Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

gallina
11. apr 2012

dáva niekto už prívarky, aké a čím zahusťujete?

saska.t
11. apr 2012

@susita no s krupicou je to velmi diskutabilne je velmi agresivna a zbytocne zatazuje traviaci trakt a hlavne ladviny, omnoho prijatelnejsi a jednoduchsi sposob je pridavat ovsene vlocky ak su jemne zomlete(kupis v DM-ke) staci pridat do prikrmu (aj pekne zahusti) je jedno ci zeleninkoveho alebo ovocneho, casom moze byt aj biely rohlik ktory das jednoducho do rucicky na zuzlanie 😉
Tiez som presla tymto problemom s nespokojnostou pri papani, my sme to riesili stolickou na sedenie Peg Perego je polohovatelna od polosedu az po klasicke sedenie, je tam viac miesta ako v autosedacke a mozno je to len momentalny stav a casom pri velkej trpezlivosti to prejde 😉

saska.t
11. apr 2012

@gallina ako stare mas dieta? Privarky su vhodne az okolo 9-10 mes. potom sa uz daju zahustovat normalne, skor je lepsie zahustovat ovsenymi vlockami jemne zomletymi... 😉

susita
11. apr 2012

@saska.t saska dakujem za pohtovu reakciu, si zlata 🙂 Kupila som aj ovsne vlocky, tiez jemne s klickami od Ravity v Jednote (alebo su tie z DM este jemnejsie? naviem, nepoznam...) a tiez Pseno - akoze psenicne klicky, jedna kamoska ich pouziva - varia sa hodinu, ovs. klicky vraj asi 10 min. Aj Ty si to pripravovala takto? A staci to? Myslim na zavadzanie lepku?
Ohladom toho papania - my uz stolicku mame, maly dostal k Vianociam, ale polohovatelna nie je ☹ Dnes som musela drobca z autosedacky vybrat a krmit pri velkom stole tak, ze som ho drzala jednou rukou, no zaberacka, ked musim pridrziavat aj rucicky.... bieda, neviem, ci v tom pokracovat, lebo samej mi je to tazko a neviem aj maly, ako dlho bude takto "dobry" - mozno aj tento sposob sa mu za par dni zunuje 😒 Myslis, ze zostat pri autosedacke a obrnit sa trpezlivostou, ako pises? Papa celkom pekne, len to sedkanie nas hneva a mozno sa k tomu pridavaju aj zubky, ale aj to je mozno len moje zbozne zelanie, aby pricinou jeho zhorsenej nalady bol pominutelny problem so zubkami....

cicimon
11. apr 2012

@susita celkom staci kupit obyc ovsene vlocky a pomliet ich v rucnom mixeri - v tej nadobe - a to dat do varenia - a vlocky v poho stacia, alebo spravit kasu z vlociek s nejakym ovocim, je to celkom chutne
a okrem toho rozku do ruka na zavadzanie lepku mozes dat napr bezvajecne! cestoviny

susita
11. apr 2012

@cicimon a keby som ich pomlela, ako dlho sa potom maju varit? A ako je to potom pri mixovani? Ja totiz nemixujem so vsetkou vodou, v kt. som zeleninku varila... alebo pouzivat menej vody? Asi privela otazok, vsak? No, celaaa ja 😵 Dakujem za odpoved

cicimon
11. apr 2012

@susita no ja ked som robila take prikrmy tak som tu "polievku" scedila aby to nebolo prilis riedke. a ako dlho varit - no je to kratsie ako ked su vele vlocky, ale pocet min neviem, musis skusit. a tu krupicu tiez nemusis davat kazdy den, ved huste to moze byt aj bez toho

susita
11. apr 2012

@cicimon dobre, skusim, dobry napad s tym mixovanim... a do ovocicka mozu byt aj take surove, alebo tiez treba povarit?

saska.t
11. apr 2012

@susita no pseno je fajn, ale ak si dobre pamätam, neobsahuje lepok tak ako aj pohanka, pseno sa vari tiez len 10 min. a potom sa rozpadne na male vlocky.... ovsene jemne mlete varit nemusis, len nechas viac vody a pridas do prikrmu a ako podotkla @cicimon aj bezvajecne cestoviny su fajn na zavedenie lepku len ich treba mixnut a urcite to na zavedenie staci...
Kludne to mozu byt aj zubky prajem vela trpezlivosti, takych zlych obdobi este bude 😀 😀 😀

susita
11. apr 2012

dakujem, ste zlate baby 😉

cicimon
11. apr 2012

@susita no ja som vlocky do ovocia nedavalla- zas nemusia byt vsade a s tym lepkom to netreba prehanat - robila som skor kasu - uvarit vlocky vo vode a potom ich mixnut napr s bananom, je to celkom chutne. len to s tym mnozstvom neprehnat, vlocky dost naberu objem

gallina
12. apr 2012

@saska.t 7,5 mes., takže máme ešte čas. Skúsime vločky.... 😉

ewisam
12. apr 2012

Dievcata, mate doma takeho 8mesacneho hladosa ako ja, alebo len prekrmujem a kazim zaludok? Moj syn vstava o pol siedmej rano napapa sa MM a kusok rozka s cajom okolo 9 chodi spat a znova dostane MM, kolko ma chut. Obed papava okolo 11:30-12:30 podla toho ako sa zobudi, ak skor a je hladny da si MM. Zje okolo 350ml zeleninovej gebuzinky. Okolo pol tretej chodi spat znova a aby sa mu lepsie spalo cucne si MM Na olovrant okolo 16 zje jablcko, prip. presnidavku, vecera okolo pol siedmej 350 ml zemiakovej kase s ovocim a dorazi sa MM. Okrem toho samozrejme v noci sa budi 2-4 krat na napapanie... Existuju nejake oficialne udaje kolko by mal taky krpec spapat? Niesom zastancom tabuliek, ale nerada by som bola aby sa "prezieral"

saska.t
13. apr 2012

@ewisam vobec sa neprieziera, nemaj strach, pre chlapiska je to akurat 😉

ewisam
13. apr 2012

@saska.t dakujem 🙂

careamell
15. apr 2012

Pekný článok, prečítajte si http://babetko.rodinka.sk/vyziva/zaciname-papat... 🙂

mj30
16. apr 2012

Zienky chcem sa opytat co davate na ranajky skoro 9 mesacnym detickam lebo u nas sa kruti dookola len rozok so syrom alebo vianocka ☹

careamell
17. apr 2012

@mj30 Ja dávam ovsené vločky s pohánkou. Rozmočia sa v horúcej vode a pridávam aj ovocie a lyžičku-dve jogurtu. Najčastejšie dávam čučoriedky, čo mám v mrazáku. Inak aj iné kaše, z kukuričnej krupice alebo len čisto pohánka. Skús aj mozzarelu s pečivom, alebo jogurt s vločkami... 🙂

mj30
17. apr 2012

@careamell dakujem krasne a tie vlocky do toho jogurtu mam sparit vodou?

careamell
17. apr 2012

@mj30 Kúp si jemné vločky a tie v jogurte zmäknú hneď, nemusíš variť vo vode. 🙂

mj30
17. apr 2012

@careamell dakujem 🙂 a este sa ta spytam od kedy moze dieta jest kuraciu alebo morcaciu sunku?

cicimon
17. apr 2012

@mj30 sunku idealne od roka, teda udeniny vseobecne, je to slane pre deti

crocus
17. apr 2012

Poradte mi mamicky prosim !!! moje sikovna dcerka nechce jest zeleninku ani masko .. su dni ked to spapa ale potom ani za svet to nechce .. uz mi dochadzaju aj napady co jej navarit .. ☹ ma 7mesiacikov .. neviem ci jej mam dat milavik alebo radsej nejaky jogurtik skusit .. vyzivy jej davam len ovcne lebo z masovych sa mi vyhadzala .. recepty aj napady mi dochadzaju .. 🙄 🙄

careamell
17. apr 2012

@mj30 Tak ja malému radšej ani teraz nedávam, radšej mu spravím na obed niečo s mäskom. 🙂 Je tam kopec soli a bohvie čoho ešte 😒

nana41
17. apr 2012

Baby kedy ste zacali s prvym prikrmovanim? mozem zacat s mrkvickou, zemiacikom? a co ovocie ake by sme mohli? 😕

lenuska20
17. apr 2012

@nana41 po ukončenom štvrtom mesiaci pri nekojených deťoch, takže ešte máte pár dní čas...a áno začať napríklad s mrkvičkou, tekvicou, brokolicou, zemiakom...

nikita308
17. apr 2012

@nana41 ahoj, my už máme ukončený 4. mesiac a začala som mrkvou, teraz dávam zemiak, brokolicu... postupne budem pridávať ďalšie... ovocie až neskôr, lebo potom by ti nemusel/a chcieť zeleninu... lebo ja som začala mrkvou, tá je sladšia a keď som dala malej zemiak, tak pozerala na mňa ako mucha puk, že čo jej to asi tak dávam... 😀 ale nakoniec zjedla... 😉

nana41
17. apr 2012

@nikita308 dakujem za info, vyskusame aj mi ked bude mat 4. mesiacky 🙂

nana41
17. apr 2012

@lenuska20 dakujem 🙂

nikita308
17. apr 2012

@nana41 Zabudla som, pozri si túto stránku: http://www.hami.sk/sk/vy-a-vase-dieta/4-6-mesia...