Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

p69majka
29. nov 2010

@kaja73 ahoj moja, to všetko čo píšeš už dávam. Ja som skôr konkrétne myslela aké ďalšie druhy zeleniny a mäska ešte môžeme, skôr na spestrenie, lebo niekedy mi dochádza fantázia. 🙂 Ovocko dávam jablká, hrušky, banán, slivky, čučoriedky a broskyňu vo výžive. 🙂 Aj bezvaječné cestoviny, ryžu a vločky sme už mali. Sem tam dávam jogurtík, ale máličko, lebo ešte sa mi zdá, že naň nieje celkom pripravená. Ďakujem. pa 🙂

p69majka
29. nov 2010

@cicimon ďakujem, len keď ja som lenivá to čítať. 😀 Vy mi to tu hneď napíšete tak polopatisticky a viem čo a ako. 🙂

p69majka
29. nov 2010

@lucik106 ahoj. zelenina: mrkva, zemiak, cuketa, tekvica, petržlen, brokolica. To sú tie prvé. S kašou by som počkala a začať je dobré nemliečnou ryžovou. 🙂 Kaša je lepšia na olovrant, lebo na večeru je ťažká. Radšej daj trošku do večerného mlieka a tak daj vypiť z fľašky. 😉

cicimon
29. nov 2010

@p69majka ono tam je jedna velmi dobra tabulka, ten excel a tam je pekne od ktoreho mesiaca sa co moze 🙂

michalag
29. nov 2010

Ahojte
od kedy je mozne podavat dietatu cisty biely jogurt ked nie je kojene a kedy sa mozu zacat davat jogurty aj s ovocim (napr ako Activia)? a aky davate vy svojmu dietatu?

andrea487
29. nov 2010

@michalag mi sme zacali ale sme kojený,s bielym jogurtom sabi v 9mes.postupne sme pridávali nastruhane ovocie,s odstupom týždna..cca.
tvarohove dezerty sme dávali až po roku.. 🙂
a znacky no najviac mi chutia sabi jogurty,zvolenské,ci tami.aktivia ja neviem príst tým jogurtom na chut,a to zloženieco to vsetko obsahuje.. 😠

zuzkat1
30. nov 2010

@saska.t no neviem, ja som z tej mojej nemala pocit ze by mi davala nejake pausalne rady... keby chcela tak ma nuti do prikrmova nuti ma davat jej pit a neviem co este... a ona je spokojna s tym co robim a k nicomu ma nenuti aj ked v tom jej manuali je to trochu inak...myslim ze nie je lekar ako lekar 😉 ja som jedneho vymenila ked mala mal len 3 mesiace.... ten bol taky ten doktor zamerany na tabulky 😝

pandrholka
30. nov 2010

ahojte maminy, prišla som si po radu. Ako mám spracovať vločky pre malého,keď by som ich chcela dať napr. do jogurtu či presnidávky. Kúpila som nejaké výberové v kaufe. Ďakujem za odpovede 🙂

kaja73
30. nov 2010

@p69majka Ak chceš konkretne potraviny,tak je ešte davam-zelenu fazulku, tekvicu,ale tu na pečenie,je sladučka ja ju občas pečiem ale hlavne varim, ladovy šalat na chlebik,cviklu,hovadzie maso z konzervy myslim že to je babylove,bezvaječne spaldove cestoviny,z alnatury pšenovu kašu ako prisadu do obeda plus to čo ti už radili.

saska.t
30. nov 2010

@pandrholka staci na 10 min zaliat vriacou vodou oni nabobtnaju a mozes pridat...
@michalag od skonc. 8 mes. 😉

veronika2108
30. nov 2010

@saska.t dakujem Ti saska velmi pekne za radu. No vcera opat len v spanku som jej dala to mlieko vypit, lebo do rana by sa mi podla mna zobudila, ze je hladna. No budem musiet skusit dat zvysok obeda na veceru, len to mi trosku narusi nas ritual. Predsa s mliekom je to jednoduchie, okupem a dam vypit, ale tak to budem musiet nejako inac poriesit. 😒 Ach tie nase deturence, stale len vymyslaju 😀

michalag
30. nov 2010

@saska.t dakujem 🙂

saska.t
30. nov 2010

@veronika2108 jaj to je jasne aj pre mna to bolo jednoduchcsie, nuz treba vydrzat 😀

p69majka
30. nov 2010

@cicimon ok, kuknem to. 🙂

p69majka
30. nov 2010

@kaja73 ďakujem 🙂 .

p69majka
30. nov 2010

@michalag ja som skúšala malej, ale moc nechcela, tak skúsim neskôr. najlepšie sú plnotučné, aktivia nie. Ja som dával aj ovocko alebo keksík. 🙂

p69majka
30. nov 2010

@pandrholka Ja som zatiaľ len varila so zeleninou a mäsom a potom som to normálne spolu pomixovala. Je treba ich hlavne dobre pooplachovať. Surové by som asi najprv prepláchla a trošku namočila a potom rozmixovala spolu s ovocím. 🙂

p69majka
30. nov 2010

@saska.t ahoj, musia sa zaliať tie vločky vždy len horúcou vodou?

saska.t
30. nov 2010

nemusi to byt voda, kludne vyvar atd. malo by to byt teple inak budu bobtnat dost dlho 😉

maryanna
30. nov 2010

@p69majka :D ďakujem, o riadok nad tebou je moja učiteľka:D ale aj veľa času na nete a fóre a študovanie študovanie...🙂

ica9
30. nov 2010

@saska.t a treba predtym vlocky premyt?

maryanna
30. nov 2010

@ica9 niektoré treba niektoré nie...prečítaj na obale.....ale ovsené treba väčšinou, aj jačmenné

saska.t
30. nov 2010

@ica9 ovsenne vlocky premyt? to som este nepocula, jedine co som premyvala bola pohanka, ovsene urcite nie 😉

cicimon
30. nov 2010

baby myslite ze moze z cucoriedok mala grcat? som jej dnes dala vyzivu a neviem, ci grcala z nej ci z toho, ze lozila po byte ako diva..

saska.t
30. nov 2010

@cicimon no normalne nie, skor z toho, ze lietala 😀 alebo jej nieco nesadlo, nerob si starosti aj to sa stava 🙂

ica9
30. nov 2010

@maryanna

@saska.t Tak to ste mi teda nepomohli 😀

ica9
30. nov 2010

@maryanna

@saska.t Tak to ste mi teda nepomohli 😀

cicimon
30. nov 2010

@saska.t dik, zajtra jej dam zas 🙂

maryanna
30. nov 2010

@saska.t ja som mala na ovsených napísané že premyť...ja som zas pohánkové nepremývala:D

saska.t
30. nov 2010

@maryanna 😀 😀 inak o tych ovsenych som naozaj este nepocula ani som nikde necitala ved ked ich premyjes vezmes z nic vsetky ziviny 😅 no tento problem uz nemam, kedze mala uz ovsene neje, uz je "velkacka" a ked som jej naposledy urobila pohankovu kasu odniesla ju rovno psom 😅