to hneď od začiatku, niektoré prespia v pol roku, ale NIEKTORÉ nespia do 2,5 roka a žijú na termixoch. Nech je tvoje dieťa akékoľvek, robíš preň to najlepšie čo vieš 🙂
A na koliky skúste babycalm, nás zachránil 🙂

ivusikk
22. aug 2019

Na marina keksy mlieko a krupicu má ešte veľmi veľa času. Ja osobne to nemam v pláne ani dávať. Veď má len 5 mesiacov, keď nechce príkrm treba ešte počkať a pomaličky skusat. Načo to zbytočne siliť

3petka
22. aug 2019

@veronika4495 Podľa mňa by mal najprv zvládnuť normálne príkrmy najprv zelenina a potom ovocie a až potom keksíky a iné veci, ktoré mu samozrejme chutit budú lebo sú sladké

stanicek11
22. aug 2019

Kravske mlieko po 3r by malo az ja osobne nedam vôbec:D

ludkka0407
22. aug 2019

Ahoj,s nocnym spankom ti nepomoze krupica.maly ma skoro 7 mesiacov a dodnes mi prikrmy velmi nezje,zo zaciatku par lyziciek.spat celu noc zacal asi pred tyzdnom (dovtedy sa budil kazde dve hodiny v lepsiu noc,inak aj kazdu hodinu),to jest okolo osmej pol deviatej zaspi,v noci sa zobudi raz/dvakrat,dam cumel,pohojdam a spi dalej do cca pol siestej,cez den spi par krat po polhodine (mam aj starsie dieta,takze je to dost o drzku).a prikrmy?najprv zeleninu na obed,potom bud pridaj maso k obedu alebo ovocie na desiatu a potom az nejaku tu kasu.drzim palce,viem,ake je to narocne,uz sme parkrat zacinali od zaciatku.ozaj,ak ho budes silit do jedla,dosiahnes opak,nebude chciet vobec.este raz,drzim palce a vela trpezlivosti

pracujucazienka
22. aug 2019

Maly dostal Marina keks asi pred týždňom a včera mal 17 mesiacov ale vieš je rozdiel dať kúsok alebo cely balík.Ono treba byt trpezlivá v príkrmoch aby sa ti dieťatko pekne naučilo papať času na keksík ma ešte dosť.Krupicu som ešte nedávala len puding na kostovku.Ono hlavne zo začiatku treba dávať bez cukru aj soli aby sa naučil na čisté chute.Nedavat na silu jesť lebo bude mat odpor k lyzicke.Vsak daj variť len pól mrkvy a skúšajú tri dni ak nič tak zemiak atd.Vplyv jedla na spánok ma jedine taký že pokial mu dáš ťažkú krupicovu kasu do toho malého bruska bude mu akurát tak ťažko a preplace celu noc.Sam vie kedy je hladný od toho sa neda odnaucit(v noci)nikdy ho Neoklameš čajom iba si zvykne že nedostane jesť v noci ale piť a keď sa budeš snažiť odučiť od plienok budeš si búchať hlavu že čo za blbosť si spravila.Prajem veľa šťastia a nervou.Dobru chuť 🍏🍌

veronika4495
autor
22. aug 2019

@lula313 veď som nikde nepísala o hrnci krupice len štipku lyžičky uvariť vo vode doliať vodou a mliekom a v papieri o príkrmoch som mala od 10. dňa zaradiť lepok pretože sa má dávať skôr ako pred 7 mesiacom inak môže vzniknúť alergia, alebo celiakia ale ďakujem.
@pracujucazienka samozrejme nie celý balík jeden keks rozdrviť do mlieka bežne to v mojom okolí dávajú preto som sa pýtala ale ok 🙂 samozrejme by to nebolo s cukrom ale malý má reflux a zahusťovať vkuse nutritonom ktorý mu nerobí dobre tiež nie je výhra...

veronika4495
autor
22. aug 2019

@stanicek11 veď ja som nikde nepísala o kravskom mlieku štipku krupice som chcela uvariť vo vode doliať vodou a zarobiť mlieko keďže aj tak potrebuje zahustené...

sonicka96
22. aug 2019

@veronika4495 krupicu som dala prvý krát myslím v 9-10m 🙂 a keksy papá od roka 🙂

sapetka
22. aug 2019

Krupica nema vplyv na to aby ti dieta prespalo noc. A marina keksy? To si myslela vazne?😁prikrmujes len 2t daj mj cas je normalne ze vela nezje alebo mu este nechuti a chce mlieko. Kde sa ppnahlat🤷‍♀️

sonicka96
22. aug 2019

@veronika4495 tak mu skúšaj dávať rôzne príkrmy..nemusíš sa riadiť tabuľkami ja som tiež nezačala mrkvou či jablkom 🙂

ivusikk
22. aug 2019

Od 10teho dňa zaradiť lepok ? Určite ? No najskôr sa má začínať zeleninou potom ovocím a keď sa pekne rozpapa skusat kasu. Neviem no neriskovala by som tieto experimenty s krupicou a keksami, môže akurát tak s toho preplakal celu noc čo mu to zaťaží bruško. A prečo tak malého ho chceš už začať odnaucat od papania v noci ?? Ja som v noci do 9teho mesiaca vstávala k malému každé dve hodiny niekedy aj hodinu a pól a teraz má 10 mesiacov a prespí celu noc, sám sa tak nastavil.

veronika4495
autor
22. aug 2019

aj doktorka vravela že od pol roka by už v noci jesť ani nemal maximálne tak raz...mne tak ale ani nejde zasýtiť ho ako zahustiť mu mllieko aj niečim iným ako nutritonom ktorý mu nerobí dobre...a áno myslela som tie keksy vážne tiež som jedávala tie feniklové jeden keks rozdrvený v mlieku a nič sa nestalo kamarátka ich bežne malej dáva aj do jablka akurát sa dobre vypuká...a áno ten papier o príkrmoch mám od známej ktorá robí v nemocnici...neviem mne zas príde prehnané nedávať dieťaťu pomaly nič do neviem kedy veď si musí aj zvykať jasné že nie hneď všetko ale v malých množstvách...veď skôr mu potom tú alergiu vyrobím...viem že najskôr začínať zeleninou a ovocie až neskôr...ja neviem mne sa napríklad nepozdávajú tie nemliečne kaše...

pracujucazienka
22. aug 2019

@veronika4495 pozri sa pytala si sa tak sme ti odpovedali..na každej z nás je čo dá svojmu dieťaťu a nikto ti to nemôže ani prikázať ani zakázať poznám ženy čo dávajú deťom segedín od 4 mesiacov a ďalšie čo chcú výlučne kojiť najlepšie do 3 rokov.Ono pre niečo sú odporúčanie od lekárov čo kedy dať ale keď to malemu nechuti nebudem na na silu tlačiť keď jedine čo tým dosiahneš bude nechuť.

pracujucazienka
22. aug 2019

@veronika4495 a neviem vlastne sa čo si pýtaš radu keď máš svoj názor a vlastne ta ani nezaujíma čo ti kto poradí.Tak to rob podľa papiera keď mu veríš

veronika4495
autor
22. aug 2019

ved v pohode ja sa nehádam neberiem vám váš názor hovorím len čo mi bolo povedané a pýtam sa na to skôr môj názor ti vadí ja sa tu nehádam len ukazujem čo som dostala ;)
@pracujucazienka

pracujucazienka
22. aug 2019

@veronika4495 však ani ja tebe tvoj ale keď ti niečo napíšeme príde ti to ako blbosť.Porad sa s pediatrickou pokial ste predčastne tak sa podľa mna dávajú inak prikrmy

veronika4495
autor
22. aug 2019

@pracujucazienka neviem kde si nabrala že iné názory beriem ako blbosť...akurát som rozobrala čo mi bolo povedané ale v pohode nejdem sa tu dohadovať nepatrím k tým, ktoré baví vyrývať pre každú otázku alebo názor ;) vďaka všetkým

asia83
22. aug 2019

@lula313 Doteraz nebola napríklad aj v škôlke, že? Počkajte, keď pôjde do škôlky. Môžete ju kŕmiť otrubami, celými zrnami, Boh chráň cukor, zelerom, cuketou, držte ju na diéte, garantujem vám, že v kolektíve bude chorá. Dajte jej poriadne najesť a možno získa lepšiu imunitu. Vlastná skúsenosť. Moja je horšie ako vaša, ale nie mojou vinou ako je to u vás. Ja jej dám aj slaninu aj klobásu aj čokoládu od zaciatku, ale ona NECHCE. V škôlke nonstop chorá.

asia83
22. aug 2019

@sapetka Moja pila krupicu v Sunare ako trojmesačná. Tu je. Aj keksy som jej dávala, ale keďže ona nie je jedák, máločo zje. Aj sladké.

lula313
22. aug 2019

@asia83 chodi do detských kutikov, chodila na plavanie(teraz v lete nie, lebo rodičia majú bazen, takze pláva tam), chodi na Montessori dielnicky, ihriska, nie je doma segregovana, čiže keby mala byt chora, tak je. Pripisujem to tomu, že keď mi spraska každý deň 300 ml domácej vyzivy, čo je tak pól kila ovocia, k tomu kvalitne zeleninové prikrmy(nekupujem tu zeleninu v tescu), tak sa to musí aj niekde odraziť..

cee_68
22. aug 2019

@veronika4495 Pozri si toto: https://www.1000dni.sk/. Vypracovane naozajstnymi odbornikmi, ja som nic ine neriesila.

evittam
22. aug 2019

@veronika4495 Riad sa vlastným zdravým rozumom. Skus ochutnať len mrkvu či zemiak alebo cuketu. Chuti ti to? Ja som od začiatku robila prikrmy minimalne z dvoch druhov zeleniny, nikdy som nečakala 2-3dni na ďalšiu (nie sme alergici), oxhucovala som bylinkami, rascou,...casom malinkou štipkou soli (na prikrm na 2-3dni-obe deti zjedli na posedenie 100-150g) nie pre slanost ale pre podtrhnutie chuti zeleniny a celého prikrmu. 😉 Obe deti dojcene kym sa same neodstavili-cca okolo 10.mesiaca. Od roka kravske mlieko ale velmi malo, skor výrobky. Ďalej od roka jedia to co my-bez problémov. Mame pestrú, zdravú, vyváženú stravu. Syn bol naposledy chory pred 11.rokmi, dcérka este vobec. Ak nepocitam par soplov.

asia83
22. aug 2019

@lula313 Detské kútiky raz za čas na hodinku sú NIČ. Škôlka, minimálne 4 h VKUSE medzi 20 deťmi bez rodičov-dozoru, to je zaberák. Ja vám prajem, aby sa vám choroby vyhýbali.

sapetka
22. aug 2019

@asia83 tiez si myslim ze detsky kutik sa neda porovnat so skolkou😁

pracujucazienka
22. aug 2019

@veronika4495 ale nikto sa neháda ani nič podobne ale keď ti človek poradí a ty jeho komentár okamžite znegujes tak je to asi pre teba blbosť.Pozri riad sa zdravím rozumom a všetko bude v poriadku.Vies ono orgány sú vnútri v tele a tie nevidíš voľným okom že sú choré obličky malých detičiek nezvládajú taký nápor ako dospelého.Ono sa to nemusí ukázať hneď ale pokial mozes pre svoje dieťa spraviť to najlepšie tak si myslím že taka maličkosť ako je počkať s prkrmami nevhodnými pre 5 mesačne bábätko je najmenej.Presli sme si tehotenstvom,pôrodom tak si myslím že počkať s keksom je malina 😉

kristina2412
23. aug 2019

@veronika4495 ja som dávala krupicu od roka,keksik mala asi v 10 mesiacoch. Ale ak chces dávať keksy a krupicu skôr,tak by som určite hľadala zdravsiu variantu , v DM majú napr.spaldovu krupicu a je oveľa lepšia ako obyčajná, tiez sa dajú nájsť keksy ktoré sú sladené jablkom ,prípadne ryzovym sirupom.,napr. kacenky od Zemanky atď.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli