• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

27. decembra 2015 
levik - berus ti uz poradila ako vzdy dobre, kazdu zeleninku davas 3-4 dni aby ked sa ti babo vyhadze vedela si z coho. Vobec nemusis stresovat ani sa bat, vzdy ti tu niekto poradi co uz to mame za sebou a sme v prikrmoch ostrielane dost.
Kedze ste plne kojeny instantnym kasam sa uplne vyhni (z obchodov) radsej urob domace s MM alebo s vodou, ktore su rozhodne pre dojcene deti lepsie emoticon

ingulka - predpokladam ze ste na UM v tvojom pripade by som este do skoncenia 7 mes pockala a rozhodne by som zacala ovsenymi vlockami (kasou) ktore su jemnejsie a prirodzenejsie ako v inst. kasi emoticon niet sa kam ponahlat, ak ste kojeny uz by si to mohla vyskusat emoticon
5. mar 2009 o 09:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte dievčatá. Som medzi Vami prvýkrát. My máme 7 mesiacov, zatial sme papali mrkvu, zemiačky, brokolicu- miluje, banánik, jablčká,ovocné výživky, piškotky a dávala som aj HIPP kašičky od 5 mesiaca sú s lepkom, no neviem.S mäskom je to tak, že keď jej dám tie dojčenské výživy-kuracie mäso,morčacie- tak to zje. Keď jej uvarím kuracinu ja a vymixujem, tak sa jej vždy dvíha žalúdok emoticon ( a to vraj varím super emoticon) Skúšala som to už viac krát, aj zmiešať s mrkvou a zemiakmi a vždy mi robí to isté. Staršia dcéra vôbec nechcela mäso- dlho.Ale to už ani nepamätám ako to bolo. Mate aj vy s tým problémy? poraďte prosím, vďaka.
5. mar 2009 o 10:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dakujem baby. tak asi budem sem do tej temy chodit viackrat a castejsie ked ste uz take ostrielane emoticon aby ste poradili. viem ze staci zacat a potom to uz pojde ani si neuvedomim ako, ale pri mne je stale problem s tym ze zacat. pred vsetkym novym mam taky stres, potom to samozrejme ide a nechapem preco som stresovala emoticon no moja povaha no emoticon dakujem vam
ako som pisala, teoriu zvladam, len tu prax... a beruska tvoj system ze varit vecer sa mi celkom paci. a ozaj, mate na varenie specialne varesky a riady a struhadla pre deticky??? emoticon
5. mar 2009 o 10:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
antdem - nektere deti vubec varene nechteji jenom kupovane, zkus to vydrzet nebo to michat , doamci s koupeny, ten podil domaciho se zvysuje az na to prejdes ale mozna to je malo mixle ne? nevim, my s tim problem nemame, slipne vsechno...
zkus dat zeleninu se zloutkem...
jen na ty piskoty se mi zda opravdu brzo - je to jen cukr (spousta), mouka a vejce - bilek pritom do roku nemaji a jinak to nema zadnou vyzivovou hodnotu, kdyz uz taky bych dala detske susi - dela je Hami, Nestle...
jinak na 7m lepek je o.k. zkus treba ovesne vlocky se zeleninou, pohanku, testoviny bezvajecne, ryzi at ochutna a masicka dej jen malilinko, treba si zvykne emoticon
5. mar 2009 o 10:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
levik varim v normalnim nadobi, struhadlo zatim nepouzivam, varim z mrazene zeleniny ostatni nakrajim a pak mixnu, maso mam naporcovane v sackach v mrazaku a vytahnu jen co porebuju..

jen se neleknu, opravdu snedi nejdrive jen par lzicek emoticon
5. mar 2009 o 11:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte, co mate dnes k obedu? emoticon
My mame brxyndzove halusky emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon a rajc. polievku a mrna ma telacie- kupovane hotove emoticon
5. mar 2009 o 11:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
teda bryndzoveeeeeeeeeeee
5. mar 2009 o 11:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
antdem- ako hovori beruska vela deticiek ide najprv kupovanym a ked sa poriadne rozpapa uz mu nevadi doma varene, tiez som tak zacinala emoticon a ak mas len klasicke piskoty a nie pre babatko urcene, vyhod ich alebo sprav starsej dcere tortu z piskot ale malej urcite nie zbytocne skodis nezrelym ladvinam emoticon Co sa tyka lepku, ak nebadas zmeny ako bolave brusko, hnacky atd kludne pokracuj uz by jej to vadit nemalo,tiez ho uz mesiac papame emoticon

levik hlavu hore nikto z nas nechce dietatku ublizit, vzdy je lepsie sa informovat aj 100x ako sa nepytat a uskodiz emoticon
5. mar 2009 o 11:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
saska emoticon ja sa aj 101x budem emoticon
5. mar 2009 o 11:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
levik vitaj medzi papkacmi emoticon ak si ti chce trosku sa potulat po starych strankach, tak skus stranu 93 (pokial si dobre pamatam emoticon skoro uplne dolu) tam najdes priblizny popis, kedy je babo zrele na prikrmy.
http://www.rodinka.sk/index.php?id=450901 - tuto tabulku mam stale vylozenu na stole a velmi mi pomohla, ked som si nebola ista, ci nejaku zeleninku uz mozeme alebo nie... dnes z nej uz len opisujem maminam emoticon

stani mozem prist na obed? bryndzaky som nejedla uz straaaasne dlho a milujem ich... no naposledy asi v lete na chate, ked som zohnala na salasi ich "domacu" bryndzu emoticon
5. mar 2009 o 12:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
andem - ako radia babule, obabravat, obabravat a obabravat. Pozeram, ze malej chutia hlavne sladke veci, tak jej skus do zeleninkovho prikrmu s maskom nastruhat jablcko. Myslim, ze zuzka to tu tak robila a fungovalo jej to emoticon Len ich skus postupne obmedzovat, elbo sa ti moze stat, ze zostanes len na ovoci a piskotach (a sladkych kasiach) a vsetko ostatne bude odmietat... na sladke si deticky velmi lahko zvykaju emoticon
5. mar 2009 o 12:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
kiss - vidis to jablcko som ja robila a ani ma to nenapadlo poradit emoticon ach ta skleroza emoticon
5. mar 2009 o 12:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte emoticon emoticon ...
kiss: ten tvoj spenatik s jogurtom mal taaaaaaaaaaky uspech emoticon emoticon emoticon emoticon ... aj mne to chutilo
sasi: emoticon skleroza neboli, len sa clovek nachodi emoticon emoticon ..
5. mar 2009 o 12:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
vidis sasi - prepac, tvoje zasluhy som zuzke chcela pripisat... jaaaj dieta uz zase vykrikuje emoticon Mamaaaaaa
5. mar 2009 o 12:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dasi aj ja by som si dala, keby mi zostalo emoticon
5. mar 2009 o 12:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
kiss,dasi emoticon emoticon
5. mar 2009 o 13:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
holky vcera jsem videla v Bille presnidavky s ovesnyma vlockama, s jogurtem , davate to nekdo?
5. mar 2009 o 13:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja nie ale davam hippky jogurtiky a tvaroh urcenemu od skonc. 6 mes. a mooooc nam chutia emoticon
5. mar 2009 o 13:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tak jogurt hipp jsem zase nikde nevidela ja emoticon
5. mar 2009 o 13:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
koukala jsem jen na to ovoce Futapura myslim, 4 kelimky za 60,- a to by Sima musel mit 2 na svacu emoticon emoticon emoticon emoticon takze na to kaslu...
5. mar 2009 o 13:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tak tie nedavam zdaju sa mi strasne nesympaticke a ellous by tiez musela mat 2 tak to jej radsej hippku doprajem emoticon
5. mar 2009 o 13:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
emoticon emoticon emoticon emoticon nesympaticke ovoce no hlavne drahe jako pras.... tak uvidim az dame lepek treba tu presnidosku zkusim, hippky tam ale vubec nemeli vyber, koupila jsem hlavne Hami bio a Sunarek - pry je dobry...
5. mar 2009 o 13:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
berus Hipp mava hlavne DMka, teda aspon u nas je tam najvacsi vyber Hippiek aj kasi, aj mliek (nemci asi drzia spolu emoticon ). My papame od Frutapury len slivkovu ked sa nemozeme vykandit, mam stale jedno belenie v komore ale za pol roka sme zjedli mozno dve balenia emoticon
Myslim, ze ich maju teraz v akcii na http://www.mujobchudek.mojedite.cz/index.php?page=specialni_nabidky, len ich treba zobrat vela aby sa to oplatilo aj s postovnym emoticon
5. mar 2009 o 14:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jojo taky na ta stranky koukam, kouknu do te DM, jenze tady u nas je takova blba, uzka, maji otvirat novou ve Sparu tak se tesim emoticon

ja kupuju Hippku svestkovou...

a ty s vlockama a tak jsi nemela?
5. mar 2009 o 14:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
este nie... take si viem urobit doma... slivkove budem mat na buduci rok emoticon tento rok som robila len lekvar...
5. mar 2009 o 15:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte tie bezlepkove, bezvajecne cestoviny som asi dnes kupila....teda myslim, ze su to ony...na obale je kohutik a dole je napisane "velmi vhodne pre bezlepkovu a redukcnu dietu"...kupila som dobre??
5. mar 2009 o 16:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
cessy ono je hodne druhu emoticon ja mam jine ale pokud je tam napsano bezlepkove a bezvajecne tak jsou o.k. emoticon to jsem zvedava jak budou chutnat...
5. mar 2009 o 16:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no je napisane, ze bezlepkove a v zlozeni nie su vajicka, tak som asi dobre kupila emoticon
5. mar 2009 o 16:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
emoticon jojo tak to bude v poho emoticon a s cim je budes delat?
5. mar 2009 o 16:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte emoticon , chcem sa spytat na polievocky ako to robite. Striedate dni, alebo date aj polievocku aj nejaky hustejsi zeleninovy prikrm?
5. mar 2009 o 16:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš