Umelé mlieko do príkrmu

15. nov 2023

Ahojte baby... Mám už deti, ale toto som ešte neriešila... Najmladšie dieťa odmieta umelé mlieko. Má čoskoro 11 mesiacov.. trvá to už dlhodobo.. od kedy začala s príkrmami, mlieko pila čoraz menej. Potom pila už len v noci a posledný mesiac a pol, možno dva už ani v noci... K doktorke je objednaná ale nakoľko mala plný stav, tak nás objednala na zajtra (volala som jej už pred pár dňami)... No otázka znie, či môžem umelé mlieko zamiešať do prikrmu.. počet odmeriek do prikrmu a tak jej to dať... Trebárs neochutený jogurt biely a tam pridať tú suchú zmes? Lebo ja už neviem ako by som to do nej dostala, umelé mlieko ju proste napína, od kedy začala papať zeleninové príkrmi, polievky a tak... Cca od toho pol roka, ale ako píšem, v noci v polospánku ho aspoň vypila, síce jednu fľašu 210ml a cez deň som zarobila dve fľaše ale nedopila a pila ho cez deň čoraz menej až úplne a posledný ten mesiac a pol, max dva už len v noci a od poslednej poradne, vôbec.... Nemliečne ani mliečne kaše to úplne že vôbec nechcela, to ju tiež napínalo, nech som jej zarobila akúkoľvek značku, konzistenciu, či príchuť...

arasidka123
15. nov 2023

Kľudne môžeš dať už aj normálne mlieko...nemusíš do nej umelé pchať...

pribinak
15. nov 2023

Mlieko do jogurtu? Akurát jej znechutíš jogurt s hotovo
Však nemusí mlieko, môže jogurt cottage smotanu syry maslo …..

anjelicek26
15. nov 2023

Mozes primiesat do ovsenej kase, ale urcite nie do jogurtu... Moj nepil od 9 mesiacov ziadne mlieko a ani nahrady, az omnoho neskor mu potvrdili laktozovu intoleranciu. On si to proste odreguloval sam... krvny obraz mu robili casto, vzdy bol na 1*... je zdravy, silny, sportovec, aj bez mlieka...

jumama
15. nov 2023

Vies co, dcera mala takeho lekara, ktory povazoval mlieko potrebne len pre babatko, ktore ine zatial jest nevie. A prikrmy boli cesta ako sa umeleho mlieka v strave zbavit. Uz v styroch mesiacoch sme zavadzali ryzovu kasicku - z normlanej alebo natural ryze vymixovanu na riedko, namiesto dvoch mliecok. A aj prikrmy potom mala tak, ze len do tej kasicky po trockach zeleniny a ovocie. Aj preto, ze mala dcera reflux, ale naozaj aj preto aby sme redukovali prijem mlieka.

Mna to vtedy velmi prekvapilo - lebo cely zivot sme uceni, ake je mlieko zdrave a prirodzene aj mnoho ludi lubi mlieko az do dospelosti a mliecne vyrobky to si ani neviem predstavit nemat.

Cize ja som sa nastavila na taku matkovsku intuiciu, povedala som si, ze nebudem to silit a kasicku aby mi ju dcera neodmietala som vtedy zarabala s kopcekom umeleho mlieka. Ale ked sme uz presli k zeleninkovym, tam sa mi to neziadalo davat. Ale tiez ked sme prechadzali k jogurtom, tak na zaciatku som jej ho k ryzovej kasicke cistej pridala trosku a potom podla jej zaujmu zvysovala. Cize kludne by si to mliecko do jedal pridavat mohla. Ale ak ti pekne papa jogurty - nerob to, ved stadial ma co potrebuje.

Cokolvek co dieta odmieta, nenut ho - moze si vybudovat vyberave jedactvo. Mozno ma tu ostatne odsudia, ale ja to naozaj beriem tak, ze kazdy clovek, hociako malicky, ma svoje chutove preferencie. A ak jej z nejakeho dovodu mlieko uz nechuti, asi ho nepotrebuje v takej podobe mat. Ak pekne papa prikrmy, moze mat dostatocne bohatu stravu aj bez mlieka. Neboj sa toho.

autor
15. nov 2023

@all ja len kvôli železu... Špenát ľúbi, ale nedávam jej ho na dennej báze.. z mäsa sme skúšali už všetko čo doktorka kázala, ale ľúbi len kuracie... Batat mi neľúbi, ten ju napína tiež... Mrkvu ľúbi, zemiak obyčajný ľúbi tiež, banán by jedla na kilá, cestoviny so šťavou a mäsom ľúbi, polievky to je jej, polievky zbožňuje... Aj tie jogurty, neochutené ľúbi...
Úprimne, spýtala som sa preto, pretože večer aj ráno som jej to tak spravila, jogurt 5 odmeriek (jedna dávka) a to jej veľmi chutilo, ja len že či jej tým neublížim, keď jej to nezarobím s dojčenskou vodou (to mi nevypije), ale chuťovo je to veľmi chutné, také krémové a jej to chutilo tiež, čo som na jednej strane bola rada, lebo som do nej dostala UM, ale zas som sa zľakla, preto som napísala, áno nerozmýšľala som pred tým 🙈 ale mala len dve dávky zatiaľ..... Či pokračovať alebo jej už teda radšej nedať...

zorkahorka
15. nov 2023

A musi mat mlieko? Ved ak papa jogurt, tak to jej ako mluecny vyrobok staci

autor
15. nov 2023

@zorkahorka nemusí papať mlieko, úprimne keď ho začala odmietať, aj sa mi uľavilo, že nemusím stále zarábať... Ale bojím sa, aby jej nič nechýbalo, čo sa týka vitamínov a hlavne to železo

angeli121212
15. nov 2023

Tak to skonzultuj s lekárom ale čo ja viem tak pestrá strava je normálne dostačujúca, veď aj kojené deti sa postupne odstavujú od mlieka keď ho nahrádza tuhá strava a tekutiny

autor
23. nov 2023

@angeli121212 bola som s ňou u dr a povedala, že keď mlieko odmieta, vôbec jej ho nemám ponúkať, ak spapá 2 biele jogurty denne, že to mlieko sa dáva hlavne kvôli vápniku a ten v jogurtoch je, a aj keď dávam mlieko do vary... Čiže pohoda 😊

angeli121212
23. nov 2023

Tak vidíš 😊 ono to mlieko je potrebné kým bábätko ozaj sa len kojí resp je na UM ale keď už má vyváženú stravu tak nie je nutné