Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

cicimon
11. nov 2010

@jasminet tak schvalne som sa dnes pozrela na tie jogurty v obchode a zlozenie - plnotucne mlieko, cukor... to boli pve 2 zlozky...a ze od 6+ 🙂)

jasminet
11. nov 2010

@cicimon a z tusim 15g sacharidov je 12g cukru - hlavne ze je to bez pridania cukru 😉

mirinda10
11. nov 2010

@nikolkaaa ano mozes,daj mu cumel na kasu s vacsou dierkou, kolko ma tvoj chlapcek mesiacov, kasu by si mala dat ako 3ti prikrm, najskor zelenina potom ovocie a neskor kasu, musia si jeho crievka zvyknut, ja by som zacala asi po mesiaci ako si zacala s prikrmom
skor ako od ukonceneho 4teho mesiaca sa neodporuca ani zacat, nemas sa kde ponahlat, inak sa mu ani necudujem, ze to nechce este nie je pripraveny to jest

cicimon
11. nov 2010

@jasminet no ale zas ako to moze byt vhodne, ked sa to nemusi skladovat v chladnicke, ved kazdy kvalitny jogurt musi byt v chlade..

pandrholka
11. nov 2010

ahojte...mám jednu otázočku...už viackrát som sa v obchode pozerala po Nestlé keksíkoch (majú taký zvieratkovský tvar tuším)...je na nich, že vhodné od 6+....občas by som to malému chcela pridať napr. do presnidávky, čo vy na to?!?!?...je to vhodné?!?!...

maryanna
11. nov 2010

@pandrholka pozri si zloženie, a ak budeš spokojná tak daj🙂

pandrholka
11. nov 2010

@maryanna no veď to je ten problém,že kvôli zloženiu som si nie istá...čo ma tam odrádza je jedna zložka a to odtučnené sušené mlieko...tak neviem

maryanna
11. nov 2010

@pandrholka ide o to že či tam je cukor, vajce......

cicimon
11. nov 2010

@pandrholka je na MM ci UM?

pandrholka
11. nov 2010

@maryanna vajce tam isto nie je,to som pozerala a veru ten cukor tuším tiež nie...no nie som si istá...veru zajtra to pozriem poriadne
@cicimon malý je na UM od troch týždňov ☹

andrejkaz
11. nov 2010

ahojte...asi uz vekom nepatrime do kategorie prve prikrmy,ale vzdy ste mi tu dobre poradili,tak si idem po radu zase....mame 9 a pol mesiaca,maly je ale straaaasny hlados,na desiatu mame ovocie,na obed zeleninku,masko,zltok,cestoviny-striedame to,a na olovrant (vacsinou okolo 16.00) mame zase ovocie s ovsenymi vlockami alebo biely jogurt (aj ked som teraz citala ze biely jogurt by sa mal az po roku 😖 )...no problem je vecer,lebo okolo 18.00 si maly pyta zase papat,tak ho nakojim,ale spavat chodime az okolo 19.30 a vtedy uz nemam dost mliecka na to aby som ho zase nakojila ale maly byval strasne nervozny,nemohol zaspat,tak som mu zo zufalstva zacala davat kasu co som mala doma a spanok sa celkom upravil......akurat neviem,ze ci je vhodne mu davat mliecnu kasu,na to aby som mu davala nemliecnu nemam dost mliecka....tak neviem ako vyriesit tu veceru 😒 ....

maryanna
11. nov 2010

@pandrholka cukor tam určite bude ale o to nejde, mslím že tie a ešte od HAMI safari sú v pohode....nieje tam vajce tuším a sú oka a j zložením..

katkabb1
12. nov 2010

ahojte, chcem sa vás opýtať, či môžem dať malej (21.11. bude mať 8 mesiacov) občas tie kukuričné chrumky nesolené, nemám v pláne jej to dávať nejak pravidelne, ale keď sme napríklad niekde na návšteve a my jeme tak ona sa stále naťahuje a chlieb jej nechcem stále dávať(párkrát sme jej už dali obžúvať kôrku), tak či by som to mohla nahradiť tými chrumkami. Ďakujem

zuzkat1
12. nov 2010

ahojte mozem dat malej ked este nikdy nepila nic ine len mm a par hltov vody caj od Apotheke bylinny pre bezne pitie?
obsahuje: ostruzina list,ribezla cierna list, jablon plod, malina list,pamajoran vnat,sipka plod.... dakujem

zuzkat1
12. nov 2010

@andrejkaz pokial viem nemliecne sa mozu aj s vodou robit...

zuzkat1
12. nov 2010

@maryanna inak neviem preco tu vsetkym tak vadi to vajce...moja papa take veci od 7meho mesiaca a mne vylozene dr povedala ze v sunarkach a podobnych piskotach to vajce nevadi je upecene a upravene a ze dieta si na to ma postupne uz zvykat🙂
@pandrholka maly uz papa lepok? lebo lepok obsahuju tie keksiky, inak by to malo byt v pohode moja ich papa a nic jej nie je...ale mojej tie safari co su ako zvieratka nechutia🙂

zuzkat1
12. nov 2010

@katkabb1 tie kukuricne nesolene v pohode moze🙂

brisilda
12. nov 2010

ahojte kocky chcem sa opytat nemate niektora link na stranku ked je rozpisane aku zeleninu a ovocie dieta v danom veku moze? diiik

katkabb1
12. nov 2010

@zuzkat1 Ďakujem 🙂

pandrholka
12. nov 2010

@zuzkat1 hej už sme zaviedli aj lepok...no uvidím čo na tie keksíky povie ten náš 🙂

zuzkat1
12. nov 2010

@pandrholka ano to je najistejsie..ja som sa vtedy tiez bab tu na fore pytala a podla ich nazoru som myslela ze nedam ale dr ze v pohode mozem ale nie vela..aby si nezvykla na sladke🙂 zeby potom ine odmietala..ale ja jej davam iba do ovocia ked je jablko nejake moc kysle alebo do jogurtu s ovocim a tak..samotne jej nedavam

brisilda
12. nov 2010

@cicimon diiik si zlata a tuto vetu som potrebovala precitat uz skor 😉
• Pokud kojené dítě prospívá pomaleji, poraďte se nejdříve s dětským lékařem nebo laktačním poradcem. Předčasné zavedení příkrmů či podání dokrmu UM by nemělo být první volbou.
• Pokud přes všechny rady kojené dítě prospívá pomaleji či je částečně na dokrmu umělým mlékem, je možné začít s příkrmy okolo ukončeného 5. měsíce.
• Pokud nekojíte a uměle živené dítě má hlad i když denně vypije 900-1000 ml mléčné výživy, je možné začít s příkrmy od ukončeného 4. měsíce.
• Dítěti mladšímu 4 měsíců nepodávejte žádné příkrmy, čaje ani šťávy.
mali sme problem maly bol hladny a nepriberal na vahe no poniektore maminy ma skritizovali ze nemam nic davat no dala som na radu lakt. por. a radu lekara a urobila som dobre lebo sa mi zvysila laktacia a maly si kasickami roztiahol viac zaludok cize uz nepapkame 70 ml ale 150 - 190 ml materskeho mliecka 🙂 on nepatri medzi velkych jedakov ale zeleninove kasicky milujeme 😀

cicimon
12. nov 2010

@brisilda no moja je ako taky vrabec, viac ako 80 nezje...ale aspon to ...zato banan vcera spraskala cely

zuzkat1
12. nov 2010

@cicimon 😀 80 to je ako vrabec? ved papate len mesiac a nieco... moja papa uz 4 mesiace a 80 este nikdy nezjedla a take ze cely banan? maximalne polovicu a to uz sa tesim ze aka velka porcia🙂

cicimon
12. nov 2010

@zuzkat1 no ten banan mala na olovrant
vacsinou da okolo tych 70....ale ked vidim, ako kamosky prikrmuju o 2t a menej menej, a ich male zjedia 150...A to som jej spravila aj take ze maso+zemiak+jablko a som cakala, ze jej to bude viac chutiti a zjedla az 50... Zatial naj kombinacia maso+ryza+hruska... to bolo jedine, kedy zjedla 100
ale zas som rada, ze aspon daco zje

btw - a dr. ti co hovori na to, kolko je? tato moja opica ma mozno ledva 6kg

katkabb1
12. nov 2010

@zuzkat1
@cicimon Tak som rada že nielen tá moja zje tak málo - my tiež tých 60-80ml max 100 a to som fakt happy - kamoškine tiež zjedia raz toľko. My sme teraz v utorok boli u dr. a vážime 7300g ale za posledných 7t to bol prírastok 350g - nie je to málo? viem, že nebude už priberať ako na začiatku ale dovtedy priberala omnoho viac. Dr. sa nad tým nepozastavila a vtedy pravdupovediac ani ja nie, ale voľáko mi to teraz došlo, či to nie je málo. Ale viac do nej jednoducho nedostanem a stále chce potom MM ešte.

zuzkat1
12. nov 2010

@cicimon no dr povedala ze je to OK ze ona je hlavne dojca do roka a ze prikrmy su prikrmy aby sa zoznamila s novymi chutami a novymi potravinamai ze to nie je hlavna zlozka potravy zatial ze to az po roku by sa mala uz viacej rozpapat...

zuzkat1
12. nov 2010

@katkabb1 a ake je stare babo? moja teraz za 2 a pol mesiaca pribrala 800 a to medzitym uz aj schudla 😝 teraz ako 10mesacna vazi 8kil

zuzkat1
12. nov 2010

@katkabb1 uz som si nasla ze 8 mesiacov... moja mala ako 8mesacna tiez tolko kil