Poradíte s príkrmom 5 mesačnej dcérky?

dada4444
29. okt 2013

Dcérka jedla zo začiatku (asi 2 týždne) pekne, ale teraz zrazu začala odmietať aj zeleninu aj kašu. Keď zje trochu zeleniny, tak potom už nechce mlieko, ak mi prestala priberať. Poraďte mi. Večer som jej dala do kaše banám, lebo ten si veľmi obľúbila, tak to mi zjedla, najprv síce nechcela, ale skúšala som to naďalej a zachutilo jej to.

dagmar15
29. okt 2013

Ahoj my sme mali s príkrmamy tieš problém malá raz jedla,raz nejedla...bola iba na mlieku,tieš nepriberaa vela teraz jej ide 7dmi mesiac a do jedla sa tak riadne pustila až teraz,ak ste boli u doky a nemá žiadny problém myslím že je individuálne ako bábo začne jesť prípadne každému chutí niečo iné takže len skúšať a hlavne nedávať na silu 🙂 prípadne stále obmieňať,vymýšľať nové jedlá 🙂 a s novými chuťami sa bábo oboznamuje dlhšie my sme sa s presnidávkou prplali asi týžden a potom jej zjedla polovicu,tak isto to bolo aj s mäskom a tak 🙂

kubkatka
29. okt 2013

asi jediné, čo môžem poradiť, je vydržať....ja viem, je to otrepané a zdá sa, že neúčinné, ale inak to nejde.....chuť mlieka či už UM alebo tvojho je tak špecifická, že dieťa musí mať šok, ke´d ochutná niečo iné.....ale, skúšať, skúšať. aj u nás bolo také, že schudol až to bolo vidieť, ale zvykol si, vždy som ho "dodžgala" mliekom, alebo niečím, čo mu chutilo, ale zeleninou treba začať, ovocie samotné nechaj na neskôr. skús také zeleninové sladšie chute: karotka je po sparení sladučká, maslová tekvica, a do večernej kaše môžeš dať aj sušené hrozienka predtým ich spar v horúcej vode, aby trošku napučali-je to prírodný cukor. aj kaleráb je sladký..... držím palce 🙂

mirkami7
29. okt 2013

my sme mali teraz 6mes,a tiež sa už asi mesiac trápime s príkrmami,zo začiatku vôbec nechcel,všetko som do neho tlačila na silu,aby aspoň troška zjedol,ja nekojím,tak chcem aby aspoň troška zjedol.Ked sme boli na poradni doktorka mi povedala nech dám už aj mäso,či mu to nebude viac chutiť,musím povedať že od vtedy ako som pridala je to lepšie.Ovocie mi tiež kázala dávať,to mi zje celkom pekne len banán,ked dám jablko alebo hrušku,tak sa tvári akoby som mu dávala citrón,ale už sa to pomali zlepšuje,tak dúfam ,že sa rozje,inak mi za každým príkrmom vypije ešte 120 mlieka a za mesiac už máme pridať jogurt,tak som zvedavá ako sa bude tváriť na ten, 🙂 musíme vydržať 🙂 držím palce 🙂

ifkael
29. okt 2013

tak ked nechce tak nechce...ved ma len 5 mesiacov. pomaly chodte na tie deti :///

lulistek
29. okt 2013

moja niekedy zje 150ml inokedy 5 lyziciek. podla mna je to normalne ze obcas nechce, tak ako dospeli. dam jej mliecko a hotovo. netreba sa nad tym trapit. len nenutit.

salome_82
29. okt 2013

Pre 5 mes. bábo je stále hlavnou zložkou potravy mlieko. Vôbec sa netráp, ak teraz nepapá, v tomto veku vôbec nie je dôležité množstvo. Ide len o zoznamovanie sa s novými chuťami. Najprv treba dať mliečko a až po chvíľke príkrm. Určite nie príkrm a potom mlieko. Keď sa rozpapá, tak potom môžeš mlieko nahradiť príkrmom. Uvidíš, že keď toto zmeníš, tak začne priberať 🙂

stanislavao
29. okt 2013

5 mesacnej vobec nemusite este davat ziadne kase, ani prikrm. potom od 6 mesiacov skuste poobede nastruhane jablko, rozmackany banan. na obed vareny zemiak, mrnicku a zemiak a takto postupne. a ked nechce. cakajte. nedavajte jej to, pockajte tyzden a potom skuste zas nejaku potravinu. stale len jednu a dalsiu o cca 3-4 dni.

ivetkab.
29. okt 2013

Moja mala bude mať o týžden 7mesiacov a zatiaľ sa netrapim nad príkrmom. Dnes mi zjedla 2 malické lyzicky zemiaku a neriešim to. Kojím ju, chutí jej moje mliečko, priberá (9,5kg). Máloktoré bábo je tabuľkové, tak sa netráp. Ked bude niečo bábatku chýbať, dá ti vedieť 😀

katuska571990
31. okt 2013

Ahoj alebo skus jogurtiky pribinacik a take....nasa ma tiez 5m.a chce papat len toto....stacis so stravou zacat...ona ty ukaze aj sama kedy chce nieco viac , zbadas to na nej.nasa malinka spapa jogurt a este 60ml mlieka davam jej donho bananovu kasu.necch sa dari🙂

janicka11
31. okt 2013

Neboj ona zacne papst tak ako ti kazda mamina pise pre babo su to nove chutky...My sa len kojime,ale trijrat som jej uz uvarila mrkvicku a spapala...Nenahlim to,casu mame dost....