Prvý príkrm a umelé mlieko

nojapredsa
17. jún 2022

Ahojte,dnes sme začali s prvým prikrmom. Koľko mlieka ste dali potom deťom? A s akým časovým odstupom?

lukinka26
17. jún 2022

Počkali som takú polhodinku ale akurát včera mi bola ešte taká hladná že som jej hneď po dala mlieko a to zjedla mrkvu a zemiak

vierkaa0
17. jún 2022

uplne pri prvych prikrmoch mozes dat rovnaku davku mlieka si myslim. pretoze tie prve dni toho nezje dietatko zase nejak vela. a mliecka potom vypije tolko, kolko mu bude chutit, to si potom odsledujes, ze ci budes davat polovicnu alebo aku davku.

nojapredsa
autor
17. jún 2022

@vierkaa0 super,ďakujem veľmi pekne. 🙂🍀

nojapredsa
autor
17. jún 2022

@vierkaa0 a s akým časovým odstupom to mliečko? Dnes som jej dala asi po cca pol hodine.

misana84
17. jún 2022

@nojapredsa ja ked som davala prikrm (na obed) tak potom som už nedavala mlieko...mlieko až o 3 hodinky ako na olovrant....sa som vždy davala s odstupom 3 hodin každe jedlo...

nojapredsa
autor
17. jún 2022

@lukinka26 mrkva,zemiak je druhý prikrm. Koľko toho prikrmu spapala? My sme dnes zacali 2-3 lyžičky.

nojapredsa
autor
17. jún 2022

@misana84 a to aj pri prvom prikrme kde sa má dať 2-3 lyzicky?

misana84
17. jún 2022

@nojapredsa tak neviem ci to boli len 2-3 lyžicky...ona zjedla toho viac sa mi mari...jej chutilo tak papala....samozrejme že najprv po jednej surovine( 3 dni) sme testovali...ale sa normalne najedla

misana84
17. jún 2022

@nojapredsa ale mlieko som jej isto na obed nedavala...by som sa bala, že jej bude zle

bluemoon24
17. jún 2022

@nojapredsa po pul hodine (az hodine, zavisi od hladu) davam plnou davku. Prikrmy mu proste zatim nestaci 🙂

vierkaa0
17. jún 2022

@nojapredsa aj s mensim casovym rozostupom by som mozno dala. vsak nech to je akoze jedno jedlo, nech to nema zase rozkuskovane na viacero jedal.

lacathe
17. jún 2022

Moj 5🌙 si na zaciatku pytal.tak po polhodine ..ale akosi zacal papat 150 g..a plus trocha vodicky..a uz nepyta..az tak za dve hodiny mliecko.. nasilu by mi nechcel bez toho zeby nepytal 🙂 mam pocit ze sa rozpapal ..nejako rychlo 😁

lukinka26
17. jún 2022

@nojapredsa áno je druhý prikrm ja som dala koľko si pýta a jej chuti nepočítam lyžičky ale netlačím keď nechce, nemám ich odvazene, ale jednu menšiu mrkvu a menší zemiak,