Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

paola.o1
13. mar 2009

no patricia do leta uz su to len tri mesiace 🙂 ale ja mam rovnaky ciel. mame rovnaku vysku a vahu ale ja chcem schudnut veeeela. a ked neschudnem tak neviem co spravim. asi sa obesim 😀 ale pri mojej vahovej kategorii budem potrebovat minimalne lodne lano na to...

nelinka79
13. mar 2009

paola a ty uz drzis nejaku dietku? alebo sa len chystas ?

saska.t
13. mar 2009

pati- ak lubite jogurty nastruhaj jablko na jemno do jogurtu a mas to vyriesene 😉

paola.o1
13. mar 2009

nelinka, od vcera som na 90 dnovej, specialne som si od manzela na MDZ vypytala parny hrniec, tak som ju este upgradovala a varim iba na pare🙂

petulak
13. mar 2009

teda vy dietářky to vám nezávidím já a jídlo to je jedna ruka 😅 😅 ted jsem snědla krůtí stehno a brambory a dlabu čokoládu. 😀 😀

Zítra asi dám ešte cuketu když se tak ujala,ale nevím s čím ☹ ☹ na ten špenát teda juknu,ale doma máme mražený listový tak to je snad dobrý né??A jak se takový špenát připravuje??? 😝 😝 Jo a taky jsem se dozvěděla,že ty mále dýně jak jsou jako okrasa jsou jedlé 😨 😨 😨 Toprej můžu dát taky!!?

saska.t
13. mar 2009

listovy spenat bud sparis na pare alebo obaris vo vriacej vode mixnes pridas uvarene zemiaky a mozes aj MM 😀
davala som aj dynu ale v kupovanych sklenickach pre deti sama som to nerobila ale postup je ako pri norm. zeleninke 😀

petulak
13. mar 2009

no supr tak to musím taky zařadit do jídelníčku.Teda po té cuketě furt žádné hovínko.Já už se z toho picnu pořád přebaluju prázdné pleny.ale aspon,že prdí 😅

paola.o1
13. mar 2009

ja mam v plane vsetko jedlo pre maleho hadzat do toho mojho zazracneho parneho hrnca. snad to bude jedle

cessy
13. mar 2009

viete mi niektora napisat, ako by mal vyzerat jedalnicek 7mes. kojeneho dietatka??
lebo ja maleho rano nakojim, potom neviem ci dat na desiatu ovocny prikrm, alebo len nakojit, potom davam obed, tiez neviem ci mam este malemu ponuknut MM a neviem ci na olovrant kasu, alebo az na veceru.
poradite mi aj v tomto?? 😕

saska.t
13. mar 2009

cessy- vsetko zalezi na tom ako dlho prikrmujes a ci uz mate pitny rezim ...

ak iba chvilku tak ranajky a desiata MM obed prikrm ak zje 150-200g dokojit nemusis ak uz aj pijete vodicku ak nepijete dokojit olovrant moze byt ovocny a dokojit a vecera kasa a potom MM ale ako hovorim vsetko zalezi na tom ako dlho papate a ci uz pijete aj nieco ine ako MM. Dodaj info a skusim ti poradit 😀 Kasa moze byt aj domaca alebo instantna nemliecna a este dokojit 😉
MM mlieko mozes ponuknut kedykolvek on si sam povie ci ano alebo nie netreba ho obmedzovat 😉 Samozrejme mozes aj opacne rano MM desiata ovocie obed zeleninka olovrant kasa a vecer MM, musis sama pobadat co mu viac vyhovuje 😉

cessy
13. mar 2009

saska.
takze papame asi 4 tyzdne, zo zaciatku maly spapal viac, ale akosi mu prestalo chutit, teraz spapa tak 40-60ml. zatial nic ine nepije okrem mojho mliecka, snazim sa ho ucit na hrncek, ale zatial bez uspechu...
no a to prave neviem, ze kedy mu dat MM, lebo on chce vzdy ☹ , nikdy neodmietne 😕 😕

saska.t
13. mar 2009

tak mu daj vzdy MM je aj na pitie nie len na papanie urcite mu len prospejes, ak papa teraz menej vzdy dokoj a casom si ten vlastny system najdete. zarad uz aj chude mäsko mate najvyssi cas .... 😀 Ked bude dostatocne papat prikrmu sam prestane pytat MM. Aj moja mala zo zaciatku jedla dost a potom prestala ale to sa tiez upravi, potrebuje cas vsetko je prenho nove a hlavne sa to vsetko len uci. To ze nechce pit z hrnceka je normalne kedze nepozna tahanie z flasky ale iba z prska ale stale ponukaj a kludne mu ho daj na ohmatanie a trosku pohranie on si casom cucne. Kojene babätko este nepotrebuje mat vodicku ci cajik az ked prejde plne na tuhu stravu ale ucit treba aby pochopil o co ide 😉

cessy
13. mar 2009

dakujem moc saska
takze teraz ked zaradim masko, tak uz mozem zacat s tym ovocim a kasickami?? 😒

cessy
13. mar 2009

a co je na zaciatok lepsie, kupovane pohariky ovocia, alebo surove jablcko,banan, alebo doma urobena vizivka? 😕

saska.t
13. mar 2009

jasne, ale ja by som sa kasam vyhla ale tym ktore obsahuju UM pre kojene deticky lepsie tie bez UM alebo domace do ktorych mozes pridat svoje mliecko napr. ryzova,kukuricna,

saska.t
13. mar 2009

cessy, mozes kludne zacat kupovanymi napr hipp ale pozeraj zlozenie ci neobsahuju jahody a tropic. ovocie lubia to pchat do vyziviek od skonc. 4 mes. aby sa ti maly nevyhadzal, ak chces varit na prve razy osup napr. jablcko hruska daj prejst varom cca na 5-10 min. a potom mixni ak bude ok potom staci surove nastruhat a zmiesat napr. s bananikom a mas hotovo, ak by sa zo suroveho vyhadzal opät prejst na varene alebo kupovane 😉 a casom sa vratit k surovemu 😉 ja som 1x jablko uvarila a bolo ok a na 2 den som uz vsetko davala surove 😀 a vyzivky tiez pouzivam ked sa mi nechce robit alebo ideme prec. Mozes urobit ryzovu kasu (rozvarit obyc. bielu ryzu asi 25-30 min mixnut a nastruhat do nej jablcko) ryzu nekombinovat s bananom velke zapekadlo !!! 😠

cessy
13. mar 2009

a to su ake tie kasicky co neobsahuju UM??su take aj tie krabicove??
a ryzovu a kukuricnu kasicku ako spravim??ryzovu asi viem, uvarim ryzu do makka a primiesam vyzivku????alebo??
no ja som v tomto neaka nevzdelana ☹

cessy
13. mar 2009

tie kasicky co neobsahuju UM sa zarabaju s vodou??

saska.t
13. mar 2009

este som zabudla ak ti maly teraz menej papa vareneho mozes ho rozjest kupovanym väcsinou im to smakuje lepsie ako domace a potom v pohode prejdu aj na varene aj moja mala tak zacinala ... 😀

cessy
13. mar 2009

myslis prikrmy??zemiak, mrkva, masko??

saska.t
13. mar 2009

cessy - na kasickach pozeraj zlozenie niekedy obs. UM a niekedy nie a mozu sa obe zarabat vodou 😉
kukuricna - kupis kukuricnu muku povaris vo vode vznikne kasa a pridas vyzivku alebo ovocie, tak isto mozes kupit pseno,pohanku a postupovat tak isto je to aj dobra priloha k mäsku a zeleninke a tak isto bezvajecne a bezlepkove cestoviny mas casu dost tak postupne pridavaj a obmienaj jedalnicek
😉 😉

saska.t
13. mar 2009

ano presne tie myslim 😉 mam skusenosti len s hipp kedze nezijem na SK a su dobre 😉

cessy
13. mar 2009

pseno a pohanku, to asi kupin v tych zdravych predajniach, pravda...tie cestovinky uz mam kupene, len sa ich akosi stale bojim spravit 😕

saska.t
13. mar 2009

pseno pohanka dostanes aj v tescu a cestovin sa neboj detickam velmi smakuju lepok neobsahuju nemas mu ako ublizit len treba pomaly a postupne 😉

saska.t
13. mar 2009

oki idem do hajan, ked este nieco mas napis zajtra ti odpisem 😉 pa a peknu noc 😀

cessy
13. mar 2009

no pozriem to...dakujem moc moc za rady
aj tu kukuricnu muku tam zozeniem??lebo s takymito potravinami som sa doteraz vobec nestretla 😕

cessy
13. mar 2009

dakujem.. aj tebe dobru noc a pekne sny 😉

petulak
13. mar 2009

tak jak to tady tak čtu tak až dokončím boj s prvním jídlem mixovaným tak začíná další boj s ovocím a kašemi no to si se mnou holky užijete. 😀 😀 😀 😀

mukky
13. mar 2009

cessy ak chces kojit rok i dlhsie,kludne ponukaj prsnik i pocas dna,inac skoro stratis mliecko ☹ ja davam aj napr len tak od smadu cucnut,aj pred desiatou,i hodinku po obediku....pokial mate v rodine nejaku alergiu,napr aj na pel,bizuteriu atd,banany az po roku,je to predsa exoticke ovocie,a je velmi nastriekane, este ked su banany uplne nezrele a zelene,aby prezili cestu k nam 😲 ,a pri alergii i zltok az od 18tich mesiacov.Alergie maju vela spolocneho s potravinami,su krizene...

mukky
13. mar 2009

Ak ste nahodou este o tomto necitali,tak posielam...ja sklicka vobec nekupujem,radsej si vsetko sama varim,napr aj prave koli tomuto 😠 http://www.novinky.cz/ekonomika/163620-brokolic...